Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Kaip geriau pasielgus su SSD?
- irmis Data 2013-12-31 11:39
Žodžiu yra motininė plokštė GA-Z77-DS3H kuri savyje turi mSATA jungtį ir palaiko Intel Smart Response technologiją.
Kaip geriau pasiselgus isigyjant SSD? Ar imti TIK 32GB talpos diską ir naudoji ji pagal paskirtį (t.y kešui), ar dėti į tą integruotą mSATA jungtį didesnės talpos (128 ir daugiau) SSD kaupiklį visai sistemai ir programoms, ar imti ne mSATA jungties SSD ir jungti jį į SATA3? Ir kitas variantas , ar imti IR mSATA(32) ir SATA3(128 ir daugiau)SSD sistemai paliekant paprastus HDD saugyklai?
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-12-31 12:21
Labas, įdomus dalykas, bet galutinis apsisprendimas manyčiau priklauso nuo kišenės ir vietos korpuse.

Ūkiškai šnekant, nesu m-sata diskų staliniuose kompiuteriuose šalininkas, nematau didelės prasmės tokiam diskui erdvioje dėžėje, apart reto atvejo, kai visos sata jungtys išnaudotos diskams, o operacinę kažkaip paspartinti norisi/reikia.

Kažkiek geresnis m-sata diskų panaudojimas būtų kai kuriuose mažesniuose nešiokliuose, kur nenumatytas optinis įringinys, o norisi turėti ir vietos, ir greičio.

Toliau visi pliusai 2.5" Sata III SSD diskų naudai, mat gerokai didesnis pasirinkimas, sparta, talpa, bei palaikymas. Žinoma ir panaudojimo galimybės gerokai platesnės, nei m-Sata.
Pagrindinė - irmis Data 2013-12-31 14:55
Kolkas nekalbam apie kišenės galimybes ir su vieta korpuse viskas OK. Jos pakankamai.
Klausimas labiau susiejęs su racionaliu išteklių panaudojimu norint gauti kažkokią naudą. Jei jau yra ta mSATA jungtis, tai kodėl jos nepanaudojus? Čia tik klausimas kaip geriau tai padayt. Nes kiek žinau realiai ta Smart Response Technology ne  visada pagreitina kompo veikimą. Yra atveju, kai ji net stabdo. Ypač naudojant Maximized nustatymus. Nes tada kešinis SSD diskas būna tiesiog kaip tarpininkas tarp HDD ir sistemos. O naudojant Enhanced jau tik draiveris nusprendžia kokius duomenis pagreitinti. Žodžiu jei dirbi visada su tom pačiom programom, tada nauda yra. Bet juk namų kompiuteryje visko būna :)
Manau variantas su mSATA kešui ir šiaip SATA, kaip papildomu disku su sistema gal ir neblogas variantas. Tada mSATA ketinu panaudoti kaip HDD pagreitintoją, o SATA veiktu pati, neneudojant kešo. Na čia aš taip mastau. Galbūt ir klystu? Gal čia nesamonė gausis ir nereikalinga visa tai?
Kažkaip labai sugundė ši ištrauka iš straipsnio:
"С другой стороны, назвать технологию бесполезной мы тоже не можем — все зависит от сценария использования. В том же игровом компьютере может быть интересной схема с двумя SSD и винчестером. Просто потому, что современные игры велики по объему, и держать их на основном твердотельном накопителе накладно — слишком большой и дорогой требуется. Но проблем можно избежать. К примеру, ставим SSD на 128 ГБ — под систему и основные приложения. Для игр и прочих «тяжелых» программ, которые не поместятся на первом накопителе, используем быстрый винчестер относительно небольшой емкости, дополнительно ускоренный при помощи SSD на 32 ГБ. А для хранения всяких мультимедийных данных, типа фильмов и прочего (что нынче нередко «живет» в больших количествах и на игровых компьютерах) — еще один винчестер. Большой по объему, низкооборотистый (стало быть, экономичный) и безо всяких «бустеров», которые при таком сценарии использования могут только помешать, но не помочь. Сложно? Дорого? Да, но вполне реализуемо. И такой способ использования разных технологий как раз и позволяет получить тот максимум, на который они способны."
Atsiprašau už rusų kalbą
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-12-31 18:45
Aiškuma, na pamėginkim pamąstyti. Iš kart įspėju, jog šiuo atveju nesiremiu jokiais bandymais, tik ribota patirtimi tokių sprendimų atžvilgiu. Manau, svarbiausia yra atsižvelgti į „smalsumo dėsnį“(R), kuomet kažkas atrodo labai labai įdomu ir žinai, jog nepamėginus - to smalsumo numalšinti niekaip nepavyks, o piniginė kaip tyčia nespaudžia, tai pirmyn! Ir pačiam bus įdomu, ir mums įdomu, jei patirtimi pasidalysi ;)

> Manau variantas su mSATA kešui ir šiaip SATA, kaip papildomu disku su sistema gal ir neblogas variantas.


Ir taip, ir ne. Žiūrint kam panaudosi, bei su kuo lyginsi. Tarkim mSata+7200rpm hdd prieš Sata3 ssd. Vienareikšmiškai prasčiau greitaveikos klausimu pasirodys mSata+hdd, mat iš kieto disko vis tiek teks bitukus nuskaityti, be to mSata nėra toks spartus reikalas, kaip sata3. Tačiau duomenų saugumo, įdomumo, bei kainos klausimu mSata+Hdd būtų rimtesnis reikalas, mat sugedus kietam diskui, vis tiek turėsi didesnę, ar mažesnę galimybę duomenų atstatymui (dažniausiai kainos klausimas), nedidelės talpos mSata kainuoja sąlyginai nebrangiai.

> Gal čia nesamonė gausis ir nereikalinga visa tai?


Vėl gi, priklauso nuo aplinkybių. Paprastai visas technologijas galima sąmoningai panaudoti. Vienintelė nesąmonė būtų naudoti mSata diską duomenų traukimui iš Sata3 ssd (iš greitesnio į lėtesnį :lol:).
Pagrindinė - irmis Data 2013-12-31 19:03
Ačiu už sugaištą laiką ir pamastymus. man jie naudingi :)
Bet gal tada geriau panagrinėti konkrečią situacija dėl video apdorojimo:
SSD su sistema ir programom ir Sony Vegas ten pat, o visi video failai sudėti į HDD. Ar gausiu kokio pagreičio dirbant su Sony?
Dar tas pats tik geimeriams
SSD su sistema ir programom, bet žaidimai (na arba didelės programos) suinstaliuotos į HDD . kaip tada viskas veiks. Galbūt tada naudinga tūrėt kešo SSD?
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-12-31 19:38
Prašom, džiugu, kad mačyja.

> SSD su sistema ir programom ir Sony Vegas ten pat, o visi video failai sudėti į HDD. Ar gausiu kokio pagreičio dirbant su Sony?


Na, Vegas pasileis greičiau :-) O toliau priklausys nuo to, kuris diskas laikys laikiną failą, bei kiek video failo vegas linkusi „parsitraukti“ į ram (arba laikiną failą). Jeigu daug, tuomet tikėtinas labai juntamas skirtumas, jei failas bus laikomas ssd diske. Jeigu turi hdd+mSata diskui, kuriame laikomi video failai, tai nauda priklausys nuo to, kiek dažnai dirbi su tais pačiais failais.

> SSD su sistema ir programom, bet žaidimai (na arba didelės programos) suinstaliuotos į HDD .


Žaidimai veiks gerai, tik vietose, kur žaidimas traukia info į ram teks luktelti ilgiau, nei tuo atveju, kai žaidimas leidžiamas iš ssd.
Pagrindinė irmis Data 2013-12-31 19:58
OK. supratau. Nors ir pats dasimasčiau, Vistiek ačiu.
Na, o jei visgi panaudot tą kešinį SSD, kaip tarpininką su HDD? Juk mes abu nežinom kur vegasdaro tą failą.
Pagrindinė - anamnesis Data 2013-12-31 16:37
Jeigu nėra konkrečių ir specifinių poreikių, kurie smarkiai laimės iš atskiro kešo (pirmas variantas), tada imk greitą 2.5 SSD (Sata3) visai sistemai ir nesuk galvos. Pirkt didelės talpos mSata diską visos sistemos laikymui neapsimoka - didesnė kaina ir mažesnė sparta lyginant su 2.5 SSD disku.
Pagrindinė - irmis Data 2013-12-31 17:33
Dėl specifinių poreikių nepaminėjau, kad kompiuteris naudojamas pagrinde video montavimui ir renderinimui. Todėl visi failai būna kituose diskuose, nei sistema. Nelabai isivaizduoju kokiu principu veikia pvz: Sony Vegas, bet manau jam neužteks mėgautis vien tik vieta SSD diske. Todėl galvoju ir apie kešo SSD.
Dėl didelės talpos mSATA jau isitikinau. Kainos tikrai didesnės nei įprastų SATA, nors greičiai nepasakyčiau, kad labai skiriasi. Čia viskas priklauso nuo modelio. Bet greičiausiai atsisakysiu minties apie didelės talpos mSATA SSD.
Belieka atviras klausimas dėl to kešo. Ar bus iš jo naudos mano (darbas su video) atveju ?
Pagrindinė - anamnesis Data 2014-01-01 19:45 Redaguota: 2014-01-01 19:49

> nors greičiai nepasakyčiau, kad labai skiriasi


Nurodomi skaitymo/rašymo greičiai nėra vieninteliai spartos parametrai.

Sony vegas nasinaudoju, tačiau iš to, ką suprantu apie tokių programų darbą, spręndžiu, kad jai (sony vegas) spartos atžvilgiu bus geriau ne kešas (Intel smart....), o tiesiog failų su kuriais dirbama ir programos naudojamų temp katalogų (jeigu tokie yra naudojami) buvimas SSD diske.
Renderinimo greičiui, šiuo atveju, tai nepadės, nes procesorius vistiek nesugebės renderint tokiu srautu, kuris viršys ir šiuolaikino mechaninio disko rašymo greitį. Nebent pas tave yra specializuotas galingas workstation'as.

Idealiu atveju turėtų būt taip - sistema (OS) ir Sony vegas sukasi viename SSD, darbiniai video failai ir temp katalogai - kitame SSD. Mažiau idealiu - viskas viename SSD. O jeigu "siaura vieta" yra kitur (pvz.: procesoriaus greityje), tai spartos prieaugio gali ir nepajust, apart to, kad su SSD kitos programos ir OS suksis daug maloniau ir greičiau.
Pagrindinė - irmis Data 2014-01-02 18:47
Ačiu už atsakymą.
Vnž. supratau, kad tas Intel Smart nieko gero.
Imsim įdealų vriantą. tik reiks piniginėje pasikrapštyt ir pažiūrėt kas ten gaunasi...:)
Pagrindinė - anamnesis Data 2014-01-02 21:12
Pirma gali nusipirkt vieną SSD ir jame laikyt OS ir Vegas. Tada žiūrėk kokie įspūdžiai ir kaip keičiasi (jeigu keičiasi) darbo sparta.
Pagrindinė - irmis Data 2014-01-03 10:28
Teoriškai, manau nelabai keisis. Ypač pačio montavimo metu. Nes apdirbami failai visgi bus kitur. Todėl darbas su failų pokadrine peržiūra, filtrų uždėjimu, ir visu kitu panašiu darbu., netūrėtų pagreitėti. Tuo isitikinau, kai teko montuoti medžiagą, kuri buvo išoriniame HDD. Su vidiniu viskas kurkas sparčiau.
Variantas, kai Sony yra viename diske su OS (tarkim SSD) gali pagreitinti tik pačios programos užsikrovimą, projekto ikelimą ir galbūt renderingą(ir tai tik jei projekto failų kopijos yra tame pačiame diske).Tačiau 120GB. diskas tokiems dalykams per mažas. Nes kopijos užima tiek pat vietos, kaip ir originalai :). Jau dabar maniškis C diskas TIK su reikalingom programom ir OS užima 110 GB iš 250 tam skirtos. Todėl teks dairytis į mažiausiai 240 GB. O tai jau virš 500Lt. Kai tuo tarpu 128 ir 32 jau nusižiūrėjau už 380Lt.
Todėl ir vėl mastau apie tą kešą. Manau, jei pavyktų įkalbėti tą 32GB SSD susidraugauti su HDD, kuriame yra Vegaso apdorojimui skirti failai, galbūt tada pavyktų pigiau išspręsti mano problemą. Juk visgi kešas matys, kad kaskart kreipiamasi į tuos pačius(šiuo atveju video)failus. Žinoma visa tai veiks tik tol, kol bus montuojamas filmas. Kitam projektui vėl viskas kartosis.....Manau taip.
Pagrindinė anamnesis Data 2014-01-03 18:29
Tas Intelio kešas padarytas tik driver'ių lygmenyje. T.y. tikimybė, kad bus kreivas ir šleivas yra pakankamai didelė. Vienaip ar kitaip aš nesitikėčiau pastebimo pagerėjimo su juo :)
Naudos iš kešo yra tada, kai jame yra tie failai, kurie nuskaitomi nuolat. Su video medžiagi gi nėra taip, kad tą patį failiuką reikia nuskaitinėt/naudot daug kartų? Vegas pradeda skaityt medžiagą, ją apdoroja, o tada kur nors įrašinėja. Todėl nematau kaip Intel Smart.. tau čia galėtų pagelbėt :)
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Kaip geriau pasielgus su SSD?

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill