Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Naujųjų technologijų sniego kamuolys
- Meisteris Data 2015-11-09 20:22
Nesenai pakliuvo skaitalas apie tai, jog Japinijoje, robotų ir žvaigždžių technologijų šalyje, mažos ir didelės įmonės tebesinaudoja senomis technologijomis. http://www.bbc.com/news/business-34667380

Vaje, kokią nuostabą sukėlė facebook slankiotojams. Kažkaip pagalvojau, japonai, kad ir kokie jie būtų, dažniausiai turi šiek tiek sveiko proto ir nutariau pafilosofuoti ar tikrai tos naujos technologijos toks jau didelis gėris ir taip jau reikėtų jas visur diegti.

Dirbu IT srityje virš 10 meų. Dabartinė padėtis, nė kiek nepagražinant, man atrodo tokia: programuotojų diktatūra. Jie visur ieškomi, apipilami maišais pinigų, net ir visiški geltonsnapiai. Nuo čia, sniego kamuolys rutuliojasi taip:

1. Programuotojų kontora X (toliau X), parašo kokį nors š, įpakuoja į gražų marketingą ir parduoda kontorai Y (kuo didesnė kontora, tuo geriau, o valstybinė kontora idealu).
2. Y nusiperka produktą, ir neilgai trukus paaiškėja, kad jis niekam tikęs, pradeda knisti protą X.
3. X pasiūlo palaikymo planus ir dažnesnius naujinimus.
4. Y sutinka (kitaip nelabai išeina). Tuomet X deda skersą,
5. Y turi pasilaikyti produktą patys (kadangi gabių programuotojų išlaikyti paprastai neišgali, krūvis tenka vargšui sysadminui kuris iš šito š spaudžia vašką).
6. Kai vargšas sysadminas užsiknisęs palieką Y, į jo vietą ateina kitas istorija kartojasi nuo punkto 1.

Didelės kompanijos po kurio laiko nebenori turėt reikalų su X. X geria iš nevilties ir sumąsto dar vieną gudrų marketingą pavadinimų Agile (tai leidžia vietoj supynių parduoti virvę už atrakcionų kainą).

Apie kokią nors darbo patogumo/našumo ergonomiją išvis nešneku, nuo win7 laikų (o gal ir dar anksčiau) apie tokią ms visai pamiršo, o linux'istai, jei jiems tai rūpi patys pasidaro. 100% naujų kompiuterių yra visiškai neergonomiški o operacinės sistemos tinkamos nebent tapšnojimui.

Prieš kokius 5-6 metus į tai dar buvo atsižvelgiama, o dar anksčiau ergonomija buvo svarbiausias kriterijus IT prodktų gamyboje.

Darbuotojai yra brangiausias įdmonės turtas, ir todėl jų sveikata ir gerovė turėtų būti pirmoje vietoje. Dabartinės technologijos apie tai visiškai nė minties neturi. Nuo dabartinių klaviatūrų ir plokščių sąsajų vaikščiosit klišais pirštais, nuo LED ekranų gausit epilepsiją ir šiaip akis sudrošit dėl PWM moduliacijos, šviesos stiprumo, bei netikusios temperatūros, na ir dabartinių ekranų taškų išdėstymo. Jau nekalbant apie EM spinduliavimą, nes niekas nebesivargina įrenginių žmoniškai ekranuoti. Galėčiau tęsti ir tęsti, bet nukrypau nuo programinės įrangos...

Ak taip, dabartiniams programuotojams dabar gi svarbiau, kad visi naudotų jų naujausias versijas, nei kad jų programos būtų patikimos ir dirbtų stabiliai/efektyviai. Siekis - tavo operacinė debesy, kur tiesiogiai keliauja naujai kompiliuoti binarikai. Ką gi, turiu naujieną, kuo dažniau viską naujinį, tuo didesnė tikimybė kad kažkas neveiks, o žmonės nepatenkinti ir nervuoti, kuomet kažkas neveikia. Reiškia, naujos technologijos gadina žmonių nervus ir jų psichinę sveikatą.

Susumavus, tie vartotojai ir darbuotojai visuomet liks nepatenkinti kuo nors, kadangi nemokėjo išnaudoti ergonomiškų ir našių technologijų, tai gal geriau tiesiog viską automatizuoti, kad išvis nereiktų, nei darbuotojų, nei naudotojų.

Kas pašokt prie laužo? :miau:
Pagrindinė Virginijus Data 2015-11-13 12:00
Žmonės veržiasi į priekį, stengiasi pirmauti (nebūti nevykėliais) - tame tarpe ir IT srityje (vartotojai).
O kreivi sąnariai ir išvarvėję akys - mada reikalauja aukų.., beje kas aplamai apie tai mąsto?
Pagrindinė Andrius.D. Data 2015-11-19 10:16
Informacinė revoliucija sukūrė labai didelę programuotojų paklausą labai staiga. Nebuvo pakankamai laiko išugdyti pakankamai gerų programuotojų paklausai išpildyti — paklausa gerokai didesnė nei pasiūla, dėl to net ir patys prasčiausi programuotojai įdarbinami. Negana to, IT technologijos keičiasi taip sparčiai, kad retas programuotojas spėja gerai įvaldyti vieną kalbą/technologiją, kai jau yra priverstas nuolat persiorientuoti ant naujos. Dėl tos pačios nepakankamos pasiūlos — programuotojų trūkumo — esami programuotojai verčiami varyt naujus produktus konvejeriu, kuo greičiau, norint pasiimti kuo didesnę potencialios klientūros dalį. Net ir rimtesni programuotojai priversti leisti į rinką pusiau žalią, neužbaigtą produktą, nes klienai laukti nenori. Taip atsiranda Agile — principas, kada klientui atiduodamas pusžalis, normaliai neveikiantis produktas, ir prižadama tą produktą išbaigti eigoje, klientui juo besinaudojant. Kadangi tempai niekada nemažėja, o klientų porekiai nuolat keičiasi (tiksliau klientai dažniausiai nežino ko nori), produktas niekada nebūna išbaigiamas. Dėl nuolat besikeičiančių poreikių ir norų, programuotojai priversti kepti vis naujas ir naujas produkto versijas ir diegti jas klientui kuo operatyviau. Iš čia atsiranda noras laikyti softą "debesuose" ir kalt kas naktį vis naujus "binarikus".

Kadangi programuotojų atlyginimai labai patrauklūs, yra labai daug žmonių, norinčių jais būti, nepaisant to, kad kai kurie tam neturi visiškai jokių realių gabumų. Tie žmonės be gabumų tampa durnomis beždžionėlėmis, dirbančiomis prie korporatyvinio "software development" konvejerio, diena iš dienos varydami apgailėtiną broką... Tačiau jie tą daro greitai ir palyginus pigiai — taip, kaip nori dauguma klientų, nesigaudančių technologijose. Tos durnos beždžionėlės + Agile yra sprogus mišinys — dažnai sprogsta taip, kad šūdai išsitaško per kelis korporacijos aukštus ir dar praeina per ventilaitorus, apnešdami išmatom visus, kam nepasisekė būti ne vietoje netinkamu laiku.
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Naujųjų technologijų sniego kamuolys

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill