Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Projektas - Linux From Scratch į IBM T30 (pristabdytas)
- Meisteris Data 2007-06-09 04:35 Redaguota: 2007-07-16 14:48
Taigis, naršiau šen bei ten, ieškojau paskirties savo trečiam laptopui, radau. Taigis yra toks projektas pavadinimu Linux From Scratch (LFS) jis yra apie savo unikalios Linux OS kompiliavimą visiškai nuo nulio,  LFS projektas pateikia live cd ir elektroninę knygą kaip atspirties tašką, iš viso to lašas po lašo susikompiliuoji distribucija tokią kokios tau reikia. Sudomino.
Taigis Kompiuteriuko parametrai:
IMB T30 / P4-mobile 1.8Ghz cpu / 512MB ram / 30GB hdd / ATI Mobility Radeon 7500 16MB video su TV-out / Atheros 108 mbps wireless lan / Intel Pro 10/100 lan / Infrared / COM / LPT / DVD-Rom / 2xUSB 1.1 / 14.1 TFT LCD screen /
Šį kompiuteriuką, manau, tam ir skirsiu, kadangi yra lengvutis (Nusinešti laisvai galima betkur) yra pakankamai galingas, kad kompiliavimas netruktu amžinybės ir komponentai daugiau mažiau rimtesnių gamintojų. Šią temą sukūriau kaip kampelį savo užrašams. Kolkas yra viena dilema neleidžianti pradėti darbų, reikia kažkaip susiveikti 500 MB sveriantį Live CD, o internetas pas mane šiuo metu vežliškas... Na bet manau per savaitikę ar kelias susiorganizuosiu... O kolkas būsiu dėkingas už betkokią informaciją, pasiūlymus, nuomones šia tema.
Pagrindinė - Virginijus Data 2007-06-09 12:15
Sveikas,
kada susitvarkysi..? pats žinai ką..
Kur gavai naują lepą? :)
LFS imho apsilaužysi ragus. nors išbandyti save tikrai rekomenduoju.
Tiesa yra ta, kad .configure parametrai darant paketą pritaikant jį konkrečiai aplinkai, kartais neapsiroboja netgi 50 žodžių. Ir jie turi prasmę netgi ;)
Žymiai realesnis varijantas galutinio vartotojo atžvilgiu yra Gentoo. Galų gale kaip LFS su system-upgrade?
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-06-09 15:35 Redaguota: 2007-06-09 15:38
Sveikas,
Primink prašau, ką tūrėčiau susitvarkyti? :)
Leptopą tai čia anglijoj įsigyjau :) labai smagus aparatas ir kaina protinga buvo... Dėl LFS tai vat ir norisi išmėgint save, daugiau žinių įgauti žodžiu įdomu baisiai :) hmz meginu siūstis tą live cd pasijungęs internetą per telefoną... baisiai lėtai eina, bet gal po keleto parų ir pareis.... O su system-upgrade kaip ir su pačia LFS - rankutėm rankutėm :)
Pagrindinė - Virginijus Data 2007-06-09 16:09
nugi kada iki lovos neto liniją atsivyniosi? nes labai retai mataisi mūsų horizonte. Galima būtų bendrauti mintimis, bet ši technologija dar silpnai realizuota, taigi kur laidas?
Pagrindinė Meisteris Data 2007-06-09 16:26
Jeigu pasirašyčiau metinę sutartį, tūrėčiau nors ir dabar :) bet metus sėdėt čia nesiruošiu tai vis dar ieškau tinkamesnių pasiūlymų....
Pagrindinė Meisteris Data 2007-06-09 15:49
Prieš apsiimant LSF pirmiausia praverstų kiek geriau susipažinti su linux, keletas straipsnių kuriuos rekomenduojama perskaityti prieš imantis LFS:
Apie pagrindinių Unix programų instaliavimą Linux'e
Linux vartotojo gidas
Sąrašas naudingų nuorodų naujam LFS vartotojui
Pagrindinė Meisteris Data 2007-07-03 06:38
Tagis, šiek tiek naujienų apie mano LFS praeitą savaitgalį pradėjau darbus, susikompiliavau Linux-base sistemą, viskas sukosi tiesiog be priekaištų proceso kol kas aprašinėti nematau prasmės nes viskas yra knygoje, galima būtų nebent pasigilinti į sistemos konfigūravimą, dėje po trijų dienų kompiliavimo, nebeišlaikė mano kompiuterio kietasis diskas, taigi negliu pasidalinti ir konfigūracijos failais, geros naujienos tokios kad iki penktadienio tūrėčiau gauti naują kietą diską, tokiu atveju pradėsiu viską iš naujo. Dabar galiu pasakyti kad tokią sistema sudaro šiek tiek problemų atynaujinant sitstemą, nes norint atnaujinti glibc gcc bei binutils paketus, reikia visą sistemą perkompiliuoti iš naujo.
Pagrindinė Meisteris Data 2007-07-11 07:12 Redaguota: 2007-07-11 07:16
Atradau neblogą įrankį laptopo baterijos/procesoriaus/aušintuvų būklei stebėti tekstinėje aplinkoje, galima netgi pamatyti kiek % baterijos talpos jau yra prarasta dėl baterijos amžiaus, valdyti aušintuvus ir dar daugiau. Žinoma, kad įrankis veiktų, kernelyje turi būti įkompiliuotas ACPI palaikymas, baterijos, pakrovėjo, aušintuvų bei kitos susijusios/esamos įrangos palaikymas.
Įrankis: acpitool
kompiliuojasi labai paprastai:
./configure --prefix=/usr && make
ir kaip root:
make install
kiek suprantu šis įrankis yra prieinamas ir per debian/ubuntu apt-get bei gentoo portage (tačiau 100% negaliu garantuoti)
naudojimas labai paprastas:
acpitool --help
bus aiškiai parodyta kaip naudotis įrankiu
Pagrindinė Meisteris Data 2007-07-16 14:45
Labai gaila, bet nebeturiu kitos išeities kaip pristabdyti šį projektą, mažumėlę "apsilaužiau ragus", iki xorg instaliavimo viskas ėjosi daugiau mažiau sklandžiai, bet kuo toliau į mišką tuo daugiau medžių, be to labai mažai tėra informacijos apie tai ir negaliu leisti sau daugiau laiko (kolkas), nes yra svarbesnių projektų  kurie kiek labiau aktualus paprastam žmogui. Kolkas priėjau išvados, kad LFS sistema nelabai praktiška desktop/laptop kompiuteriui, nes norint atnaujint pagrindines sistemos dalis kaip binutils, gcc, glibc reikia visą sistemą persikompiliuoti iš naujo. Manau, LFS labiau tiktų kokiam nors apache ar ftp serveriui, kadangi sistemą galima susikompiliuoti taip minimaliai, kad būtų labai paprasta naudoti/prižiūrėti bei efektyvi ir greita.
Na kolkas žinių tiek, tikiuosi kada vėliau pratęsiu pradėtą darbą, o kolkas orietuojuosi į kitus projektus ;)
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Projektas - Linux From Scratch į IBM T30 (pristabdytas)

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill