Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Ar įmanoma sugadinti kolonėles tam tikru dažniu?
- meskisz Data 2013-04-23 12:22
Sveiki, forumiečiai.
Gal ir trolinė tema kažkiek, bet galbūt bus žinančių. Tikiuosi ne pagalbos, o specifinės informacijos.

Ar įmanoma sugadinti kolonėles per jas leidžiant SAW, elektrinės gitaros garsą arba kokį nors White Noise (čirškiantys, out of phase, detuned chords ir pan. garsai)? Nes nutiko tokia bėda, kad sugedo kolonėlių aukštų dažnių garsiakalbiai (arba jų stiprintuvas). Tik žemi groja. Žodžiu, vakar dar veikė, o šiandien įjungiu - jau nebe, nebeįsijungia vidinis stiprintuvas - nėra click garso.  Viską patikrinau - nieko. Per ausines gerai groja, iš telefono - irgi kaip ir iš PC. Vadinasi, kolonėlės. Gal laidas viduj kažkur atitrūko, o gal pats jas sugadinau leisdamas per jas tokius nežemiškus-elektroninius garsus ir perkaito ten kažkas.  Neretai leidžiu kažką panašaus į:

http://www.youtube.com/watch?v=ZHFRUCMlgj4

ir

http://www.youtube.com/watch?v=00JmUIdEjDI

Kiek domėjausi internete, tai kolonėles gali pažeisti tik jei leidi labai labai garsiai, o pažeisti naudojant kažkokius dažnius - beveik neįmanoma. Tai kaip yra iš tikrųjų? Gal kažkam irgi bus naudinga tai sužinot.
Pagrindinė - anamnesis Data 2013-04-23 15:28
Labiau tikėtina, kad aukštadažniam garsiakalbiui ar vidiniam stiprintuvui atėjo laikas iškeliaut anapilin.
Vien tik nuo kažkokio dažnio kolonėlės nesuges, tačiau prie tokio kokteilio pridėjus didelę galią (garsumą) galima sudegint garsiakalbį. Įsivaizduokim atvejį, kai bandai išspaust dažnį esantį ties garsiakalbių parametrų riba (arba už jos). Ir tai nebūtina bus ties maksimalia garsumo riba, kuri galioja tada, kai groja visi garsiakalbiai.

Jeigu aukštų negroja tik viena kolonelė - tikėtina, kad bėda jos aukštadažniame garsiakalbyje. Jeigu negroja abi kolonelės - labiau tikėtina, kad tai vidinio stiprintuvo gedimas
Pagrindinė meskisz Data 2013-04-23 18:09
Matyt ir bus stiprintuvas, nes abiejų kolonėlių aukštų garsiakalbiai neveikia. Tik kad labai jau greitai sumąstė iškeliaut anapilin - kolonėlėms nė pusmečio nėra :|.
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Ar įmanoma sugadinti kolonėles tam tikru dažniu?

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill