Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / Programinė įranga / Nemokama programinė įranga
1 2 Ankstesnis Kitas  
- anamnesis Data 2006-06-07 02:38 Redaguota: 2006-06-07 02:40
Matyt atėjo laikas šiek tiek plačiau pakalbėt  apie nemokamą programinę įrangą. Temos idėja yra tame, kad kiekvienas turintis tam noro galėtų pasidalint savo įspūdžiais apie vieną ar kitą tokio tipo programą. Tokių plačiai žinomų, kaip Spybot, Firefox ir t.t. neminėsiu.
Taigi pradedu nuo savo sarašiuko:
Paint.NET - grafikos radaktorius, savo GUI šiek tiek panašus į MS Paint, bet su daugiau funkcijų (būdingų daug rimtesniems redaktoriams; layeriai, efektai, neribots undo/redo skaičius ir t.t.). Programa paprasta, bet funkcionali. Iš visų bandytų panašaus lygio programų apsistojau būtent ties Paint.NET. Screenshot'ai
Programos darbui reikalingas įdiegtas NET Framework 2.0 paketas. Jei jo neturite - versija su juo , be jo .

FileZilla - Ftp klientas, turintis praktiškai visas normaliam darbui su ftp reikalingas funkcijas: resume, multiple connections, queue managment, quickconnect, site manager, import/export settings ir daugelį kitų naudingų funkcijų bei nustatymų.
Screenshot'as . Parsisiuntimas Beje yra Filezilla ftp serveris, pats nesinaudojau, tačiau atsiliepimai neblogi.

Samurize - WYSIWYG tipo programa skirta pc resursų ir ne tik jų, stebėjimui ir pateikimui varotojui patogiu būdų (grafiniu,tekstiniu...). Viskas paaiškės iš  screenshot'ų Kadangi pats nemėgstu visų tu fancy "daviklių" tai susikonfigūravau viską taip, kad man reikiami duomenys pateikiami tekstiniam režime . Duomenų parodymo tipą galima keist (transparent, on the top ir t.t.). Programa visiškai nereikli pc resursams.

Kolas tiek, vėliau aprašysiu daugiau (Regmon, Filemon, Netmon, Aports, nLite, UltraMon, EvilLyrics, Foxit PDF Reader)
Pagrindinė - anamnesis Data 2006-06-08 01:41 Redaguota: 2006-06-08 01:45
Regmon - įrankis skirtas realiu laiku (su galimybe log'int) stebėti kokia programa kreipiasi į sisteminį registrą, kokius jo raktus skaito/rašo. Nereikalauja instaliacijos. Daugiau informacijos rasite gamintojo puslapyje.
Filemon - tos pačios kompanijos (Sysinternals) produktas, skirtas stebėti failų sistemos aktyvumą, pokyčius ir t.t. realiuoju laiku. Daugiau inforamcijos rasite gamintojo puslapyje.
TDIMon - programa skirta stebėti TCP ir UDP aktyvumą (susijungimai, portai ir t.t.)
Portmon - programa skirta stebėti serial ir parallel portų aktyvumą.
PMon - programa skirta procesų ir jų gijų stebėjimui.
DiskMon - programa skirta stebėti kietojo disko aktyvumui (rašymas/skaitymas)

Foxit PDF Reader - PDF readeris, puikus Adobe Acrobat pakaitalas. Mano nuomone paprastam vartotojui labiau priimtinesnis ir patogesnis nei adobe variantas. Be to programos dydis ~1MB, instaliacija nereikalinga.

EvilLyrics - programa ieškanti jūsų klausomos dainos teksto. Turi galimybę peržiūrėt sukauptus tekstus ir dar nemažai naudingų funkcijų.

nLite - programa skirta windows os instaliacijų darymui ir customize'inimui. Galima pašalint nereikalingas os dalis it funkcijas, integruoti naujausius atnaujinimus ar service pack'us, iš anksto įdiegti driver'ius. Po visų pageidaujamų pakeitimų belieka nurodyt programai sugeneruot instaliacinį (bootable) windows os *iso atvaizdą, iš kurio "iškepus" cd galima instaliuot os į pc. Palaiko Windows 2000, XP x86/x64 and 2003 x86/x64. Daugiau informacijos čia . Addon'ai programai čia .
Pagrindinė - s2 Data 2006-06-13 22:21
o paminėsi dar kelis SysInternals-ų įrankius?
RootkitRevealer ir TcpView turbūt yra oazės windows adminui :))
Pagrindinė anamnesis Data 2006-06-13 23:03
Paminėsiu. Tik šiek tiek vėliau :)
Pagrindinė - anamnesis Data 2006-07-23 07:20
Microsoft įsigijo Winternals kartu su Sysinternals.com
Kitaip sakant nieko gero tai nežada. Jeigu kam reikia - turiu praktiškai visus įrankius.
Pagrindinė - s2 Data 2006-08-02 14:23
ot šlamštas.  jei ką, kreipsimės, anamnesi :))
Pagrindinė anamnesis Data 2006-08-02 16:09
Gerai. Turiu netgi aprašymus *html'uose :)
Pagrindinė lukoko Data 2006-06-08 22:31 Redaguota: 2006-06-08 22:55
Dia ( http://www.gnome.org/projects/dia/ ) - nepakeiciama programele kai reik nubraizyt kokia shema, elektrine ar panasiai. manau pritaikymas platus.
Freemind ( http://freemind.sourceforge.net/wiki/index.php/Main_Page ) - javine programa konstruoti medzio pavidalo shemoms ivairioms, paprasta bet kartais pravercia.
argouml ( http://argouml.tigris.org/ ) - programuotojams, uml modeliavimo programa ;)
scite ( http://www.scintilla.org/SciTE.html ) - mano megstamiausias tekstu redaktorius (minusas tik tas kad neturi kazko kaip "projektai").
workrave ( http://www.workrave.org ) - dirbantiems kompiuteriu,- si programele primena padaryti pertraukeles poilsiui ;)
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-06-12 23:30
http://kmeleon.sourceforge.net/ - puiki, itin mažai kompiuterio resursų naudojanti, labai greita bei turinti tą patį "gecko" varikliuką kaip ir FireFox ar mozilla naršklės. Itin puikus pasirinkimas senam kompiuteriui, veikia windows operacinėje sistemoje.
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-06-22 18:55
http://www.geocities.com/grenleef/ K-Ninja! patobulinta K-Meleon naršyklės versija, dar "lengvesnė" greitesnė ir kaip teigiama puslapyje: "windows-native" naršyklė :) dabar tik ją ir tenaudoju, ji pastebimai greičiau susitvarko su cgi scriptais bei php :)
Pagrindinė - RMX Data 2006-06-25 15:12
Argi server-side scriptų darbo greitis priklauso nuo naršyklės?
Pagrindinė lukoko Data 2006-06-25 15:42 Redaguota: 2006-06-25 15:45
Šiek tiek OT, bet..
na iš principo priklauso ne nuo naršyklės, bet nuo to kokius http headerius siunčia naršyklė serveriui, pvz, galima liepti naudoti cache ar nenaudoti tais headeriais. bet pats nelabai tikiu kad būtų labai akivaizdus skirtumas.

Ir išvis OT..
beja pastebėjau jog firefox nelabai tvarkosi su tokiais puslapiais kuriuose daug atskirų css failiukų, pvz jei yra atskiri css failai. tai firefoxas su tuo susitvarko daug lėčiau nei IE tarkim. bet čia jau kliento pusėje tai..
Pagrindinė Meisteris Data 2006-06-26 15:43
Aš tik išreiškiu savo pastebėjimą :) pvz šį bei kompiuterijos forumus, bei php tiklapius K-Ninja! krauna kur kas sparčiau :) be to aš prisėdęs prie normalaus kompo skirtumo praktiškai nejaučiu ar tai FF ar IE ar Opera, bet sėdint prie "žvėries" skirtumas akivaizdus :)
Pagrindinė - s2 Data 2006-06-13 22:17 Redaguota: 2006-06-13 22:48
CDBurnerXP Pro - gal dar kas nežinojo geros diskų kepimo programėlės. 
ir kam tas Nero, kai šitas leidžia nors ir viengubu greičiu rašyt? :))

S-n-M - Sado-n-Mazo įrankis kompui.  vieno šaunaus ruso kūrinys.  išmėgina CPU jį itin apkraudamas, įkaitindamas ir tikrindamas ar nepradėjo CPU nekorektiškai vykdyti savo komandų / gadinti duomenų.  dar moka įkaitint video plokštę ir apkrauti maitinblokį didžiausia programiškai išlaužiama elektrine galia.  jei kompas pigus (su mažai sveriančiu maitinblokiu:), paleiskit SnM ir turėsit lavoną.  labai tinka deginti pigiems garantiniams šlamštukams; kolega gal tris iš eilės sukūreno savo darbe :))
o čia naujausia versija, nerandama viešame HP.

TestVideoRAM - tikrina vaizdo plokštės atmintį.  dar vienas to paties žmogaus padarytas unikalus įrankis.  tiesa, reikalauja Video BIOS extention perprogramavimo, bet naujausia versija yra integruota į kitą programą TestMem4, kuri tą turbūt daro pati.  O pastaroji dabar yra integruojama į paminėto S-n-M įrankio dosinę dalį, atrodo.

Media Player Classic - na, pagerintas ir ne MS kurtas vaizdo grotuvas.  MPC sužavėjo savo (ne visai gal savo;) GUI paprastumu.  daug ką palaiko.  gal nemoka priiminėti multicast srautų, kaip VLC player, bet vistiek malonus.
Pagrindinė anamnesis Data 2006-06-13 23:02

> S-n-M - Sado-n-Mazo įrankis kompui.


Tikra tiesa, rekomenduotinas produktas. Iš visų mano bandytų tokio tipo programų, pastaroji iš pc sugeba išspaust daugiausia. Kas dėl naujos versijos (1.8.0a), tai išspaudžia jinai tiek pat kiek ir senesnė, tik turi pora patobulinimų, kurių tarpe HDD testavimo funkcija.
Pagrindinė Meisteris Data 2006-12-31 01:56
aMSN - Windows MSN messenger alternatyva. Pamėginau ir patiko, veikia visose populiariausiose OS (linux, mac os, windows), yra gan lengvasvoris, turi daug galimybiu, yra smarkiai konfiguruojamas (lankstus). Žmonės kalba kad tai kogero tobuliausia MSN alternatyva... gal būt net ir už originalą tobulesnė... ;)
Pagrindinė Meisteris Data 2007-02-27 22:44 Redaguota: 2007-02-28 04:06
Šiek tiek nemokamos programinės įrangos Mac OS X sistemai:
Opera - Manau šios interneto naršyklės pristatinėti nereikia - pavadinimas kalba už save. (Veikia daugelyje platformų)
Firefox bei Thunderbird - Taip pat gerai žinomos programos, atitinkamai interneto naršyklė ir pašto programa. (Veikia daugelyje platformų)
CyberDuck - Labai paprastas naudoti, turintis daug galimybių, ftp klientas, palaiko išorinius teksto redaktorius tokius kaip TextWrangler.
BitRocket - Torrent siuntimo programa, labai panaši į bitComet programą skirtą windows sitemoms.
TextWrangel - Galingas teksto redaktorius-unix administravimo įrankis. Jame yra VISKO ;)
Colloquy - Mielas, paprastas naudoti, pilnas visokiausių funkcijų, gražus, patogus irc klientas.
XNJB - Programa skirta turintiems MTP standarto mp3 grotuvus. Nors dar yra nemažai bag'ų, tačiau programa puikiai atlieka savo pagrindines funkcijas.
VLC - Labai puikus media grotuvas, gali groti praktiškai viską. (Veikia daugelyje platformų).
LiquidCD - Neblogas cd burneris, nors yra tokio tipo programų visa galybė, šis atrodo normaliausias bent jau iš tų kurias bandžiau...
MAX - Tiesiog įspūdinga audio cd vertimo į mp3/ogg/ir kt. formatus programa, labai patogi naudoti, turi labai daug galimybių. Konvertuojant daug audio cd tai tiesiog geriausias pasirinkimas ;)
SeaShore - Nebloga foto redagavimo programa, padaryta pagal GIMP, tačiau turinti mažiau funkcijų, bet nereikalaujanti X11. Paprastam namų vartotojui jos siųlomų galimybių yra daugiau nei per akis :)
UnRarX - išarchyvavimo programa, tiesiog privalu tūrėti kiekvienam Mac OS X vartotojui, be jos kaip be rankų.
Chmox - Programėlė skirta windows *.chm failų skaitymui.
Tai tiek kolkas.
Pagrindinė TeleDu Data 2007-02-27 22:56
touchtheSky - labai patogus Operos widget. Paprastai ir suprantamai rodo kelių dienų orų prognozę pagal AccuWeather informaciją.
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-03-02 15:49 Redaguota: 2007-03-02 17:23
CUBE - Open source žaidimas, veikia windows, linux, mac os x aplinkose. Pagrinde tai yra 3d šaudyklė bet yra kuriami ir kiti žaidimo variantai kaip RPG.
Vdrift - Open source auto lenktynių simuliatorius, veikia windows, linux, mac os x, freeBSD aplinkose, dar kūrimo stadijoje, bet kaip teigiama žaidimo svetainėje, žaidimą jau galima drąsiai žaisti ;)
Supertux - 2d klasikinio mario stililiaus žaidimas, veikia daugelyje platformų įskaitant ir PSP.
PlaneShift - Open Source MMORPG fantasy stiliaus žaidimas veikiantis daugelyje platformų.
Pagrindinė - Virginijus Data 2007-03-02 19:00 Redaguota: 2007-03-02 19:03
jau jei apie žaidimus tai ppracer (planet penguin racer) arba mac'inis http://tuxracer.sourceforge.net/
šiaip jis ir yra kiek žinau kurtas mac'ui, žaidimas pravardžiuojamas „linuksiniu nydfospydu" (nfs)
Pagrindinė Meisteris Data 2007-03-02 19:04
ajo turiu ir šitą :) super žaidimukas :)
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-03-02 19:06
tarpkitko būtų galima pamąstyt apie CUBE 2 deathmatch'ą tarp itforumiečių kadangi veikia ant pagrinde naudojamų os ;)
Pagrindinė Virginijus Data 2007-03-02 19:09
žaidęs esu.. užsuka kaip reikiant. o jo servo paleidimas tai tik viena komanda ir kelios eilutes konfoj, viskas..
Pagrindinė anamnesis Data 2007-03-03 20:01
Pritariu :)
Pagrindinė dinux (Beviltiškas) Data 2007-03-02 21:40
Enemy Territory - ant Wolfenstein varikliuko veikiantis žaidimas tinkle. Nemokamas. Veikia Windows, Linux.
True Combat:Elite - Enemy Territory modifikacija. Žaidimas Counter Strike stiliaus. Nemokamas. Veikia Windows, Linux.
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-03-07 21:24
Šiuo metu kurpiu straipsniuką apie nemokamą programinę įrangą, kadangi čia paminėtos programinės įrangos nėra, daug ir nuorodos skelbtos jau senokai, tai manau būtų galima pasigooglinti kažko daugiau ir naujesnio ta proga, žinoma ir pats tuom užsiimu, bet jei žinot ką nors gero nesivaržykite, pasidalinkite čia ;) beje straipsnio užuomazgą galima rasti čia jei kam įdomu kaip visa tai atrodys.
Pagrindinė - TeleDu Data 2007-03-08 18:03
O prie nemokamų antivirusinių netiktų AVG free?
Pagrindinė Meisteris Data 2007-03-08 18:32
manau tiktų :)
Pagrindinė Meisteris Data 2007-06-09 16:58 Redaguota: 2007-06-09 17:41
FreeCommander - Alternatyva tiek Windows file explorer tiek total commander failų tvarkytuvėms, netyčia užmačiau, pabandžiau - labai patinka :)
Nemokamos programinės įrangos sąrašas - anglų kalba, paminėta neblogų programų, tiek freeware tiek GPL
Pagrindinė Meisteris Data 2008-01-29 22:56 Redaguota: 2014-11-11 11:08
Kadangi turime viki, tai visai patogu būtų juo ir pasinaudoti. Sukurtas Laisvųjų programų sąrašas, kurį taisyti, keisti ir pildyti gali kiekvienas ;)
Aukštyn Tema Programinė įranga / Programinė įranga / Nemokama programinė įranga
1 2 Ankstesnis Kitas  

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill