Nesenai pakliuvo skaitalas apie tai, jog Japinijoje, robotų ir žvaigždžių technologijų šalyje, mažos ir didelės įmonės tebesinaudoja senomis technologijomis.
http://www.bbc.com/news/business-34667380Vaje, kokią nuostabą sukėlė facebook slankiotojams. Kažkaip pagalvojau, japonai, kad ir kokie jie būtų, dažniausiai turi šiek tiek sveiko proto ir nutariau pafilosofuoti ar tikrai tos naujos technologijos toks jau didelis gėris ir taip jau reikėtų jas visur diegti.
Dirbu IT srityje virš 10 meų. Dabartinė padėtis, nė kiek nepagražinant, man atrodo tokia: programuotojų diktatūra. Jie visur ieškomi, apipilami maišais pinigų, net ir visiški geltonsnapiai. Nuo čia, sniego kamuolys rutuliojasi taip:
1. Programuotojų kontora X (toliau X), parašo kokį nors š, įpakuoja į gražų marketingą ir parduoda kontorai Y (kuo didesnė kontora, tuo geriau, o valstybinė kontora idealu).
2. Y nusiperka produktą, ir neilgai trukus paaiškėja, kad jis niekam tikęs, pradeda knisti protą X.
3. X pasiūlo palaikymo planus ir dažnesnius naujinimus.
4. Y sutinka (kitaip nelabai išeina). Tuomet X deda skersą,
5. Y turi pasilaikyti produktą patys (kadangi gabių programuotojų išlaikyti paprastai neišgali, krūvis tenka vargšui sysadminui kuris iš šito š spaudžia vašką).
6. Kai vargšas sysadminas užsiknisęs palieką Y, į jo vietą ateina kitas istorija kartojasi nuo punkto 1.
Didelės kompanijos po kurio laiko nebenori turėt reikalų su X. X geria iš nevilties ir sumąsto dar vieną gudrų marketingą pavadinimų Agile (tai leidžia vietoj supynių parduoti virvę už atrakcionų kainą).
Apie kokią nors darbo patogumo/našumo ergonomiją išvis nešneku, nuo win7 laikų (o gal ir dar anksčiau) apie tokią ms visai pamiršo, o linux'istai, jei jiems tai rūpi patys pasidaro. 100% naujų kompiuterių yra visiškai neergonomiški o operacinės sistemos tinkamos nebent tapšnojimui.
Prieš kokius 5-6 metus į tai dar buvo atsižvelgiama, o dar anksčiau ergonomija buvo svarbiausias kriterijus IT prodktų gamyboje.
Darbuotojai yra brangiausias įdmonės turtas, ir todėl jų sveikata ir gerovė turėtų būti pirmoje vietoje. Dabartinės technologijos apie tai visiškai nė minties neturi. Nuo dabartinių klaviatūrų ir plokščių sąsajų vaikščiosit klišais pirštais, nuo LED ekranų gausit epilepsiją ir šiaip akis sudrošit dėl PWM moduliacijos, šviesos stiprumo, bei netikusios temperatūros, na ir dabartinių ekranų taškų išdėstymo. Jau nekalbant apie EM spinduliavimą, nes niekas nebesivargina įrenginių žmoniškai ekranuoti. Galėčiau tęsti ir tęsti, bet nukrypau nuo programinės įrangos...
Ak taip, dabartiniams programuotojams dabar gi svarbiau, kad visi naudotų jų naujausias versijas, nei kad jų programos būtų patikimos ir dirbtų stabiliai/efektyviai. Siekis - tavo operacinė debesy, kur tiesiogiai keliauja naujai kompiliuoti binarikai. Ką gi, turiu naujieną, kuo dažniau viską naujinį, tuo didesnė tikimybė kad kažkas neveiks, o žmonės nepatenkinti ir nervuoti, kuomet kažkas neveikia. Reiškia, naujos technologijos gadina žmonių nervus ir jų psichinę sveikatą.
Susumavus, tie vartotojai ir darbuotojai visuomet liks nepatenkinti kuo nors, kadangi nemokėjo išnaudoti ergonomiškų ir našių technologijų, tai gal geriau tiesiog viską automatizuoti, kad išvis nereiktų, nei darbuotojų, nei naudotojų.
Kas pašokt prie laužo?