Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Pasidaryk Pats / Kaip prasimanyti labai pigų AK ir ką su juo veikti
- Meisteris Data 2006-06-11 22:44 Redaguota: 2006-06-11 22:58
Tarkime jums reikia kokios nors paskirties serveriuko, darbinio kompiuterio, ar kompiuterio kurio būtų negaila laužyti atliekant įvarius bandymus ar dar kokiems nors darbams atlikti, bet pirkti naują kompiuterį gaila pinigų, ka gi yra išeitis!
Mums reikės:
1. 30lt (gal būt mažiau, gal būt šiek tiek daugiau);
2. šiek tiek laiko;
3. įvairių kompiuterinių detalių;
4. šiokių tokių žinių apie kompiuterio sandarą;
Aš dariau taip:
1. pasikuičiau, po savo kompiuterinį laužą ir radau veikiančių detalių:
a) AT standarto korpusą (be maitinimo bloko);
b) asus cd-rw įrenginį 24xR 10xRW 40xRead;
c) floppy diskų skaitytuvą;
d) neoninę lempą pritaikytą jungti prie kompiuterio;
e) visokiausios paskirties kabelių;
f) creative stereo garso plokštę PCI jungtimi;
g) PS2 pelę;
h) PS2 klaviatūrą;
2. Susidariau sąrašiuką ko man trūksta:
a) AT standarto maitinimo bloko;
b) AT standarto motininės plokštės;
c) procesoriaus;
d) video plokštės;
e) tinklo plokštės;
f) kietojo disko;
g) monitoriaus;
h) operatyviosios atminties;
3. Pradėjau paieškas užklausomis pas pažįstamus kompiuteristus ir visus kitus, taip pasisekė pas vieną žmogų rasti šias detales:
a) motininę plokštę;
b) procesorių "Pentium 166MMX";
c) 2x16mb simm operatyviosios atminties;
d) 2mb PCI vaizdo plokštę;
e) du kietuosius diskus: wd 850mb bei segate 600mb;
f) AT standarto maitinimo bloką.
Susidėrėjome dėl 20lt už visą šį gėrį, taigi beliko gauti tik monitorių, tinklo plokštę, PS2-AT perėjimą klaviatūrai.
4. Užsukus į kompiuterių parduotuvę vardu "omgema" pavyko gauti 14" colių monitorių (juodą, pakenčiamai rodantį), ps2-at perėjimą bei PCI 10/100 tinklo plokštę už 10lt + keletas alaus ;)
5. Galiausiai sulipdžiau visas dalis ir taip gimė "žvėris" (taip jį pavadinau, dėl klasiškai atrodančio neono ir techninių galimybių).
Taigi, ką dabar su juo galima veikti?
"Žvėris" gali pasitarnauti daug kur, aš jį naudojau norėdamas pagilinti žinias slackware 10.0 sistemoje (kuri, atrinkus paketus, kuo gražiausiai sutilpo į 850mb harduką ir tūrėjo visą rinkinį tekstinių programų, pilną network palaikymą, xorg, fluxbox grafinę aplinką bei keletą grafinių programėlių ir dar liko ~200mb vietos sisteminiame diske). Taip pat puikiausiai dalinosi internetu su kitu/kitais namie esančiais kompiuteriais, atlaikė alaus, bei kojų ataką baliuje (ten jis grojo muziką), ir dabar suinstaliavęs windows 2000 (tilpo į beveik 700mb), nauduojosi juo, kaip namų kompiuteriu: žiūriu muzikinius klipus, klausau mp3, naršau internetą, dalyvauju irc pokalbiuose ir šį straipsnį rašant naudojuosi šiuo "Žvėrimi" :) ir visa tai tik už 30lt+keletas butelių alaus ;)
P.S.
Naudojant windows 2000 su 32mb operatyviosios atminties, varginamas kietasis diskas, rekomenduoju susirasti bent 48mb operatyviosios atminties ;)
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-06-11 22:46
Kai, kas nors apsilankys pas mane su foto aparatu, būtinai įdėsiu žvėries nuotrauką ;)
Pagrindinė - Virginijus Data 2006-06-11 22:53
ghmm kokie paketai buvo? na gal pameni  :)
Pagrindinė Meisteris Data 2006-06-11 22:55
ne 100% bet pagrindinius atmenu :) tik galvoju ar rašyti prie unix ar čia pat :)
Pagrindinė - anamnesis Data 2006-06-11 22:59
Siūlau pridėt punktą x) Kantrybės ir noro.
Aš va irgi daugiau nei metai vis ruošiuosi pasikurt serveriuką, per tą laiką prisikaupė 4 keisai, 3 maitblokiai, 4 motininės ploktštės,  kažkiek ram'ų, kažkiek hdd,  5 cpu, pora cd-rom'ų, 2 monitoriai, plius visokia galybė laidų, jungčių ir kitų malonių smulkmenų. O serverio kaip nėra taip nėra, vis neprisiruošiu pradėt :)
Pagrindinė Meisteris Data 2006-06-11 23:03
Na, tai pirmyn, juk paaukojęs kokį sekmadienį ar šeštadienį tūrėtum savo serverį ;)
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Pasidaryk Pats / Kaip prasimanyti labai pigų AK ir ką su juo veikti

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill