Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Ką žinote apie senąją lietuvių kultūrą, tikėjimą?
- Meisteris Data 2012-12-31 13:20 Redaguota: 2012-12-31 13:23
Sveiki,
Kadangi vien kompiuteriais ir jų programinėmis įrangomis gyvenimo neužpildysi, tai nutariau paeksperimentuoti kitoje srityje, tai lietuviškoje kultūroje. Nevaidinsiu, kad daug apie tai išmanau, tačiau tam juk mokslo šviesa, kad link jos eitum :-)

Žodžiu, pirmieji žingsniai šia tema: http://atviras.lt/LietuviųKultūra
Rašau remdamasis daugiausia Vydūniška filosofija ir įdėjomis. Gal kiek vienareikšmiška? Jeigu turite kitų šaltinių ir nuomonių, mielai išklausysiu.

Vizija yra trumpa lietuvių kultūros apžvalga (neketinu plėstis, samprotavimus geriausia palikti skaitytojui). Svarbiausia parašyti ir atskleisti šiokią tokią prasmę kiekvienai iš kultūros sričių, religijai, menui, kalbai, dainoms, legendoms, padavimams ir pasakoms. O pagrindinis darbas - sužinoti ir užrašyti, kiek įmanoma autientiškiau, įvairius padavimus, legendas ir pasakas. Kad tai būtų visiems laisvai prieinama ir naudojama.

Pastebiu, kad dabar esantys tokio pobūdžio tinklapiai, beveik visi pasižįmi energijos švaistymu piktžodžiavimui apie įvairias politines, bei religines jėgas. Ko pasekoje tikrosios informacijos nėra, arba yra labai nedaug. Šitokios manieros turėtume vengti visomis išgalėmis. Nesvarbu, ar tie piktžodžiavimai ir pašaipos yra užtarnauti, teisingi ar ne. Kadangi žmogus, ateinantis skaityti apie lietuvių kultūra, paprastai nori būtent to - skaityti apie lietuvių kultūrą.

Klausimas ir prašymas visiems: Ar esate girdėję iš senelių, ar kitų giminių, padavimų, legendų, sakmių? Jeigu taip, prašau pasidalinti, sukurti wiki puslapį patiems, arba kokiu nors elektroninių formatu atsiųsti man. Jeigu turite sukaupę žinių apie lietuvišką simboliką, tai taip pat būčiau labai dėkigas, jei pasidalintumėt. Taip pat domina bet kas, kas yra susije su mūsų etnine kultūra ir tikėjimu :-)

Žinau, esama įvairių knygų šia tema, tik įdomus moralinis klausimas, ar galima tą informaciją viešinti? Pats galvoju, jog turėtų priklausyti nuo knygos autoriaus požiūrio ir geranoriškumo :-)
Pagrindinė RMX Data 2013-01-08 17:42
Jėga - reiks paskaityt laisvu laiku :)
Pagrindinė - SKazas Data 2013-03-29 23:07
Šitai turėtų tikti:
http://www.homosanitus.lt/lt/Animizmas/turinys/Egle_Samulyte/Pazinimo_kelias_per_savasti
Ir kiti Eglės Samulytės straipsniai.
Taip pat šitas:
http://www.homosanitus.lt/lt/Animizmas/turinys/homo_sapiens_istorija/Senoji_lietuviu_religija

Na o kaip atsvara (nebūtinai šitiems, bendrąja prasme), prieš dedant info, būtina pasitarti su šituo: :D
http://pseudohistorikas.popo.lt/
Pagrindinė Meisteris Data 2013-04-09 10:36
Ačiū už nuorodas, bus tikrai įdomu paskaityti. Gal įkvėps daugiau padirbėti prie lietuvių kultūros skyrelio :-)
Meisteris Data 2013-01-12 16:27
Štai užtikau trumpą reportažą lietrytyje: http://tv.lrytas.lt/?id=13576623861356762000

Atrodo išties įdomus žmogus, pritariu išsakytai minčiai, kad perdaug žiūrime į svetimas kultūras, ko pasekoje savosios nematome ar netgi gėdyjamės. O ir apie lietuvišką zodiaką būtų tikrai įdomu daugiau sužinoti.
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Ką žinote apie senąją lietuvių kultūrą, tikėjimą?

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill