Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Integruotas RAID, windows ir skaudi patirtis
- SKazas Data 2013-08-01 13:12
Situacija: keli HDD vienodi, mažai naudoti. Naujai instaliuojamas windows 8. Kompas desktop, tai brangių duomenų neturiu, o kiek turiu, tai dar kitam HDD, tai yra net jei sugriūtų raid, nieko baisaus. Taigi, nustatatau viską kaip priklauso, darau dėl spartos RAID0 iš dviejų HDD.  Bendra sparta yra ne mažesnė nei įprasta, arba daug daug kartų didesnė. Dažniausiai didesnė, ir be jokių testų, o tiesiog kopijuojant įvairius failus, nes ne skaičių vaikiausi, o žiūrėjau iš praktinės pusės.
Bet tas RAID paveikė kažkiek dienų ir .... kažkas atsitiko. Kompas ne tai kad kibo, bet ilgai galvojo, ir perkrovus. Šiaip ne taip užsikrovė. Pasižiūri į disk management ir matau situaciją:
viename diske iš 1,5TB naudojama ~800GB (dėl kiekių galiu klysti, bet esmė, kad dalis disko nenaudojama patapo).  Kita vieta neformatuota (ar kaip ten rašo disk managemente), juoda vienu žodžiu. Antras diskas visas juodas, nei vieno skirsnio. Teko perinstaliuoti win, ir daugiau jokių integruotų RAID. Keista, kad iš vis kažkaip susitvarkė windows.
Sparta mažesnė, bet nors veikia jau daug dienų.
Vaikai, nedarykite šito namuose! :D
Jokių integruotų raid, čia ne raid, o šūdas. Net tuo atveju, kai duomenų praradimas nėra skaudus. Tikėjausi, kad ilgai veiks, tol, kol vienas HDD pabirs, bet....
Pagrindinė anamnesis Data 2013-08-04 19:57
Integruotais (namų segmentui skirtose motininėse plokštėse) raid sprendimais apsimoka naudotis nebent tada, kai reikia raid 1 masyvo. Su pastaruoju dar šiaip taip susitvarko. Tai viena. O kitas dalykas - patys diskai. Namų rinkai skirti hdd nepalaiko tam tikrų funkcijų ir instrukcijų reikalingų patikimam darbui sudėtingesniuose masyvuose. Iš to, su kuo teko susidurt, tai samsungai tam mažiausiai tinkami.

Jeigu reikia patikimo masyvo, tada reikia diskretaus valdiklio (turinčio savo cpu skaičiavimam, savo cache ir pageidautina su BBU). Diskai - enterprise'iniai ir t.t.
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Integruotas RAID, windows ir skaudi patirtis

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill