Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Projektas - Debian į seną kompiuterį
- Meisteris Data 2006-09-10 15:11 Redaguota: 2006-12-19 20:53
Pamaniau įdomu būtų sukurpti aprašymą, kaip galima prikelti seną kompiuteriuką naujam gyvenimui panaudojant Debian GNU/linux 31R3 sarge sistemą. Padėti gali visi norintys, pasiūlydami įvairias naudingas lengvasvores programas arba pasiūlant kaip optimizuoti debian. Paskui būtų galima viską apibendrinti ir parašyti turiningą how-to :)
Prokjekto tikslas pasiekti, kad mūsų kompiuteriukas dar pasitarnautų įvairiose desktop srityse: grotų muziką, naršytų internetą, būtų galima juo surinkinėti tekstus, būtų galima tikrintis paštą ir būtų galima visa tai atlikti patogioje, gražioje ir greitoje grafinėje aplinkoje. Taigi pradedam:
(REDAGUOTA)Kompiuterio techninės charakteristikos:
Dėl smagumo, mūsų kompiuteris pakeistas į kitą, nešiojamą: Compaq Armada 735OMT su Pentium 133mhz cpu, 48mb ram, 3,2gb hdd ;)
Programinė įranga
Operacinė sistema: Debian 31R3 Sarge stable netinstall minimal cd Kadangi vieta labai ribota, nusprendžiau naudoti debian, nes panaudojus netinstall minimal cd gauname švarią "linux base" sistemą į kurią po truputėlį galima sudėti viską kas reikalinga.
Xserveris: xfree86
(REDAGUOTA)Langų tvarkytuvė: ICEwm, nes man pasirodė pranašesnis už flux ir kiek "lengvesnis".
(REDAGUOTA)Failų tvarkytuvė: Rox-filer.
(REDAGUOTA)Interneto naršyklė: Links2 (links2 -g), bei Opera 9.2 ;)
Audio grotuvas: vienareikšmiškai XMMS, nes jis labai primena winamp, galima panaudoti winamp'o odas, naudoja mažai resursų, bei gali groti ir internetinę radiją, o tai tyra aktualu kai diske mažaivietos ir netelpa daug mp3.
(REDAGUOTA)Office paketas: Abiword, dar ieškoma exel alternatyva.
Teksto redaktorius: tekstinis - nano, grafinis - fte.
(REDAGUOTA)El. Pašto klientas: Slypheed, puiki alternatyma MŠ outlook programai, užima tik ~5,6mb.
(REDAGUOTA)Super-duper grafinė konsolė: aterm.
(REDAGUOTA)IRC klientas Tekstinis - bitchx, grafinis Xbitchx abu priklauso nuo to paties konfigo.
Konsoliniai įrankiai sistemai administruoti: kadangi mūsų sistema tuščia, reikia nepamiršti ir root vartotojo, kol kas mano sąraše: mc, modconf, nano, locales, localepurge, deborphan, ssh, sudo. Šioje srityje pasiūlymai taip pat laukiami.
Garso posistemė: vienintelė ir nepakeičiamoji ALSA.
Paveiksliukų peržiūros programa: Gqview.
Grafikos redaktorius: Gimp. Gali skambėti keistai, bet jis tikrai veika pakankamai gerai, kad juo būtų galima normaliai dirbti :)
Piešimo programa: Xpaint - puikus pakaitalas MŠ paint'ui :)
Bendravimui internete skirtos programos: Skype, licq kiekvienam pagal poreikius. Tiesa skype pasileidineja ilgokai bet pasileidus veikia gana gerai ;)
Kaip matome iš programinės įrangos sąrašo, mūsų kompiuteris pilnai patenkins kasdienius daugelio poreikius kaip pilna desktop sistema.
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-10 16:25
Atradau lengvasvorę naršyklę: skipstone dar nebandžiau, tačiau iš aprašymo galima tikėtis neblogų rezultatų.
Pagrindinė Meisteris Data 2006-09-10 16:52
Et, pasižiūrėjau, kad ji reikalauja mozzila naršyklės, ir ją reikia kompiliuotis iš kodo, o mum reikia nepriklausomos lengvos naršyklės prieinamos .deb paketo pavidalu, cheetah žada būti būtent tokia, bet kol kas dar nėra paruošta naudojimui :( tęsiu paieškas toliau :)
Pagrindinė Meisteris Data 2006-09-10 18:35
Yra dar vienas variantas: chimera2 tai visiškai nepriklausoma naršyklė, prieeinama *.deb paketu, tik pas ją didelės problemos su lt simboliais, taip pat naudojantis ja nepavyko prisijungti prie itforumo, bet apskritai angliškieks puslapiams naršyti visai tinkama, labai greita būtų mano pasirinkimas senam kompiuteriui jeigu pavyktų kaip nors jos lituvybę susitvarkyti :/
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-10 19:38
Naršyklę radau kaip tik šiam reikalui :) Atlantis tiesa, teks šiek teik pakompiliuoti ir rankomis susidėlioti kaikuriuos failus į vietas, tačiau tūrėsime puikią naršyklę, kuri teužims beveik 60kb ;)
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-10 22:21 Redaguota: 2006-09-10 23:58
Visgi links -g variantas paprastesnis :) Pasirodo atlanti yra gana sudėtinga instaliuoti :)
Pagrindinė - Bumbulas Data 2006-09-11 11:54
$ links -g
Unknown option -g

:/
gal links2 -g?
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-11 12:29
gal :) mat aš dar neišmėginau, tik saite paskaičiau :)
Pagrindinė Virginijus Data 2006-09-11 17:59
gal tamstai reiktu atostogu savaites? A?
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-14 18:06
Jau baigiu atrinkti tinkamiausią programinę įrangą mūsų kompiuteriui, liko surasti tik keletą patikimų ir lengvasvorių programų:
Grafinį teksto redaktorių
Grafinį el. pašto klientą
Programą paveiksiukams žiūrėti
MŠ exel alternatyvą
Radus ir išbandžius šias rogramas bus galima pereiti prie kito etapo - how-to "Debian į seną kompiuterį - nuo a iki z" ;)
Pagrindinė Meisteris Data 2006-09-14 18:59 Redaguota: 2006-09-15 13:31
Virginijaus dėka, turim teksto redaktorių: jo didenybė - fte, lengvasvoris, turi daug funkcijų, greitas bei patogus, kaip tik tai ko reikia :)
Pagrindinė Meisteris Data 2006-09-15 01:39
Katik radau puikią programą skirtą paveiksliukų tvarkymui bei peržiūrai :) GQview vadinasi, lengvasvorė turi nemažai įdomių ir naudingų funkcijų bei yra patogi naudoti :)
Pagrindinė Meisteris Data 2006-09-15 12:37
Radau puikią programėlę "Sylpheed" tai puiki MŠ Outlook alternatyva, užimanti mažiau nei 6mb, ja naudotis labai paprasta ir patogu ypač jei esate naudojęsis outlook programa ;)
Pagrindinė Meisteris Data 2006-09-15 13:11
Dideliam mano nustebimui, skype mūsų nešiojamam kompiuteryje kuo puikiausiai veikia, tiesa ilgokai startuoja, bet kai pasileidžia veikia labai pakenčiamai :)
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-15 14:43 Redaguota: 2008-02-19 00:00
Kadangi grafinė dalis jau 90% išbaigta, tai galiu pasidalinti ekrano nuotrauka:

Kaip matote veikia netgi gimp ir visai pakenčiamai :)
Pagrindinė Meisteris Data 2006-09-15 15:32
Atkreipkite dėmesį į šalia laikrodžio esantį cpu apkrovos indikatorių. Turint galvoje, kad tai Pentium 133mhz cpu, apkrova yra labai minimali naudojantis gimp, links2, bitchx ir skype :)
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-23 20:02 Redaguota: 2006-09-23 20:42
Kadangi bemaž viskas mano laptope tvarkingai veikia, po truputį pradedu savo šiokį tokį "how-to":
Pirmiausia mums reikalinga švari sistema :) taigi how-to pradėsiu nuo paskutinio debian instaliacijos etapo kur prašoma išsirinkti paketus (Kadangi debian instaliacijos vedlys lengvai suprantamas ir netgi panašus į naudojamą ubutnu sistemose, tai manau pasiekti šį instaliacijos etapą bus nesunku net ir pirmą kartą matantiems debian). Paminėsiu tik mūsų kompiuterio particijų lentelę:
hda (3,2GB):
/swap 100MB
/ - 1000MB
/home - kas liko
Tame lange kur reikia išsirinkti programas nepasirenkame nieko, tiesiog spaužiame gerai (OK), tada bus įdiegta tik pgrindinė sistema su pagrindiniais tekstiniais įrankiais. Taigi praėjus kiek laiko turime švarią Debian Gnu/Linux base sistemą.
Turime pliką Debian GNU/linux sitemą. Mums reikia pasirūpinti keliomis tekstinėmis programomis, tad prisijungę root vartotoju rašome:
apt-get install mc deborphan lynx
mc - labai naudingas įrankis, gali būti naudojamas kaip failų tvarkytuvė, teksto redaktorius, ftp, smb klientas.
deporphan - pagelbės netolimoje ateityje atsikratyti nebenaudojamų paketų.
lynx - tektinė interneto naršyklė, pravartu tokią tūrėti tais atvejais jei nepavyksta paleisti grafinės aplinkos, o informacijos gauti reikia ;)
X window diegimas
Kad galėtume naudotis grafine aplinka, mums pirmiausia reikia x-windows sistemos. Ją įdiegti galima keliais metodais:
1. Diegiant visą x-windows sistemą, ivedus šią komandą tūrėsime pilną x-windows sistemą.:
apt-get install x-window-system
Tačiau taip įdiegiami ir nelabai reikalingi arba visai nereikalingi paketai, ko pasekoje bereikalingai išnaudojama vieta kietame diske.
Galima tūrėti tik tai, kas tikrai būtina x-windows sistemi, tam tereikia įvesti truputį ilgesnę komandą:
apt-get install x-window-system-core
Instaliuojant x-window sistemą…bus automatiškai paleista xfree86 konfigūravimo programa, ten tereikės atsakinėti į užduodamus klausimus (daugeliu atveju galima tiesiog spausti "enter", tačiau dėmesį visgi reikėtų sutelkti ties pelės bei monitoriaus konfiguravimo skyriais, čia svarbu žinoti turimo monitoriaus HoriSync bei VertRefresh parametrus ir kokias rezoliucijas jis gali rodyti).
X-window konfiguravimas
Susiinstaliavus x-window-system ar x-window-system-core, išbandome ar x window sistema veikia gerai įvesdami šią…komandą:
startx
Jei viskas sukonfiguruota tvarkingai, turite matyti "X" formos pelės kursorių pilkame fone. Jei pelės kursorius matosi ir reaguoja į pelės stumdymą, galima išjungti x windows sistemą paspaudžiant kombinaciją:
Ctr+Alt+Backspace
Taip sugrįžtame į tekstinį rėžimą.
Jeigu po "startx" komandos x windows sistema nepasileido, ir viskas ką linux rodo yra klaidos pranešimas, tokiu atveju reikia atidžiau sukonfiguruoti x-window sistemą, tai padaryti galima redaguojant /etc/X11/XF86Config-4 failą.
platesnė informacija apie xfree86 konfigūravimą:
http://www.xfree86.org/3.3.6/Config.html
bei tiesiog konsolėje įvedus komandą:
man xfree86
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-23 21:07
Pelė bei copy/paste tekstinėje bei grafinėje aplinkose
Kad galima būtų naudotis plele bei atlikti copy/paste veiksmus tekstinėje aplinoje bei grafinėje aplinkoje atlikti copy/paste, reikia įdiegti "gpm" paketą:
apt-get install gpm
Nuo šiol gpm bus atsakingas už pelę, bei retransliuos jos draiveriuką x-window sistemai, kad gpm bei x-window nepradėtų peštis dėl pelės, reikia tvarkingai sukonfigūruoti /etc/X11/XF86Config-4 bei /etc/gpm.conf failus:
/etc/X11/XF86Config-4
Atsidarę šį failą sužinosime tikrąjį pelės draiverį, tad susirandame pelės skyriuje eilutę:
Option    "Device"  "/dev/psaux"
/dev/psaux reiškia pelės draiverį, keičiame jį į /dev/gpmdata užsaugome failą ir einam toliau.
/etc/gpm.conf
Šiame faile reikia nurodyti tikrąji pelės draiveriuką, mano gpm.conf failas atrodo štai taip:
device=/dev/psaux
responsiveness=
repeat_type=raw
type=imps2
append=
sample_rate=

užsaugoje gpm.conf failą perkrauname gpm:
/etc/init.d/gpm restart
Dabar pajudinus pelę tekstinėje aplinkoje tūrėtumete matyti jos kursorių.
Copy/paste tesktinėje aplinkoje
Copy tekstinėje aplinkoje atlikti paprasta, tiesiog laikydami kairį pelės klavišą nuspaustą užžymime tekstą kurį norime kopijuoti, atleidus kairį klavišą tekstas lieka pažymėtas.
Paste atliekamas taip pat paprastai, tiesiog nuvedame kursorių į tą vietą kur norime atlikti "paste" ir spaudžiame dešinį pelės klavišą.
Copy/paste grafinėje aplinkoje
Kadangi naudosime nemažai gtk programų, norint atlikti copy/paste reikės naudotis gpm paslaugomis.
Copy grafinėje aplinkoje atliekamas taip pat kaip ir tekstinėje aplinkoje.
Paste grafinėje aplinkoje atlieka trečias pelės klavišas arba ratuko paspaudimas.
Svarbu!!! būtinai perskaityti
gpm iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvai konfigūruojamas, tačiau toli gražu taip nėra, tad įvairios pelės reikalauja įvairių nustatymų, jei jūsų pelė neveikia su aukščiau pateikta konfigūraciją, būtinai perskaitykite šias nuorodas:
http://dast.freeshell.org/section/debian/glidepoint
http://www.tldp.org/HOWTO/3-Button-Mouse-8.html
http://www.gentoo.org/doc/en/gpm.xml
Bei konsolėje:
man gpm
Pagrindinė Meisteris Data 2006-09-23 21:50 Redaguota: 2006-09-23 22:09
Lietuvybės konfigūravimas
Kad galėtume rašyti/skaityti lt simbolius, reikia susikonfigūruoti "locales" bei XF86Config-4. Tad pradedam:
Diegiame "locales" paketą:
apt-get install locales
Jei locales jau įdiegtas, tada redaguojame /etc/locale.gen failą, jis turi atrodyti taip:
en_US ISO-8859-1

lt_LT ISO-8859-13

užsaugojam failą, tada redaguojam /etc/environment failą, jis turi atrodyti štai taip:
LANGUAGE="lt_LT:en_US:en_GB:en"

LANG=lt_LT.ISO-8859-13

Užsaugome failą. Taip lt_LT kalba bus pagrindinė.
Diegiame lietuviškus font'us:
apt-get install xfonts-base-transcoded
Redaguojame /etc/X11/XF86Config-4
Keičiame dvi eilutes, kad atrodytu štai taip:
  Option    "XkbLayout"  "us,lt"
  Option    "xkbOptions"  "grp:switch,grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll"

Dabar lt klaviatūrą galima įjungti spustelėjus Alt+Shift, o kad ji įjungta rodys užsidegusi "scroll lock" lemputė ant klaviatūros.
Svarbu!!!
ši konfigūracija leis matyti bei rašyti lt raides tik grafinėse programose, konsolėje lt raidžių nematysite, nors mc ir bandys jas rodyti, tačiau vietoje jų bus kringeliukai. Mat niekaip nesusitvarkau su ta lietuvybe iki galo :(
Tačiau štai nuoroda šia tema:
http://lietuvybe.org/?menuid=Programos&submenu=debian
jei, kam pavyks pilnai su lt kalba, prašau, pasidalinkite informacija ;)
Nereikalingų localių valymas
Dabar mes naudojame viso labo dvi lokales, o visa galybė kitų tik bereikalingai užima vietą diske.
Norint jų atsikratyti, reikia naudoti "localepurge" programą:
apt-get install localepurge
Programai susiinstaliavus, pasileis localepurge konfiguravimo programa, ji paklaus kurias lokales norite pasilikti. Čia reikia sužymėti reikalingas locales, mano atveju keturias:
en
en_US
lt
lt_LT

Uždėjus varneles prie šių keturių lokalių, spaudžiame enter ir programa automatiškai ištrins nereikalingas lokales.
Ji taip pat ištrins nereikalingas lokales instaliuojant naujas programas, taip saugodama mūsų brangius megabaitus diske ;)
Pagrindinė Meisteris Data 2006-09-23 23:38 Redaguota: 2007-09-07 17:51
O grafine aplinka išsvajotoji kur gi tu???
Dabar, kai turime paruoštą x-window sistemą, pelę bei lietuvybę, galime sau leisti ir grafinę aplinką.
iceWM diegimas
Kad galėtume džiaugtis grafinės aplinkos teikiamais malonumais, pirmiausia mums reikia langų, tad diegiame iceWM:
apt-get install icewm
Darome icewm pagrindiniu langų menedžeriu:
tam reikia sukurti du failus jūsų /home/vartotojas/ kataloge:
Svarbu!!!
prieš ivedant žemiau pateiktas komandas turite būti prisijunge ne root, o savo vartotojo vardu, kitaip šie failai bus sukurti ne jūsų, o root namų kataloge.
cd
touch .xinitrc
touch .xsession
Į abu failus įrašome tą pačią eilutę:
# start icewm, and run xterm if it crashes (just to be safe)
exec icewm-session || exec xterm -fg red

startx bei xdm nuskaito šiuos failus ir taip sužino kokį langų menedžerį užkrauti.
iceWM konfigūravimas
Dabar parašius:
startx
Bus užkrautas iceWM. "Vaizdelis nikoks" - tokia buvo mano mintis pirmą kartą pamačius iceWM. Tačiau linux nebūtų linux, jei negalėtume laisvai visko pritaikyti pagal save... tad pirmyn:
Kopijuojame iceWM konfiguracijos failus iš /etc/X11/icewm/ į /home/vartotojas/.icewm/
pagrindiniai icewm konfiguracijos failai:
menu - atsakingas už start meniu.
programs - jame surašomos sistemoje suinstaliuotos programos.
startup - šiame faile norodoma, ką icewm turi paleisti startuodamas.
preferences - čia pagrindinis icewm konfiguracijos failas.
toolbar - failas atsakongas už toolbar'o išvaizdą ir jame esančias ikonas.
Kaip juos konfiguruoti nepasakosiu, nes tai gana neblogai išaiškinta šiame tinklapyje:
http://www.icewm.org/FAQ/IceWM-FAQ.html - čia labai daug naudingos informacijos apie icewm, tikrai verta paskaityti ;)
Čia rasite mano naudojamus icewm konfiguracijos failus, bei šiek tiek ikonėlių, kurios tūrėtų praversti.
Darbastalio ikonos, fonas, bei grafinė failų tvarkytuvė
Šiam tikslui rekomenduoju rox-filer, jis užima nedaug vietos, bet yra galingas bei patogus. Instaliuojam:
apt-get install rox-filer
Kad rox atliktu visas funkcijas, pirmiausia reikia padaryti, kad jis startuotų kartu su ice-wm, todėl redaguojame /home/vartotojas/.icewm/startup failą, jis turi atrodyti taip:
#!/bin/sh
rox --pinboard=vartotojas &

*kur vartotojas, nepamirškite įrašyti SAVO vartotojo vardo ;)
išsaugom failą, ir padarom jį vykdomuoju:
chmod u+x /home/vartotojas/.icewm/startup
Perkraunam icewm. Dabar, darbalaukyje, tūrėtumėte matyti "home" katalogą. Galima priskirti jam ikoną, tereikia tik spustelėti dešinį pelės klavišą, susirasti punktą "set icon" ir tiesiog įmesti patinkančią ikoną į atsidariusį langą.
Norite, kad darbalaukyje būtų ir cd įrenginio ikona?
Prašom! tereikia tik nueiti į /media katalogą ir ten esančią cdrom ikoną nutempti ant darbalaukio, dabar įdėję cd į cdrom'ą galite tiesiog spustelėti cdrom ikoną esančią ant darbalaukio ir rox automatiškai įvykdys "mount" procedūrą ;)
Rox lengvai konfiguruojamas, tereikia tik atsidaryti home katalogą ir spustelėti dešinį pelės klavišą ant tuščios vietos, tada pasirinkti "options" ;)
Reikia darbalaukio fono?
spustelėkite dešinį klavišą ant darbalaukio ir pasirinkite punktą "backdrop", tada į atsidariusį langą tiesiog nutempkite norimą paveikslėlį.
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-24 02:07 Redaguota: 2006-09-24 10:25
Diegiame programinę įrangą
Koks gi kompiuteris be programinės įrangos? Instaliuojame pirmoje žinutėje paminetas programas:
apt-get install xmms abiword fte sylpheed aterm bitchx gqview xpaint gimp vlc links2
Kaip įsidiegti skype?
Keliaujame į www.skype.com parsisiunčiame paketą skirtą debian, Instaliuojame jį:
dpkg -i skype_1.2.0.18-2_i386.deb
Jei gausite pranešimą, kad trūksta vieno ar kito paketo, nieko baisaus, užsirašykite to paketo pavadinimą ir tada:
apt-get install paketo_pavadinimas
suinstaliavus reikiamus paketus dar kartą instaliuojame skype paketą.
Pagrindinė - Virginijus Data 2006-09-24 12:02
skype yra ir binaras, kuris dirba tiesiog ispakuotas bet kur. gaila tik kad qt praso, tiesa nesigilinau kiek daug to qt reikia.
Pagrindinė Virginijus Data 2006-10-29 08:42
torentams ziuriu ktorrent labai maziukas.
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-07-15 18:00 Redaguota: 2007-07-15 18:16
Kaip išjungit kompiuterį iš icewm
Pagal nutylėjimą, paspaudus mygtuką "turn off" iš icewm meniu, būsite gražintas į tekstinę aplinką ir tik iš ten (kaip root) galėsite išjungti kompiuterį, tai nelabai patogu, todėl pratęsiu šią temą paaiškindamas, kaip išjungti kompiuterį tiesiai iš icewm. Tai nėra sudėtinga, tereikia tik susitvarkyti /etc/sudoers failą bei paredaguoti /home/vartotojas/.icewm/preferences failą. Apie viską iš pradžių, taigis, instaliuojam sudo, jeigu jo dar nėra:
apt-get install sudo
tada redaguojam /etc/sudoers failą, kad jūsų vartotojas, galėtų išjungi/perkrauti kompiuterį neįvedęs savo slaptažodžio įrašome tokią eilutę:
Jūsų_vartotojo_vardas ALL= NOPASSWD: /sbin/halt, /sbin/reboot
Taip pat, galima įsirašyti ir tokią eilutę:
Jūsų_vartotojo_vardas ALL=(root) ALL
Ji leis naudoti įvykdyti visas komandas (kurias norite) kaip root vartotojui, ir tam jums tereikės įrašyti savo slaptažodį (ne root) pvz.:
sudo /etc/init.d/apache restart
sudo paprašys jūsų slaptažodžio, jį įvedus, apache bus perkrautas, ir jums nereikės naudoti su arba prisijungti kaip root
Dabar, kai /etc/sudoers sutvarkytas, įgalinsime icewm išjungti jūsų kompiuterį, redaguojame /home/varototjas/.icewm/preferences failą, jame susirandam šias eilutes:
#  Command to shutdown the system
# ShutdownCommand=""

#  Command to reboot the system
# RebootCommand=""

pakeičiam me jas į:
#  Command to shutdown the system
ShutdownCommand="sudo shutdown -h NOW"

#  Command to reboot the system
RebootCommand="sudo reboot"

išsaugome failą.
Viskas, dabar spustelėjus "shut down" arba "reboot" mygtukus icewm meniu jūsų kompiuteris bus išjungas/perkrautas.
P.S.
Jūsų_vartotojo_vardas - savaime suprantama, reikia pakeisti jūsų vartotojo vardu
Rašiau šią žinutę netūrėdamas kaip patikrinti ar tikrai viskas veikia kaip pridera, tačiau praleidau nemažai laiko skaitydamas, todel manau, kad tai turi veikti, jeigu kas nors negerai, prašau brūkštekit žodelį, kad galėčiau ištaisyti.
Ačiū už dėmesį
Pagrindinė - voverius Data 2007-07-26 19:42
ką gi, o xfce4 aplinkai?
dabar, dar klausimas:
kaip padaryti, kad debian 4.0, įdiegtam pagal tava aprašą, iškart paleistų grafinę aplinką (xfce), registracija būtų vykdoma grafinėje aplinkoje?
nes dabar užsikrauna tekstinė aplinka, ir po to startx.... ir išjungti tenka grįžti į tekstinę aplinką.
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Projektas - Debian į seną kompiuterį

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill