Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Lietuva2 ir piliečių iniaciatyvos palengvinimas
- SKazas Data 2013-03-29 23:08 Redaguota: 2013-03-29 23:10
Yra projektas Lietuva2.
Yra pasiūlymas "Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos palengvinimas". Esmė  prailginti parašų rinkimo terminus ir įteisinti galimybę visą pilietinių iniciatyvų procesą vykdyti elektroniniu būdu.
Atkrenta popierinis parašų rinkimas, kas yra ir įdarbinimai, vadybiniai rūpesčiai, daug finansų, kas yra viena iš kliūčių žmonėms įtakoti įstatymus. Prisidėkit prie internetų kartos žmonių, homosovieticus jau laikas istorijos šiukšlynan.
Prašau pasirašyti šį pasiūlymą. Daugiau info pačiame pasiūlyme.

Na ir iš esmės liuks būtų, jei šis projektas peraugtų į konkurencingą politinę jėgą partinėms  interesų grupuotėms :) O tam tereikia aktyvumo.
Be abejo, nuo dibilų neapsaugotas projektas, ir tai netgi pavojinga, kai dibilai, besirūpinantis svetimų sveikata, prisiskaitę briedo, pasisako už mokesčius (pasiskaitykite už argumentus), ir jie galėtų pateikti seimui sveiku protu nesuvokiamus įstatymų projektus, tačiau nieko čia nepadarysi. Užtat ir mąstantys galėtų įniciuojuoti įstatymų pakeitimus, leidybą, ir t.t. Tiesiog negalima toliau palaikyti grynai partinę sistemą, ir šis projektas yra galimybė.
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-04-09 10:58

> Atkrenta popierinis parašų rinkimas, kas yra ir įdarbinimai, vadybiniai rūpesčiai, daug finansų, kas yra viena iš kliūčių žmonėms įtakoti įstatymus.


Visai logiška, kur tai matyta, kad kažkokie varguoliai įtakotų įstatymus. Kai sėdi šiltai užpakalį padėjęs, tai nesinori judėti. O žmonių pareiga, ne įstatymus įtakoti, o sąžiningai vargti ir mokesčius nešti! Noriu pastebėti, kad gana drąsus projektas, todėl sveikintinas. Apskritai, tokie projektai varomi masių jėga, yra lyg dviašmenis kalavijas. Kai masė ima lunatikuoti, tai nieko nelauk. Patys nesusipranta, o kol įdiegiamas kitoks požiūris, šis jau būna nebeaktualus ir virsta sekančiu lunatikavimu. Tačiau, aš už, kol tai turi galią pašokdinti nusipelniusius gyventi geriau, bent jau bus labiau nusipelnę :lol: Tik tiek, kad būdami labiau nusipelnę, gali daugiau šilumos reikalaut...

Galiausiai, mūsų gerbuvis priklauso, tik nuo mūsų pačių doros, darbštumo ir gebėjimo bendrauti. O jų pareiga turėtų būti žemės, jos resursų tausojimas, kad turėtumėm gryno oro, kad žinotumėm kas yra miškas, kad turėtumėm kur atsigauti nuo darbų ir rūpesčių. Na, ir gal dar vietinės rinkos apsauga nuo nekokybiško šlamšto. Daugiau man nieko iš jų nereikia. Pinigus užsirbsiu pats, nes bet kuriuo atveju, jie man neuždirbs nei cento.
Pagrindinė - SKazas Data 2013-04-09 11:24
Projektėlis kalnam  versti, tas tai taip. Tik kad publikos dauguma susirinkusi kaip sakai- lunatikai. Ir nieko rimto nesubrandina, aktualios temos- ekoligiškas maistas, skalūnai, dar visokie dalykai, apie kurios patys nesupranta :D
O dėl masės- tai jos nėra. Lunatikai iš esmės negali sudaryti masės- kiekvienas savaip lunatikuoja. Šviežias projektas, todėl nėra bendruomenės susiformavusios. Jei iš vis tokia bus.

Iš esmės valstybė turi užtikrinti galimybę, būti nešališku arbitru, o jau pačių reikalas pasinaudoti galimybėmis. Bet daugumai geriau kai už juos sprendžia, kad turi duoti didesnę minimalią algą :( Patys subinės nepajudins.
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-04-09 11:40 Redaguota: 2013-04-09 12:11
Bendruomenę suformuoti elektroninėje erdvėje yra nelengva. O ir suformavus, jos stiprumas yra labai abejotinas. Bet kuri tvirtesnė bendruomenė turi fizinį pagrindą. Tokiu pagrindu gali būti kažkokia reali veikla, kaip pvz.: reguliarūs susibūrimai kokiai nors bendrai veiklai. Ta veikla, gali būti įvairi. Kartais, kas nors paruošęs informacinio bobūdžio paskaitą, kartais žiūrimas koks nors filmas, kartais gaminami kokie nors lietuviški patiekalai, o kartais kur nors keliaujama. Turistauti, padėti kam nors apsitvarkyti nutolusioje sodyboje ir t.t. ir panašiai. Tuomet yra kitoks bendravimas, kitokie santykiai ir kiekvienas dalyvis gauna naudos, jos suteikdamas kitam. Tai turi prasmę ir suteikia tvirtą pamatą bendruomenės gyvavimui.

P.S.
Čia kiek kitokia kryptis žinoma (kultūrinė veikla labiau, nei politinė), tačiau praktiškai gali būti gerokai daugiau naudos iš tokios bendruomenės, nei per metus internetinio lunatikavimo :-)
Pagrindinė - SKazas Data 2013-04-09 12:35
Bendruomenę tame projekte turėjau omenyje susuvienijusią į politinę jėgą, atsvarą atgyvenai partinei sistemai. Niekas netrukdo suorganizuoti ir fizinę veiklą, pvz. susitikimą tam tikromis temomis. Į tai žiūriu kaip į šiuolaikišką įrankį, kurias suteikia galimybę surasti bendraminčių naudojantis technologijomis. Ir susivienyti ties kažkuriais dalykais. Tai yra geras įrankis kad ir fizinei bendruomenei, apibrėžti, išdiskutuoti svarbius klausimus ir galbūt net teikti VRK. Juk laikas, atstumas, išlaidos yra vienas iš pagrindinių stabdžių minčių vertimui kūnu. Žiūrėk tai kaip į įrankį. O kad juo nesinaudoja/nesinaudos žmonės, tai čia jau pačių žmonių bėda. Ant lėkštutės pateikta įrankis, paaiškinta kaip galima prieiti prie aukščiosio lygio teisės- įstatymų, sovietinio režimo neliko, laisvė kalbėti, veikti. Tik kad nesinaudoja savo laisvėmis žmonės. O paskui  "valdžia bloga", duokit pašalpų, įdarbinkint.
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-04-09 13:13

> Bendruomenę tame projekte turėjau omenyje susuvienijusią į politinę jėgą, atsvarą atgyvenai partinei sistemai.


Bet kokia ta jėga turi būti yra diskusijų objektas. O normalus pokalbis gali vykti tik gyvoje aplinkoje, nes reikalingas ne tik aprašymas, bet ir supratimas. Patyrimas savo kailiu, dėl kokio gyvenimo modelio ta jėga turi egzistuoti ir panašiai.

> Tik kad nesinaudoja savo laisvėmis žmonės. O paskui  "valdžia bloga", duokit pašalpų, įdarbinkint.


Tai tikriausiai rodo prisirišimą prie sovietinės sistemos. Viską turi galvoti ir daryti valdžia, o tau pateikti darbą, butą, automobilį ir atlyginimą ant lėkštutės. :-) Tai prie tos laisvės reikia vėl įprasti, ją iš naujo pažinti. Čia su laiko ir pastangų dėka viskas keisis.

> Tai yra geras įrankis kad ir fizinei bendruomenei, apibrėžti, išdiskutuoti svarbius klausimus ir galbūt net teikti VRK. Juk laikas, atstumas, išlaidos yra vienas iš pagrindinių stabdžių minčių vertimui kūnu.


Šaunu, kad yra kas tokius įrankius kuria, tuo labai džiaugiuosi. Bet įrankis gali padėti kurti tiek gerus dalykus, tiek ir nelabai. Tai yra naudotojo atsakomybėje. Gal būt tokios kultūrinės bendruomenės pasitarnautų, vaizdingai kalbant, ugdant meistrus įrankiams kaip šis?
Pagrindinė SKazas Data 2013-04-09 13:57 Redaguota: 2013-04-10 16:01

>O normalus pokalbis gali vykti tik gyvoje aplinkoje, nes reikalingas ne tik aprašymas, bet ir supratimas.


Tikiuosi, kad šis projektas bus startas susiburti gyvoje aplinkoje, kai prašalaičiai atkris. Visgi tiems delfio komentatoriams turėtų nusibosti, kažkoks skaičius praeinančių bus, bet tikiuosi, kad ten "nusės" rimti žmonės. Ir išsivysčius tam tikrai grupei, galima persikelti šiapus ekranų. Aš ten dar neišnagrinėjau visko, bet ten yra "Organizacijos". Nežinau kol kas galimybių, bet jei galima bendraminčiaims susiburti į organizaciją, o nesutinkančius su pasaulėžiūra, pasaulėjauta mesti lauk. Bet kokiu atveju galima bendrauti su Donatu Šimeliu (ar kitais projekto programuotojais) ir reikšti pageidavimus iš techninės pusės. Jis pats suinteresuotas ištobulinti, jau nemažai laiko ten praleidau, prisakiau bugų ir t.t.

>Gal būt tokios kultūrinės bendruomenės pasitarnautų, vaizdingai kalbant, ugdant meistrus įrankiams kaip šis?


Įrankis ir yra įrankis, čia kaip sakant "dėlo texniki". Svarbu žmonės turėtų viziją, tikslą, sąmoningumą, ir būtina sąlygą- bendruomenė. Ir be internetų esant stipriai sąmoningai, iš daug narių bendruomenei daug durų atsidarytų. Ne taip kaip dabar- politikų bendruomenės kelios (partijos), teisėsaugoj vėl savi klanai, bet už tai jie ir stiprūs, o žmonės išsiskaidę, atskiri, vienur kitur išsibarstę.  Svarbu, kad patys meistrai būtų, o įrankiai tik padėtų.
Gal net šį projektą išnaudoti galima tavo minimoms kultūrinėms bendruomenėms, pasinaudojus funkcija "Organizacijos"? Taip išlošiama daugiau būtų- ir kiti sužinotų apie egzistuojančią bendruomenę, ir pati bendruomenė dalyvautų kitose veiklose, tiesiogiai nesusijusiuose su pačia bendrduomene. O jei neįdomu politika, tai apsiribotų tik "Organizacija", ir jei yra poreikis, viduje organizacijos subrandinti problemos sprendimą, kažko tobulinimą ir siūlyti VRK ;)

>Čia su laiko ir pastangų dėka viskas keisis.


Neturiu laiko, gyvenimas per trumpas :D O pastangų nelabai nori dėti, nebent iki balsadėžės nueiti prisižiūrėjus durnadėžės ir prie butelio politikuoti moka liaudis :( Pastangas rodo "labai didelis" palaikančių iniaciatyvą skaičius- netgi 148. Nors gal elektroninį parašą nedaugelis turi, tai vėl dėl techninių kliūčių nepalaiko.

>Bet įrankis gali padėti kurti tiek gerus dalykus, tiek ir nelabai. Tai yra naudotojo atsakomybėje.


Veikiant šiam įrankiui, būtų bent jau kažkas panašaus į demokratiją. Ir tai ne problema, kad kažkas prastumps kokią negerovę. Dabar yra taip: partijos, netgi ne partijos, o jų lyderiai sprendžia viską,  tai yra maksimumu keliasdešimt žmonių valdo, neatsižvelgdami į žmones. Tai nebūtų blogiau nei yra dabar partinis valdymas. Partijos irgi neprastumptų nesąmoningų įstatymų, jei reiktų kad ir tų pačių 50000 balsų po viešos, visiems prieinamos diskusijos.
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Lietuva2 ir piliečių iniaciatyvos palengvinimas

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill