Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Linux naujokui reikia pagalbos
1 2 Ankstesnis Kitas  
- Justisnas Data 2007-09-21 21:17
Sveiki.

Ryt-poryt žadu susipažinti su Linux. Jei konkrečiau - Ubuntu. Taigi ruošiu savo AK naujai operacinei sistemai. Keletą klausimų turiu jau dabar, bet tikiuosi, kad padėsite ir vėliau, jau instaliavus Linux.

1. Svarbiausia visos man būtinos tvarkyklės. Gal geriau būtų iš karto internete paieškoti ar yra driver'iai visai mano įrangai? Ta įranga gan standartiška: Intel Pentium 4 530 3.0 Ghz (Intel Grantsdale i915P, GeForce 6200... pačio kompo detalių daugiau vardinti turbūt neverta?), LG F720P monitorius (Windozėje reikia driver'ių kad galėtum 100Hz pasidaryti; žadu pirkti LCD), klaviatūra Logitech paprasta, pelė Logitex MX510, spausdintuvas HP DeskJet 600, skaneris Epson Perfection 640U, dar yra kažkoks webcam'as Philips (šitas nelabai svarbu). Nokia N91? Routerio, modemo nereikia paminėti? Taigi, gal jau iš akies matosi su kuo būtų problemų, su kuo ne? Beje, ar yra Linux'e tokia funkcija, kad OS susiranda driver'ius pati?

2. Taip pat svarbu, soft'as. Jau maždaug apsižiūrėjau ką rasiu, ko ne. uTorrent - puslapyje rašo, kad suderinama su Wine. Ok? Toliau, reiktų kokio nors DC client'o. ApexDC, StrongDC neradau, bet spėju bus kas juos pakeis? Kitos P2P programos - Limewire, eMule - yra kas nors panašaus? Poto, kaip dėl video grotuvo ir codec'ų? Reikia codec'ų? Grotuvą radau VLC, tiesą sakant jis man nelabai patogus, tai kas dar čia iš tokių normalesnių veikia Linux'e? Ką rekomenduosite iš CD/DVD įrašymo programų? Taip pat, CD/DVD emuliatorius (ala Daemon Tools) - įmanoma Linux'e? Žodynai - apie Alkoną mačiau kalbėjote, bet man dar reiktų vokiečių žodyno, pvz. WinLED - eina per Wine'ą? Dėl Nokia PC Suite (ir Nokia Software Updater) jau nebeklausiu :) Ar reikia kokios nors šiukšlių ar kokių nors registrų valymo programos?

3. Internetas. Dabar pas mane Zebra Optimalus planas: modemas > routeris > šitas AK (per laidą) + Notebook'as (wireless). Reikės per naują konfiguruoti PC? Sudėtinga? Kokių dar problemų gali iškilti šiuo klausimu?

Pradžiai tiek. Jei ką nors turite patarti, būtų įdomu išgirsti. Dėkui, kas perskaitėte.

PS. Deemer buvo panašią temą sukūręs (Lryte), bet ten neatsakyta į mano klausimus.
Pagrindinė Meisteris Data 2007-09-21 22:27
Sveikas,
mėginsiu pasidalinti žiniomis, taigis pradedam:
1. Daugumą tvarkyklių ubuntu susiranda automatiškai, ko nesusiranda, tai dažniausiai spauzdintuvų, skenerių bei vaizdo plokščių tvarkyklių, matau naudoji nvidia gamybos video plokštę, tad čia problemų nebus (žinoma reikės truputi pamankštinti pirštus konsolėje, bet nesudėtingam lygyje), su spauzdintuvo bei skenerio tvarkyklėmis gali būti sunkiau, rekomenduoju pasitikrinti gamintojų svetaines ar nėra išliestų tvarkyklių linux sistemai. Jei pelė turi daugiau klavišų negu 3, gali tekti pavargti norint priversti veikti papildomus klavišus, Nokia pasijungti pavyks, bet ar ką nors naudingo su ja nuveiksi, priklausys ar pavyks rasti laisvų sinchronizavimo programų. Tinklą susikonfigūruosi dar instaliacijos metu, neturėtų būti jokių problemų.
2. uTorrent per wine pasileidinėti nerekomenduoju, kadangi yra puikių torrent alternatyvų skirtų būtent linux operacinėms sistemoms (darbar neatsimenu pavadinimų, bet jei/kai prisireiks netrukčiau surasti), tokia pati situacija ir su DC, esu naudojęs dcpp programą, visai nebloga buvo, bet tikrai ne vienintelė. eMule alternatyva būtų edonkey, Video grotuvų taip pogi visa šusnis, mplayer, xine, gxine, totem (šiem trim reikia kodekų, kuriuos galima gauti iš mplayer svetainės), vlc turi savo kodekus, tad rodo viską iš karto. Vat su žodynais sunkiau, teks mėginti laimę su wine, pavyks ar nepavyks, sunku pasakyti. Nokia suite imho gali pamiršt. Galiausiai ubuntu turi didžiulius progrmų repozitus, tiesiog pasileidi synaptics paketų tvarkytuvę ir išsirenki ko reikia. Registrų linux neturi, ten nebent kokį apt kešą pravalyti, temp failus jei reikia...
3. Nemanau, kad bus kokių problemų.

Pabaigai patarčiau nenukabinti rankų, net jei iš pradžių ir bus kokių iš pirmo žvilgsnio "nepajudinamų" problemų su aparatinę ar programinę įranga, visas su laiku išsprendžiama, daug aparatinės įrangos problemų atkrenta tinkamai susikompiliavus kernelį pvz. Linkiu sėkmės, jei dar ko reikės - klausk.
Pagrindinė - susinervinęs Data 2007-09-21 22:40 Redaguota: 2007-09-21 22:42
Baimės akys didelės. Nebijok, beveik viską suras. Nvidia tvarkyklės sukiši keliais knopkių paspaudimais. Dėl monitorių irgi sukonfigūruosi lengvai, jeigu įdiegus sistemą nedirbs taip, kaip turi. Bet daug šansų, jog viskas bus tvarkoj ir nieko prie jo nagų kišt nereiks. Aš savo truputį egzotišką iiyama lengvai priverčiu dirbt ant 150 Hz. Yra toks dalykas "modeline', jo pagalba gali tvarkingai sukonfigūruot bet kokį monitorių. Taip pat ir sudegint. :)

Mano telefonas su AK bendrauja per "mėlynąjį dantį". Kas įdomiausia, tvarkyklės suranda jam dar diegiant, o įdiegus iškart gali naudotis. Nereikia dar ieškoti tvarkyklių, kaip Windows'uose.

Yra paketų menedžeris. Rasi viską, ko reikia. Torrent programų negalės, nereikės jokio Wine. DCPP klientas yra ne vienas, bet jei nepatiks galėsi Windows'inį per Wine paleist. Veikia kai bitė, kažkada pats naudojau. Kodekus įdiegsi taip pat keliais knopkių paspaudimais.

Šiukšlių valyt nereikia. Čia ne Windows'ai.
Dėl "Daemon" - pasidomėk mount, velniškai galinags daiktas. Pri'mount'insi viską.
CD kepėjas jau yra pagal nutylėjimą, jei neužteks galimybių, yra galingas įrankis K3B.

O šiaip instaliuok, pamatysi, kad nėra taip baisu, kaip atrodo. Tik paskaityk ir pasirink optimaliausią tarp Kubuntu ir Ubuntu. ;)

RED. Aplenkė mane Affromen. :)
Pagrindinė Laurynas Data 2007-09-30 18:07

>Pri'mount'insi viską.


http://cdemu.sourceforge.net/ - tik su šituo.
Pagrindinė Virginijus Data 2007-09-21 22:48

> Intel Pentium 4 530 3.0 Ghz (In


valio
apt-get update
apt-get dist-upgrade
reboot

>GeForce 6200.


sudo bash
apt-get install nvidia-glx
gedit /etc/X11/xorg.conf
randi Driver "nv" padarai "nvidia"

>LG F720P monitorius


ghm manau neesme

>HP DeskJet 600,


meniu rasi: HP blabla..

>skaneris Epson Perfection 640U


meniu rasi xsane

>uTorrent - puslapyje rašo, kad suderinama su Wine


apt-get install ktorrent (iškart minimaliai yra gnome-btdownload)

>kokio nors DC client'o


linux dcpp

>eMule - yra kas nors panašaus?


apt-get install amule

> Grotuvą radau VLC, tiesą sakant


apt-get install vlc xine-ui mplayer xmms

> iš CD/DVD įrašymo programų


apt-get install k3b

> CD/DVD emuliatorius (ala Daemon Tools)


sudo mount -t iso9660 atvaizdas.iso /mnt -o loop

>apie Alkoną mačiau kalbėjot


apt-get install opendict

> Dabar pas mane Zebra Optimalus planas


dhcp??- veiks iškart

>Pradžiai tiek. Jei ką nors turite patarti, būtų įdomu išgirsti. Dėkui, kas perskaitėte.


gal tu pabandyk daryti, tada klausinėk..
Pagrindinė - Valdas Data 2007-09-21 22:50 Redaguota: 2007-09-23 12:11
Nieko baisaus nebus, nes bet kada gali pasitikrinti su „Ubuntu Live CD“, kaip viskas atpažįstama ir veikia. Galima pasiimti iš čia – renkiesi pagal kompiuterio struktūrą. Net jei ir bus jau „pasenusi“ versija, vis tiek per „Atnaujinimus“ viskas atsinaujins.
„DC++“ Ubuntu'uose yra „dcpp“ (rasi per „įdiegti programas“).
100Hz LCD vaizduokliui nereikia, juolab, kad jis tokiu dažniu ir neveikia.  Beveik visus HP spausdintuvus Linux'ai (taigi, ir Ubuntu) atpažįsta, ir nebūna jokių bėdų. Dėl skenerio – nežinau.
Su pelėmis – jokių problemų (jei nereikia iš jų kokias nors „super-duper-burbo-turbo“ pasidaryti :-) ). Modemas, jei ne per USB, manau – jokio vargo.
Dėl telefonų ir interneto kamerų – nežinau, tačiau giriamasi, kad su „Nokia“ problemų mažiau: anksčiau ar vėliau galima bus prijungti bet kurį modelį (tikiuosi :-)).Vaizdo kameras, ar skaitmeninius fotoapatartus atpažįsta, kaip paprastas USB atmintines. Vaizdų peržiūrai ir redagavimui galima naudoti „Gimp“ (jau yra „Ubuntu“ numatytoji programa, įdiegiama kartu su OS).

„VLC“ grotuvas yra labai geras. Nežinau, kas ten gali būti nepatogaus. Kitas, jau beveik būnantis visuose Linux – „Amarok“: atkuria beveik viską. Dar ir WinAmp'o klonas yra – „xmms“. Neišvaizdus, tačiau pakankamai funkcionalus.

Beje, yra tokia „utilė“ – „Automatix2“ vadinasi – tai per ją galima labai daug ko papildomai įsidiegti (įskaitant windows'inius kodekus, „Operą“, „Skypę“, ir t.t.).
Jei internetas – per kelvedį, tai neturėtų būti jokio vargo: juk prie interneto tai jis jungiasi, o ne Ubuntu. Tuomet naudojamas „tiesioginis prisijungimas su DHCP“, ir viskas.
CD/DVD įrašymui naudojama „K3b“ - įdiegiama laisvai, per tą patį „automatix2“ (išsamiau), arba „Įdiegti programą“.

Linux'ai jau tokie yra, kad tvarkykles reikia pačiam susirasti. Žinoma, esant labai pažengusiam vartotojui, jas pats gali susikurti – tam yra specialūs įrankiai ir programos. Bet kas OS pati susirastų tvarkykles – čia jau per daug šiek tiek :-)

---
Tai va, kiek pats žinau, tiek parašiau. Tikiuosi, labiau išmanantys (patyrę) papasakos daugiau. Tuo pačiu, ir pataisys mano netikslumus.
---
Ale, kol rašiau, kiti irgi nemiegojo :-). Pradėjau pirmas, bet kol paskelbiau– žiū, jau ketvirtas...
Pagrindinė Meisteris Data 2007-09-21 23:34

> Pradėjau pirmas, bet kol paskelbiau– žiū, jau ketvirtas...


OSS bendruomenė visgi ;)
Pagrindinė - Bumbulas Data 2007-09-22 09:25

>Linux'ai jau tokie yra, kad tvarkykles reikia pačiam susirasti. Žinoma, esant labai pažengusiam vartotojui, jas pats gali susikurti – tam yra specialūs įrankiai ir programos. Bet kas OS pati susirastų tvarkykles – čia jau per daug šiek tiek :-)


Na, čia nenorėčiau sutikti. Mano, nuomone Linux labai gerai atpažįsta aparatinę įrangą ir parenka tvarkykles (priešingu atveju nebūtų net normaliu liveCD). Puikiai atpažįstami diskų valdikliai, garso plokštės, tinklo plokštės, didelė dalis spausdintuvų ir dar begalė kitų įrenginių. Jei tik įrangos gamintojai nebūtų „užsispaudę“, tai net jokių diskusijų apie tvarkykles nebūtų - jos tiesiog veiktų.
Pagrindinė - Valdas Data 2007-09-22 09:43
Na, čia aš gal ne visai suprantamai pasakiau, kaip Windows'ininkui (ir pats vis dar tokiu esu :-)).
Turėjau minty, kad Linux'e tas parinkimas yra nematomas, priešingai, nei Windows'uose: kuomet matai, kad kažkas darosi, diegiama... Be to, Linux'e, kiek man yra pastebėta, tos tvarkyklės yra griežtai atskirtos nuo jų grafinės išvaizdos (nors funkcine prasme gali viskas veikti vienodai), tad ir atrodo viskas kitaip: įrenginys gali puikiai veikti be jokių „Control panel“, arba jis būna ne toks išvaizdus, kaip „Languose“.

Be to, Linux naudoja savas tvarkykles tik jei jas turi, juk nesisiunčia iš kažkur automatiškai, jei jų nėra, ar ne?
Va, čia man įdomu, kaip būtų tokiu atveju, jei gamintojas turėtų savo svetainėje pateikęs tas tvarkykles - negi Linux žinotų, iš kur jas automatiškia parsisiųsti?
Pagrindinė - Bumbulas Data 2007-09-22 10:16

>Turėjau minty, kad Linux'e tas parinkimas yra nematomas,


Čia irgi noriu patikslinti :) parinkimas yra matomas, tik jį pastebėti sunkoka. Visų tvarkyklių įkrovos procesas „pralekia“ besikraunant sistemai (balti užrašai juodam fone, žinoma, jei ši funkcija neišjungta). Dažniausiai viskas pralekia greitai ir ką nors konkretaus įžiūrėti yra sunku. O grafinė sąsaja reikalinga tik tada, kai tvarkyklė veikia ne taip reikia. Šiuo metu žinau tik kelias tokias sąsajas: yast, kcontrol. Bet galima apsieiti ir be jų, žinant kuriuos konfiguracinius failus reikia redaguoti.

>Be to, Linux naudoja savas tvarkykles tik jei jas turi, juk nesisiunčia iš kažkur automatiškai, jei jų nėra, ar ne?
>Va, čia man įdomu, kaip būtų tokiu atveju, jei gamintojas turėtų savo svetainėje pateikęs tas tvarkykles - negi Linux žinotų, iš kur jas automatiškai parsisiųsti?


Na, jeigu gražiai paprašysi tai ir parsiųs. ;lol: Puikiausias pavyzdys yra nvidia tvarkyklės. aptitude install nvidia-glx ir parsiunčia bei įdiegia vaizdo plokštės tvarkykles. O iš kur jas siųsti nurodo paketo palaikytojas (maintainer), derindamas atitinkamus skriptus.
Pagrindinė Valdas Data 2007-09-22 10:57
Dėl patikslinimo - ačiū. Tą, kad viskas vyksta fone, aš žinojau...
Tačiau aš taip rašiau tik dėl to, kad temos autorius - pradedantysis Linux'ininkas (net neturi reikšmės, kad jis tų Linux'ų dar nemaigė, o tik pageidauja tą daryti :-)). O (pagal seną įprotį) anoje OS tokių „foninių“ dalykų nėra, viskas vykdoma visai kitaip... Matai, kai taip paprastai imsim tvirtinti, kad Linux'ai jau tokie protingi, kad viską savaime patys sutvarko, tai nebus teisybė - Linux visa tai daro iš esmės kitaip, palyginus su „Langais“. Tad naujokas, prisiskaitęs apie tokias Linux'o galimybes, susidūręs su realybe, ims šaukti: „o kodėl man neveikia tas ir tas?..  juk sakėt, kad viskas bus padaryta automatiškai!?“ :-) Prisipažinsiu, pradžioj ir aš taip maniau (naudotis Linux'ais pradėjau santykinai neseniai, kai jau visi jie turėjo grafinę aplinką).

Dėl paskutinės pastabos - parsisiųsti tvarkykles iš kažkokio, iš anksto sistemoje nurodyto teikėjo (kaip vadini - maintainer) yra ne tas pats, kas kad tai bus padaryta bet kada iš bet kur, kur tik gali būti jos (tos tvarkyklės) padėtos. Čia būtent reikalingas tas teikėjas, kuris, paprastai, atsako už tai, ką teikia: kad vienos ar kitos tvrakyklės tinka/netinka vienai ar kitai įrangai ir sistemai. (Pvz., tvarkykles  „Langams“ gali siūlyti bet kas, ir be jokių garantijų, kad jos - tinkamos, ir veikia :chriu:).

Visi po to sekantys derinimai skriptais, ir pan., reikalauja OS pagrindų išmanymo, o man neatrodo, kad pradedantieji Linux vartotojai yra būten tokiais. Žinoma, jie ilgainiui tokiais tampa - „stepas po stepo“ :-) (jei jau sumanė susieti savo gyvenimą su Linux'ais, vadinasi, yra tam pasirengę psichologiškai, o techninė pusė ateis savaime, besinaudojant).

Tuo remiantis galime drąsiai teigti, kad Linux skirti žmonėms, kurie, visų pirma, siekia žinoti gerokai daugiau, nei kiti kompiuterininkai, kurie nori patys valdyti sistemą, o ne kad sistema juos valdytų.
Pagrindinė - Justisnas Data 2007-09-23 09:35
Sveiki dar karta.

Vakar buvo ilga Ubuntu instaliacijos diena :) Pries tai, as net nenutuokiau kad Linux neiseis ikisti i sena NTFS particija. Taciau Affromen vakar daug ka paaiskino ir apsviete klausimais del linux (ACIU). Taigi, vakar pasidariau 3 particijas: SWAP (1.1gb), ext3 / (root) (7gb) ir ext3 /home (140gb).

Dabar turiu skubeti i treniruote, taciau noretusi iskart uzduoti keleta klausimu:
1. Instaliacijos metu konfiguruojant sistema reikejo susikurti ta user'i su slaptazodziu. Bet man tai nereikalinga (password'as). Kaip ji nuiimti?
2. Ka reikia padaryti, kad nereiketu kaskart vesti slaptazodzio kai nori ka nors terminale ivykdyti? Ir kai nori ka nors instaliuoti... Terminale net nemoku ivesti to password'o...
3. Default'ine rezoliucija buvo 1600x1200, Isirases nVidia driver'ius pasikeiciau i 1024x768, taciau vaizdas kazkoks negrazus, toks neryskus.

Veliau, noreciau dar kai ko paklausti. Dekui visiems padejusiems, veliau parasysiu pirmuosius ispudzius.

PS rasau nelietuviskai nes dar nespejau nieko susikonfiguruoti.
Pagrindinė - Virginijus Data 2007-09-23 10:42
be pass niekaip

kad nereiktų vesti kraunantis:
$sudo gdmsetup
security auselė

terminale
$sudo bash
ir nebeišjunk to terminalo. vedant pass jo nerodo.

parodyk: 
$lsmod |grep nvidia

parodyk savo xorg.conf, įdiegei nvidia-glx?
Pagrindinė - Justisnas Data 2007-09-23 14:09

>>be pass niekaip
>> kad nereiktų vesti kraunantis:
>> $sudo gdmsetup
>> security auselė
>> terminale
>> $sudo bash
>> ir nebeišjunk to terminalo. vedant pass jo nerodo.


Supratau, isskyrus ta "nebeisjunk to terminalo". Persikrovus kompui jis vistiek issijungs?

>> parodyk: 
>>$lsmod |grep nvidia


norton@norton-desktop:~$ lsmod |grep nvidia
nvidia               6837140  22
i2c_core               22656  2 i2c_ec,nvidia
agpgart                35400  2 nvidia,intel_agp

>> parodyk savo xorg.conf, įdiegei nvidia-glx?


Del nividia'os. As per Automatix instaliavau nvidia Drivers. Blogai? O kur rasti ta xorg.conf?
Pagrindinė - Virginijus Data 2007-09-23 14:17
Pagrindinė - Justisnas Data 2007-09-23 14:40
Stai mano xorg.conf:
norton@norton-desktop:~$ locate xorg.conf
/usr/share/ubuntu-docs/ubuntu/sample/xorg.conf_disablectrlaltbackspacegnome
/usr/share/ubuntu-docs/ubuntu/sample/xorg.conf_disablenvidialogo
/usr/share/man/man5/xorg.conf.5.gz
/etc/X11/xorg.conf
/var/lib/x11/xorg.conf.roster
/var/lib/x11/xorg.conf.md5sum

Kas matosi?
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-23 15:02
Matosi kur yra tavo xorg.conf :)
cat /etc/X11/xorg.conf
tada pamatysim tai ko reikia.
Pagrindinė - Justisnas Data 2007-09-23 15:18
# nvidia-xconfig: X configuration file generated by nvidia-xconfig
# nvidia-xconfig:  version 1.0  (buildmeister@builder3)  Mon Feb 26 23:38:46 PST 2007

# /etc/X11/xorg.conf (xorg X Window System server configuration file)
#
# This file was generated by dexconf, the Debian X Configuration tool, using
# values from the debconf database.
#
# Edit this file with caution, and see the xorg.conf(5) manual page.
# (Type "man xorg.conf" at the shell prompt.)
#
# This file is automatically updated on xserver-xorg package upgrades *only*
# if it has not been modified since the last upgrade of the xserver-xorg
# package.
#
# If you have edited this file but would like it to be automatically updated
# again, run the following command:
#   sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

Section "ServerLayout"
    Identifier     "Default Layout"
    Screen         "Default Screen" 0 0
    InputDevice    "Generic Keyboard"
    InputDevice    "Configured Mouse"
    InputDevice    "stylus" "SendCoreEvents"
    InputDevice    "cursor" "SendCoreEvents"
    InputDevice    "eraser" "SendCoreEvents"
EndSection

Section "Files"

  # path to defoma fonts
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/misc"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/cyrillic"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/100dpi/:unscaled"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/75dpi/:unscaled"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/Type1"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/100dpi"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/75dpi"
    FontPath        "/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType"
EndSection

Section "Module"
    Load           "i2c"
    Load           "bitmap"
    Load           "ddc"
    Load           "extmod"
    Load           "freetype"
    Load           "glx"
    Load           "int10"
    Load           "vbe"
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier     "Generic Keyboard"
    Driver         "kbd"
    Option         "CoreKeyboard"
    Option         "XkbRules" "xorg"
    Option         "XkbModel" "pc105"
    Option         "XkbLayout" "us"
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier     "Configured Mouse"
    Driver         "mouse"
    Option         "CorePointer"
    Option         "Device" "/dev/input/mice"
    Option         "Protocol" "ImPS/2"
    Option         "ZAxisMapping" "4 5"
    Option         "Emulate3Buttons" "true"
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier     "stylus"
    Driver         "wacom"
    Option         "Device" "/dev/input/wacom"
    Option         "Type" "stylus"
    Option         "ForceDevice" "ISDV4"    # Tablet PC ONLY
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier     "eraser"
    Driver         "wacom"
    Option         "Device" "/dev/input/wacom"
    Option         "Type" "eraser"
    Option         "ForceDevice" "ISDV4"    # Tablet PC ONLY
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier     "cursor"
    Driver         "wacom"
    Option         "Device" "/dev/input/wacom"
    Option         "Type" "cursor"
    Option         "ForceDevice" "ISDV4"    # Tablet PC ONLY
EndSection

Section "Monitor"
    Identifier     "F720P"
    Option         "DPMS"
EndSection

Section "Device"
    Identifier     "nVidia Corporation NV43 [GeForce 6200]"
    Driver         "nvidia"
EndSection

Section "Screen"
    Identifier     "Default Screen"
    Device         "nVidia Corporation NV43 [GeForce 6200]"
    Monitor        "F720P"
    DefaultDepth    24
    SubSection     "Display"
        Depth       1
        Modes      "1600x1200" "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480"
    EndSubSection
    SubSection     "Display"
        Depth       4
        Modes      "1600x1200" "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480"
    EndSubSection
    SubSection     "Display"
        Depth       8
        Modes      "1600x1200" "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480"
    EndSubSection
    SubSection     "Display"
        Depth       15
        Modes      "1600x1200" "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480"
    EndSubSection
    SubSection     "Display"
        Depth       16
        Modes      "1600x1200" "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480"
    EndSubSection
    SubSection     "Display"
        Depth       24
        Modes      "1600x1200" "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480"
    EndSubSection
EndSection
Pagrindinė Virginijus Data 2007-09-23 18:59 Redaguota: 2007-09-23 19:01
## http://www.lge.com/products/model/detail/f720p.jhtml
#  sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.buck
#  sudo gedit /etc/X11/xorg.conf
#  įpastink žemiau esantį tekstą ir išsaugok, perkrauk gui.

Section "ServerLayout"
    Identifier     "Default Layout"
    Screen         "Default Screen" 0 0
    InputDevice    "Generic Keyboard"
    InputDevice    "Configured Mouse"
    InputDevice    "stylus" "SendCoreEvents"
    InputDevice    "cursor" "SendCoreEvents"
    InputDevice    "eraser" "SendCoreEvents"
EndSection

Section "Files"

  # path to defoma fonts
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/misc"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/cyrillic"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/100dpi/:unscaled"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/75dpi/:unscaled"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/Type1"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/100dpi"
    FontPath        "/usr/share/fonts/X11/75dpi"
    FontPath        "/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType"
EndSection

Section "Module"
    Load           "i2c"
    Load           "bitmap"
    Load           "ddc"
    Load           "extmod"
    Load           "freetype"
    Load           "glx"
    Load           "int10"
    Load           "vbe"
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier     "Generic Keyboard"
    Driver         "kbd"
    Option         "CoreKeyboard"
    Option         "XkbRules" "xorg"
    Option         "XkbModel" "pc105"
    Option         "XkbLayout" "us"
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier     "Configured Mouse"
    Driver         "mouse"
    Option         "CorePointer"
    Option         "Device" "/dev/input/mice"
    Option         "Protocol" "ImPS/2"
    Option         "ZAxisMapping" "4 5"
    Option         "Emulate3Buttons" "true"
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier     "stylus"
    Driver         "wacom"
    Option         "Device" "/dev/input/wacom"
    Option         "Type" "stylus"
    Option         "ForceDevice" "ISDV4"    # Tablet PC ONLY
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier     "eraser"
    Driver         "wacom"
    Option         "Device" "/dev/input/wacom"
    Option         "Type" "eraser"
    Option         "ForceDevice" "ISDV4"    # Tablet PC ONLY
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier     "cursor"
    Driver         "wacom"
    Option         "Device" "/dev/input/wacom"
    Option         "Type" "cursor"
    Option         "ForceDevice" "ISDV4"    # Tablet PC ONLY
EndSection

Section "Monitor"
    Identifier     "F720P"
    Option         "DPMS"
    HorizSync  40-90
    VertRefresh  70-150
EndSection

Section "Device"
    Identifier     "nVidia Corporation NV43 [GeForce 6200]"
    Driver         "nvidia"
  EndSection

Section "Screen"
    Identifier     "Default Screen"
    Device         "nVidia Corporation NV43 [GeForce 6200]"
    Monitor        "F720P"
    DefaultDepth    24
    SubSection     "Display"
        Depth       24
        Modes       "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480"
    EndSubSection
EndSection
Pagrindinė Danker Data 2007-09-23 11:30
Rezoliucija turi būti tokia, kokia numatyta monitoriaus gamintojo.
Pagrindinė Meisteris Data 2007-09-23 15:10 Redaguota: 2007-09-23 15:13

> 1. Instaliacijos metu konfiguruojant sistema reikejo susikurti ta user'i su slaptazodziu. Bet man tai nereikalinga (password'as). Kaip ji nuiimti?


Linux sistemose tai reikalinga ir net labai, siūlau naudotis, bet galima kiek pamenu, nusistatyti gnomiką, kad gdm automatiškai tave prilogintų.

> 2. Ka reikia padaryti, kad nereiketu kaskart vesti slaptazodzio kai nori ka nors terminale ivykdyti? Ir kai nori ka nors instaliuoti... Terminale net nemoku ivesti to password'o...


terminale jei reikia root teisių, patogu naudoti sudo -i komandą, taip reikės įvesti slaptažodį tik kartą ir kol neišjungsi terminalo, arba neparašysi exit, tol būsi root. Patogu.

> 3. Default'ine rezoliucija buvo 1600x1200, Isirases nVidia driver'ius pasikeiciau i 1024x768, taciau vaizdas kazkoks negrazus, toks neryskus.


Čia padės teisingi xorg.conf nustatymai, pamatęs tavo xorg.conf (cat /etc/X11/xorg.conf) parašysiu, ką reikia pakeisti.
Pagrindinė - Justisnas Data 2007-09-23 15:20
Taigi, kaip man dabar zinoti ar Ubuntu surado pagrindinius driver'ius (motinines, procesoriaus, vaizduskes ir kt.), ar ne?
Pagrindinė RMX Data 2007-09-23 15:33
Jei veikia, reiškia surado:) O jei nori, kad viskas būtų pagal tavo kompą - kompiliuok kernelį :)
Pagrindinė - akeliukas Data 2007-09-23 15:40
Procesoriaus draiverius? Gal ir kiek kabinėjuos, bet...
Pagrindinė - Justisnas Data 2007-09-23 16:41
Pavargau nuo kompo jau, tai ir nusisneku :)
Pagrindinė Meisteris Data 2007-09-23 17:15
na, kad nenusišneki dar :) procesoriaus tvarkyklės, kaip ir visos kitos egzistuoja visuose OS, tiesa linux pagal nutylėjimą jos veikia pagal šeimą (tam, kad sistema pagal nutylėjimą sutartu su kiek galima daugiau kompiuterių), ne pagal tikslų modelį, bet kompiliuojant linux branduolį, gali pasirinkti tvarkykles skirtas būtent tavo procesoriui, motininei plokštei ir visai kitai įrangai.
Pagrindinė - Justisnas Data 2007-09-23 18:03
Vel problema :(
Kraunantis kompui gaunu pranesima "Failed to start the X server (your graphical interface). It is likely that it is not set up correctly." Cia radau sprendima, viska dariau kaip ten parasyta, taciau pabaigoje neveikia kazkas - bandant ijungti naujus nustatymus, gaunu pranesima:
sudo nvidia-glx-config enable
sudo: nvidia-glx-config: command not found.

Dabar isvis neuzsikrauna grafine aplinka :( ka daryti?
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-23 18:19 Redaguota: 2007-09-23 19:11
Jau kažką pridirbai su xorg? :)
Na tavo laimei, čia pateikei savo veikiantį xorg.conf tai dabar mes jį gražinsim į vietą keliais paprastais žingsniais.
patampam root:
sudo -i
parsisiunčiam xorg.conf:
cd
wget http://atviras.lt/mwf/attach/35/3935/xorg.conf
Padedam jį kur priklauso:
cp xorg.conf /etc/X11/xorg.conf
Perkraunam PC, arba stratuojam x-serverį (ctl+alt+f7) arba konsolėje:
startx
pasirinktinai ;)
Arba tas pats su Virginijaus pateiktu xorg.conf, skirsis tik dvi komandos:
wget http://atviras.lt/mwf/attach/35/3935/xorg.conf2
ir
cp xorg.conf2 /etc/X11/xorg.conf
Pagrindinė - Justisnas Data 2007-09-23 20:15 Redaguota: 2007-09-23 20:17

>> Jau kažką pridirbai su xorg?


Tiesa sakant, kazkas man ten nesigavo su Amarok'u, lauziau lauziau ji, ir pastrigo OS :( Perkroviau sistema, ir jai besikraunant susitikau su ta X server'io beda.

Deja, nepadejo tavo pasiulymas. Su Virginijaus xorg.conf irgi bandziau. Perkraunant sistema viskas lygiai tas pats :( Galvoju, kad turbut reikia perinstaliuoti Ubuntu dar karta, tvarkingiau bus. Tik butu idomu suzinoti, ka padariau blogai, kad taip atsitiko.
Ka geriausia daryti iskart instaliavus OS? Pirmiausia visus driver'ius susitvarkyti?
Pagrindinė Meisteris Data 2007-09-23 20:50
Panašu, kad ne tau vienam šita problema ramybės neduoda ;) kiek katik bandžiau googliauti, problemos patikimo sprendimo neradau, turiu tik keletą spėjimų, kurie greičiausiai šiomis aplinkybėmis neveiks. Panašu, kad ubuntu pakartotojo, jau kažkada buvusią klaidą, šį sykį stambesniu mastu. Kadangi oficialių pranešimų šia tema nerandu, darau prielaidą, jog įveltas bugas iš ubuntu pusės, kur - nesu tikras, gali būti video tvarkyklių problema, gali būti ir pats X serveris. Jeigu netingi, gali pamėginti pasiaiškinti paredagavęs xorg.conf:
sudo nano /etc/X11/xorg.conf
susiradęs eilutes:
Section "Device"
    Identifier     "nVidia Corporation NV43 [GeForce 6200]"
    Driver         "nvidia"
  EndSection

ir pakeiti eilutę "Driver         "nvidia"" į:
Driver            "vesa"
Užsaugom "ctrl+O" ir "ctrl+x" išjungiam redaktorių. Dabar:
startx
Jeigu, veikia, tada senesnių nvidia tvarkyklių įrašymas gali išspręsti problemą.
Jeigu ne, tada lieka kiek drąstiška išeitis - pakeisti linux distribuciją.

> Ka geriausia daryti iskart instaliavus OS? Pirmiausia visus driver'ius susitvarkyti?


Priklauso nuo įpročio, aš mėgstu pirma susireguliuoti, kad visa aparatinė įranga veiktų puikiai, po to pasiderinti programinę įrangą pagal save, nuo ko pradėsi, imho, nėra didelio skirtumo sistemai.
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Linux naujokui reikia pagalbos
1 2 Ankstesnis Kitas  

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill