Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / Programinė įranga / Patikima failu sistema?
- X-menas Data 2009-04-04 23:17
Sveiki. Taigi nutiko man bedele. Parejo saibom HDD. Atsirado BAD sektroiu ir t.t. Esme kad atejo laikas isigyti nauja HDD kuris bus naudojamas tik duomenim saugoti. OS jame nesisuks. Ir jis nebus skeltas i keleta daliu. Greiciausiai bus WD firmos apie 500 GB ( didesnio ekonomine krize neleidzia isigyti :lol: ) OS suksis kitame diske. Taigi klausimas :
  Kokia failu sistema rekomenduotumet naudoti tame diske kad butu patikima , atspari fragmentavimui ir lengvai suderinama su Windows XP , Windows 7 ir linux read/write rezimais.
  Kazkada sem reikalui pameginau ext3 sistema, bet man nepavyko jos pasiekti is windows su su spec driveriu ( Meisteris sake kad reikia isjungti "journalieseing system" , bet as nelabai susigaudziau kas tai yra) . Taigi po to pameginau naudoti ext2. Kolkas dirba neblogai ir is windows ja pasiekti galima. Dar meisteris minejo kad kazkuri is siu failu sistemu turi galimybe paaukojant apie 5 % disko vietos padaryti ji saugesni ir atsparesni particijos griuvimui. Tipo jei particija sugriuna, tai duomenis atstatyti yra lengviau.

Taigi trumpai tarent reikia failu sistemos kuri butu patikima ir vienodai draugautu su windows ir linux. Buciau dekingas uz bet kokia informacija :)
Pagrindinė - anamnesis Data 2009-04-05 02:37

> atspari fragmentavimui ir lengvai suderinama su Windows XP , Windows 7 ir linux read/write rezimais.
> vienodai draugautu su windows ir linux


NTFS :)
Pagrindinė - X-menas Data 2009-04-05 15:11
Jo NTFS ypac atsparus fragmentavimui :lol: . As galvoju ext2 galbut naudot ?
Nors butu gerai, jei kas pasakytu kaip ant ext3 isjungti journaliseing system...
Pagrindinė - anamnesis Data 2009-04-05 18:48

> Jo NTFS ypac atsparus fragmentavimui


Pakankamai. Nelaikyk milijono smulkių failų ir viskas bus gerai. Su fragmentacija diskuose, kuriuose laikau duomenis (t.y. ne sisteminiai diskai) neturiu jokių problemų.
Pagrindinė Kašiukas Data 2009-04-13 19:19
Jeigu daugiau dirbama linux'e, tai CPU overhead'as truputį jaučiamas, kai dirbana su ntfs-3g.
Pagrindinė - dinux (Beviltiškas) Data 2009-04-05 17:57
Aš tai per visa savo 500GB pasidariau reiserFS ir nesuku smegenu.. kas tie Windows ? :)
Na, o tau tai nežinau. NTFS. Vista/Win7 niekad nebandžiau kaip su ext elgiasi. XP kiek pamenu puikiai.
Pagrindinė - X-menas Data 2009-04-05 21:10
Na faktas kad pas mane rankos ne pacios tiesiausios dirbant su linux. Bet esme tame kad man niekaip nepavyko kieto disko suformatuoto ext3 failu sistema pasiekti is windows XP . Tai kai perinstalevau ubuntu, jau juos instalevau i EXT 2. Su EXT2 problemu neturiu.  Del reiserFS tai nemanau kad ji naudosiuu, nes ji neina paisekti is windozes. O man tai reikalinga. nes planuoju anudoti dvi OS. Jauciu reikes ziureti kaip ten elgiamasi su EXT 3. jei viskas bus tvarkoje. tai ir naudopsiu ta failu sistema savo duomenim saugot.
Pagrindinė - Kašiukas Data 2009-04-13 19:21
Na, man iš windowso su fs-driver.org siūloma tvarkykle puikiai ext3 veikė su įjungtu žurnalu. Beje, ir reiser'į galima naudoti windowse. :-)

Tiesa, dėl tų 5%, tai jie rezervuojami root vartotojui, kad useriams pripildžius FS'ą, sistema nenumirtų nuo pilno FS'o.
Pagrindinė - RMX Data 2009-04-13 19:33
Man niekaip nepavyko priversti windows dirbti su reiserfs. Visi draiveriai arba neveikė, arba BSOD, o kur programėlė rfstool nelabai patogu :)
Pagrindinė s2 Data 2009-04-15 22:57
Reiškia reikia siųstis WDK (dabar jame pateikiamas ir nemokamas IFS SDK) ir debuginti draiverį.  Jo, ne kiekvienam kyla tokie norai :) :)
Pagrindinė s2 Data 2009-04-15 23:42
Nu šiaip yra grafinis frontendas šitam toolsui:
http://yareg.akucom.de/

Reikalauja .NET :P

O ar naudojai neoficialių RFSD atnaujinimą:
http://marc.info/?l=reiserfs-devel&m=122065323911843&w=2
?

Šiaip žmonės siūlo leist viską coLinuxe ir iš jo šarinti folderius standartiškai tinklu >: )
http://digg.com/d1Whkp
Pagrindinė s2 Data 2009-04-15 22:56 Redaguota: 2009-04-15 23:43
Oho, dėkui už fs-driver.org rekomendaciją
Pagrindinė - X-menas Data 2009-04-25 19:18
Baigemasis zodis:

Na ka , kad tema nekabotu ant oro - parasau savo pasirinkima. Visdelto rinkausi NTFS sistema. O priezastys tokios: 1 nesigavo man EXT3 pakurti ant windozes normaliai. Pripazystu kad greiciausiai kaltos kreivos rankos. Bet faktas tas kad neveikia. Meisteris minejo kazka kad tai priklauso del pagal standarta nustatomu sectoriu ir bloku dydzio... As per daug nesigilinau. 2 . NTFS turi viena marketingo pliusa. Dauguma kompiuteriu vartotoju naudoja langynes, taigi man bus paprasciau harda nusinesti ir prisijungti prie kito kompo, jei atsitiktu kokia problema. 3 NTFS linuxe dirba visai neblogai. Aisku tas NTFS palaikimas apkrauna CPU, bet kadangi kompas nera senas labai - tai gyventi galima. Vistiek tai ko man reikia ant LINUX neveikia, tai CPU resursai lieka nepanaudoti :lol:

Tai tiek. Tema kaip ir baigta...
Pagrindinė s2 Data 2009-05-08 11:46
Nu gal dar ir nebaigta.

> Vistiek tai ko man reikia ant LINUX neveikia,
> tai CPU resursai lieka nepanaudoti :lol:


o jeigu tiksliau -- kas ti neveikia?
Aukštyn Tema Programinė įranga / Programinė įranga / Patikima failu sistema?

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill