Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Linux: atmaina Windows sistemoms?
- Meisteris Data 2014-03-15 08:47
Šitokios mintys, Linux kūrėjų galvose pasireiškia jau, turbūt, gerą dešimtmetį (jeigu ne ilgiau). Tai tarsi amžina svajonė, tokia pati, kaip laisvės poreikis žmogaus širdyje. Tačiau, ar įmanoma ją paversti tikrove? Manyčiau, įvertinus šių dienų laisvas technologijas, jog čia daugiau tikėjimo klausimas. Per paskutinius dešimtmečius bendruomeninės programos, bibliotekos, bei platinimo sistemos smarkiai pasistūmėjo į priekį. Jeigu anksčiau laisvų sistemų naudojimas reikalaudavo pakankamai nemažai kompiuterinio išprusimo, bei daug laisvo laiko, tai šiandien jos turi ką pasiūlyti abiems pusėms. Pažengę kompiuteristai randa daugybę įrankių savo kūrybinių poreikių tenkinimui, o paprasti naudotojai: pakankamai nugludintą ir patikimą sąsają, tenkinančia svarbesnių veiklų poreikius. Negana to, pamažu atsiranda niša smulkiam verslui.

Kadangi Windows sistemos gãdimos, tempiant jas, iki vienos paskirties šlamšto (android, ios stiliuje). Vis daugiau programų yra rašoma ne normaliai programuojant, o naudojant programavimo karkasus, nenuostabu, jog kokybė, bei greitaveika krenta.  Gãdinamos, žinoma, ir naudotojų sąsajos (ar mėginote panaudoti Windows 8 sąsają normalaus darbo atlikimui? Kaip įspūdžiai?). :-)

Raktas į visų operacijų sistemų patikimą ir patogų veikimą: diegimo kokybė, bei pritaikymas naudotojo poreikiams. Norint, jog sistemos (tiek laisvos, tiek uždaros) veiktų gerai, saugiai ir ilgai, darbui jas turi ruošti gabūs, reikalą išmanantys meistrai. O čia, laisvosios sistemos turi didžiulį pranašumą, jos yra itin visuomeniškos. Reiškia, jog pačios technologijos ir dokumentacija apie jų panaudojimą visuomet yra viešai prieinamos skaitymui, naujinimui ir gerinimui. Tuo tarpu uždaroms sistemoms reikalingi sertifikavimo aparatai, kurie tik apmoko, tačiau nesuteikia jokių teisų į technologijų gerinimą. Ko pasekoje, laisvosios technologijos, bei operacijų sistemos nuolat gerinamos, o uždaros sistemos: nuolat prastinamos.

Todėl reiktų skatinti laisvų sistemų naudojimą. Paprasti naudotojai turėtų prašyti meistrų, jog šias paruoštų, o meistrai turėtų pasiūlyti (jeigu mato, jog šios sistemos tenkins naudotojų poreikius), vieni turi gauti produktą, o kiti turi gauti naudos. Gyvenkime darniai!

Pagrindinė Kainengran Data 2021-09-06 01:20
Kas dar neskaitę, tai čia, mano galva, gana sveika dozė skeptiško požiūrio: Major Linux Problems on the Desktop, 2021 edition Išeina kasmetinės, papildytos straipsnio versijos.

Žiauriai gaila, kad nebeliko forumų, kur galima diskutuoti įvairiomis temomis su nepažįstamais. Ypač kalbu apie lietuviškus forumus.

Dabar tiesiog skaitau senas šio forumo temas, nes žinau, kad čia rašė nemažai protingų žmonių, gerai besigaudančių informacinėse technologijose, laisvo kodo programų sferoje ir pan. Pats, kai čia kadaise registravausi 2007, bet dar, toli gražu, nenaudojau Linuxų – tiesiog nežinojau nieko dorai apie šią OS – girdėjau tik nuogirdas. Tik daug vėliau tapau šiokiu tokiu, gana nevykusiu Linux entuziastu, bet va jau į lietuviškų forumų traukinį šioje srityje pavėlavau. Belieka, kaip sakant, asinchroniška komunikacija.
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Linux: atmaina Windows sistemoms?

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill