Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Atsiliepimai apie gaminius / Mini ATX korpusas: Fractal design Core 1000
- Meisteris Data 2013-06-21 15:17 Redaguota: 2013-06-21 17:10
Fractal design Core 1000. Sunku patikėti, kad už ~120lt galima rasti kokybišką korpusą, išties sunku. Bet Pasirodo, jei ieškai, tai kažką ir randi. Patiko korpuso tvirtumas, bei grožis. Jokių nesąmoningų, akį rėžiančių detalių (apart balto aušintuvo, kurį iškart išėmiau).

Renkantis korpusą, pats svarbiausias rodiklis yra jo tvirtumas. Jeigu korpusas nėra pakankamai tvirtas, palieku jį ramybėje ir einu apžiūrinėti kito. Jei nėra tvirtumo, jokie papildomi pribumbasai korpuso neišgelbės. Taigi, Core 1000 tvirtumo išbandymą praėjo. Nors ir nėra tarp tvirčiausių mano matytų korpusų, tačiau toli gražu nėra „skystas“. Tad galima apžiūrinėti toliau.

Pradėsiu nuo trūkumų (mano akimis), kuriuos visgi gamintojas galėjo nesunkiai pašalinti (arba galima nesunkiai ištaisyti pačiam). Pirmiausia krenta į akį vertikalus kietų diskų montavimas. Iš pirmo žvilgsnio dvelkia naujovių vėjais, tačiau praktikoje, pati patikimiausia kieto disko padėtis yra horizontali. Todėl kompiuteriams, kurie įjungti ištisą parą, patarčiau ieškoti korpuso su horizontaliai montuojamais diskais. Tačiau namų kompiuteriui, kuris daugiau būna išjungtas, nei įjungtas, tai neturėtų turėti reikšmės. Ar, pagaliau, nėra nieko, ko nepakeistų darbščios rankos, keli įrankiai ir šiek tiek metalo.

Nesu mėgėjas papildomų aušintuvų, o ypač priekinėje kompiuterio dalyje, kadangi šie pūsdami į kietus diskus, juos greičiau užmuša. Kietam diskui ne į naudą joks aktyvus aušinimas. Geriau turėti daugiau erdvės aplink diską, nei didelį aušintuvą šalia jo. Taigi, pirmiausias patobulinimas - priekinio propelerio išėmimas. Nuėmęs priekinį dangtį, pastebėjau dar vieną trūkumą, tai laidai, keliaujantys į priekinę panelę (mygtukai ir priekiniai usb lizdai), nėra patikimai pritvirtinti, todėl montuojant kompiuterį, palyginti nesunku būtų juos nutraukti. Pataisiau prisegdamas laidus dirželiu prie korpuso. Tiesa, prieš tai šiuos laidelius apvilkau pintu šarvu, kad gražiau atrodytų ir būtų lengviau tvarkytis montuojant.

Korpuso puošmena - metalo sietelis iš plonos skardos, todėl gabenant korpusą reikia pasaugoti, nes nesunku įlenkti. Verta paminėti ir tai, jog įjungimo mygtukas yra gana žemai dešinėje, o  tai gali sukelti nepatogumų norintiems įkomponuoti kompiuterį į baldus, ar laikantiems kompiuterius ant grindų. Kitavertus, bene visos man žinomos pagrindinės plokštės geba įjungti kompiuterį klaviatūros pagalba. O Usb lizdams yra kabeliai, skirti išvesti juos į norimą vietą.

O toliau, korpusas visai šaunus. Turi erdvės aplink kietus diskus. Išorėje yra labai kompaktiškas ir palyginti elegantiškai paprastas. Matiniai dažai gana atsparūs pirštų anspaudams, o dulkės mažiau pastebimos. Maloni detalė - korpuso kojelės. Šios palyginti aukštos ir padengtos minkšta medžiaga (lyg panašu į gumą). Duodu 8 balus iš 10. Drąsiai rekomenduoju daugumai namų kompiuterių. Tiesa, žaidėjai ir kiti galingų kompiuterių mėgėjai turėtų žiūrėti į didesnius korpusus ;)

Na, o kur matote laidus pintu šarvu, tai yra mano auksinių rankų darbas (pirmas blynas).

Nuotraukos:
http://atviras.lt/mwf/attach/26/8026/IMG_0087.JPG
http://atviras.lt/mwf/attach/26/8026/IMG_0088.JPG
http://atviras.lt/mwf/attach/26/8026/IMG_0089.JPG
http://atviras.lt/mwf/attach/26/8026/IMG_0094.JPG
http://atviras.lt/mwf/attach/26/8026/IMG_0095.JPG
http://atviras.lt/mwf/attach/26/8026/IMG_0096.JPG
http://atviras.lt/mwf/attach/26/8026/IMG_0097.JPG
http://atviras.lt/mwf/attach/26/8026/IMG_0099.JPG
http://atviras.lt/mwf/attach/26/8026/IMG_0100.JPG
http://atviras.lt/mwf/attach/26/8026/IMG_0101.JPG
Pagrindinė - anamnesis Data 2013-06-24 04:16
Nesusilaikysiu ir pakomentuosiu kelis teiginius  :)

> Pirmiausia krenta į akį vertikalus kietų diskų montavimas. Iš pirmo žvilgsnio dvelkia naujovių vėjais, tačiau praktikoje, pati patikimiausia kieto disko padėtis yra horizontali. Todėl kompiuteriams, kurie įjungti ištisą parą, patarčiau ieškoti korpuso su horizontaliai montuojamais diskais.


Kietajam diskui nėra skirtumo ar jis sumontuotas vertikaliai ar horizontaliai, tol kol nėra viršijamos jo techninės ribos vibracijos ir temperatūros atžvilgiu.

> Nesu mėgėjas papildomų aušintuvų, o ypač priekinėje kompiuterio dalyje, kadangi šie pūsdami į kietus diskus, juos greičiau užmuša. Kietam diskui ne į naudą joks aktyvus aušinimas.


Kietuosius  diskus (šiuo atveju) užmušinėja du dalykai - per žema/aukšta temepratūra, ir staigus temperatūros pokytis. HDD yra mechaninis įrenginys ir staigių aplinkos pokyčių labai nemėgsta. Kol temperatūra palaikoma normali - joks aktyvus aušinimas disko greičiau neužmuš.
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-06-24 16:29
Visuomet džiugu sulaukti kitokios nuomonės :)

> Kietajam diskui nėra skirtumo ar jis sumontuotas vertikaliai ar horizontaliai, tol kol nėra viršijamos jo techninės ribos vibracijos ir temperatūros atžvilgiu.


Tiesa, tačiau mkn yra lengviau sumažinti vibracijų lygį naudojant horizontalaus montavimo konstrukciją, kadangi tvirtinami šonai, o variklis atsiduria centre. Vertikalaus montavimo atveju, gali būti sudėtingiau užtikrinti vibravimo normą, nes variklis atsiduria paralelėje su tvirtinimo plokšte. Bet čia grynai paties filosofija, matavimais neužsiėmiau :-) daugiausia grindžiu kolegų patirtimi su rimtais serveriais, kuriuose diskai montuojami vertikaliai, sustabdžius juos po ilgo veikimo paprastai būna didelė tikimybė, kad dauguma diskų nebepasileis...

> Kietuosius  diskus (šiuo atveju) užmušinėja du dalykai - per žema/aukšta temepratūra, ir staigus temperatūros pokytis. HDD yra mechaninis įrenginys ir staigių aplinkos pokyčių labai nemėgsta. Kol temperatūra palaikoma normali - joks aktyvus aušinimas disko greičiau neužmuš.


Pilnai pritariu, todėl ir manau, kad lengviausia tai kontroliuoti diskus aušinant pasyviai, jeigu sąlygos geros, tai diskas pasiekia idealią darbinę temperatūrą (45C pagal googlės statistiką) ir išjungus atvėsta palengva, detalės nepatiria temperatūrinio streso. Žinoma, kai nėra sąlygų pasyviam aušinimui, tai niekur nedingsi, tenka naudotis aktyviu, tačiau mano akimis su juo per daug vargo :-) daugiausia grindžiu googlės ataskaitom: http://static.googleusercontent.com/external_content/untrusted_dlcp/research.google.com/en//archive/disk_failures.pdf
Kuriose yra dar ir įdomi statistika, jog disko sugędimo tikimybė yra didžiausia pirmąjį naudojimo pusmetį ir 3čiaisiais metais. Jeigu diskas ištarnauja tris metus be klaidų, yra labai didelė tikimybė, kad nesuges ir 4, 5'tais metais.
Pagrindinė - anamnesis Data 2013-06-24 22:43 Redaguota: 2013-06-24 22:46

> daugiausia grindžiu kolegų patirtimi su rimtais serveriais, kuriuose diskai montuojami vertikaliai, sustabdžius juos po ilgo veikimo paprastai būna didelė tikimybė, kad dauguma diskų nebepasileis...


Dauguma tai ganėtinai drasiai pasakyta.
Tai galioja ir horizontaliai sumontuotiem diskam. Po kokių 5-10 metų non-stop drožimo jokio skirtumo kaip jie ten sumontuoti buvo :)

> Kuriose yra dar ir įdomi statistika, jog disko sugędimo tikimybė yra didžiausia pirmąjį naudojimo pusmetį ir 3čiaisiais metais. Jeigu diskas ištarnauja tris metus be klaidų, yra labai didelė tikimybė, kad nesuges ir 4, 5'tais metais.


Per pirmą pusmetį išlenda gamybos brokas (ir prastas QC) ir kiti pažeidimai. Po 3 metu pasireiškia arba prastas HW dizainas arba padidintas susidėvėjimas dėl aplinkos sąlygų.

>  tai diskas pasiekia idealią darbinę temperatūrą (45C pagal googlės statistiką)


Google statistika yra bendro pobūdžio, imant visus turimus diskus bendrai, tačiau skirtingų gamintojų diskai yra nevienodai jautrūs temperatūrai ir/ar aplinkos poveikiu. Plius visi gamintojai turi nenusisekusių diskų serijų, kurios išleistos milijonais vienetų. Tai google ataskaitoje neatspindima.
Aukso viduriukas yra kažkur tarp 35-45C. Manau geriau laikyt arčiau 35C, negu 45C.
Pagrindinė Meisteris Data 2013-06-25 11:12

> Tai galioja ir horizontaliai sumontuotiem diskam. Po kokių 5-10 metų non-stop drožimo jokio skirtumo kaip jie ten sumontuoti buvo :)


Vadinasi, nepelnytai užsipuoliau vertikalią montavimo konstrukciją, tai mano korpusui galima kilstelti balą iki 9 :)

> Per pirmą pusmetį išlenda gamybos brokas (ir prastas QC) ir kiti pažeidimai. Po 3 metu pasireiškia arba prastas HW dizainas arba padidintas susidėvėjimas dėl aplinkos sąlygų.


Labai logiški pastebėjimai

>Aukso viduriukas yra kažkur tarp 35-45C. Manau geriau laikyt arčiau 35C, negu 45C.


Jeigu telpu į aukso viduriuką be papildomų ventiliatorių, tai ir džiaugiuos tuo. Kadangi mėgstu tylius kompiuterius, tai mažiau propelerių = geriau :-)
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Atsiliepimai apie gaminius / Mini ATX korpusas: Fractal design Core 1000

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill