Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Ubuntu Edgy diegimas..
Virginijus Data 2007-02-28 18:04 Redaguota: 2007-02-28 23:03
Atsiuntė Algimantas, ir nors Feisty ant nosies kabo vistik Edgy labai vykęs gavosi, taigi:

Iš pradžių aptarsime, kaip instaliuoti Ubuntu 6.10 Edgy Eft į naują kompiuterį. Atsisiunčiame CD arba DVD .iso atvaizdą iš čia:
http://cdimage.ubuntu.com/
Arba, jei ten nerandat, iš čia: http://www.ubuntu.com/products/GetUbuntu/download?action=show&redirect=download

Įrašome į CD (arba DVD, priklausomai, kokį atvaizdą atsisiuntėte) su nero burning rom ar kita diskų įrašymo programa kaip atvaizdą ("burn iso image", ar panašiai, priklausomai nuo programos), tada jį galima užkrauti kaip operacinę sistemą.
Nemokamas diskų įrašymo įrankis windows sistemai yra  čia

Palikę diską optiniame įrenginyje perkrauname kompiuterį ir, jei BIOS teisingai sureguliuotas, pamatome tokį vaizdą:



Pasirenkame Start or Install Ubuntu.
Toliau susirandate darbastalyje ikonėle "Install". Jos ten tik dvi iš viso, rasti lengva. Paspaudžiate ją:
 


Pasirenkame anglų kalbą. Spaudžiame "Forward".
 


Pasirenkame šalį ir miestą. "Forward"



Pasirenkame U.S. English klaviatūros išdėstymą. Tai siūlau daryti tam, kad vėliau, kai reikės prijungti internetą, neieškotumėt, kur parašyti simbolį "@" (o jis reikalingas, norint prijungti "teo" internetą). Vėliau galesite susilietuvinti sistemą, jei pageidausit. Vėl spaudžiame "Forward"



Įrašome savo vardą ir prisijungimo vardą, taip pat slaptažodį. Dėmesio, jo reikia nepamiršti, nes ateityje labai dažnai prireiks. "Forward"



Atsidaro skirsnių nustatymo langas. Pasirinkimai:
1. Atkirpti dalį laisvos vietos nuo esamo skirsnio.
2. Naudoti visą diską (šiuo atveju duomenys bus ištrinti ir skirsnių dalytuvas suskirstys juos pagal save). Instaliuojant į kompiuterį be operacinės sistemos pradedančiajam neblogas variantas.
3. Rankiniu būdu suskirstyti skirsnius. Pats geriausias būdas mano požiūriu, tik prieš tai reikia numatyti, kiek vietos kuriam skirsniui bus skirta. Be to, bent šiek tiek pasidomėti literatūra.
Gerai pagalvoję, spaudžiame "Forward".
 


Prieš instaliuodamas instaleris pateikia būsimą sistemos konfigūraciją. Gerai viską peržiūrime, dar sykį pagalvojame ir spaudžiame "Forward".
Prasideda sistemos instaliavimo procesas. Jo metu toliau galime domėtis live CD/DVD (kol kas) turiniu.





Sistema suinstaliuota, galima perkrauti kompiuterį.



Užsikrovus prisijungimo langui, paprašys suvesti vartotojo, kurį sukūrėte instaliavimo metu, vardą ir slaptažodį.



Na va, sistema užsikrovė ir paruošta darbui.

Trumpai dėl skirsnių  
     Tarkim, instaliuojat Ubuntu į kompiuterį, kuriame jau yra kita operacinė sistema (na, kad ir windows)  turėsite užsiimti skirsnių skirstymu. Siūlyčiau su kažkokia skirsnių dalinimo programa iš anksto atkirpti norimą skirti vietą ir suformatuoti ją "ext3" failų formatu. Nors galima tai padaryti ir su instaliaciniame diske esančiu gparted.
     Prieš darydami kažką su skirsniais, nepamirškite išsaugoti svarbiausių duomenų . Dažniausiai pavyksta, bet gali ir nepasisekti.
Pakankamai nesudėtinga suskirstyti, pasirinkus rankinį skirsnių dalijimo būdą. Dėl /swap skirsnio dydžio nėra vieningos nuomonės. Tai virtuali atmintis, kurią turi ir windows (jos dydį galima pamatyti "task manager" kaip "virtual memory size", o c:\ disko užpildymas neretai baigiasi kompiuterio nutempimu meistrams Confused ). Paprastai "/swap" rekomenduojama daryti pusantro karto didesnį, nei ram'ai, bet jei ram'ai 1GB, nemanau, kad prireiks didesnio, nei 1GB swap'as. Jei instaliuojate į nedidelį skirsniuką, ~<=6GB. pakaks tiesiog dviejų "/swap" ir "/" skirsnių, pastarajam bus visa sistema ir duomenys (derėtų prisiminti, kad "ubuntu server" be grafinės aplinkos užims ~400MB, standartinė sistema su grafine aplinka, suinstaliuota iš CD ~2GB.
    Tačiau tokiu atveju, perinstaliavus sistemą, dings visi duomenys (kurių, aišku, nebus daug, taigi, nesunkiai bus galima išsaugoti optiniame diske). Kad to neatsitiktų, sukuriamas dar /home skirsnis. Į jį rašomi vartotojo(ų) duomenys, o "/root" skirsnyje instaliavus naują versiją, jie nedingsta. Priklausomai nuo to, kiek papldomai programų žadat instaliuoti, "/root" particiją vertėtų padaryti bent 2-3...~8 GB. Taigi, nedidelei sistemai pakanka skirti 2-3 skirsnius (įskaitant "/swap").             Kiekvienu konkrečiu atveju reikėtų pagalvoti, kam ji bus naudojama, instaliuoti duomenų bazėms ar kaupti muzikos kolekcijai ir tada priimti galutinį sprendimą. Beje, didelėms sistemoms rekomenduojama turėti dar atskirus "/usr", "/var", "/tmp" skirsnius. Kol kas tiek.

Teo interneto konfigūravimas su Ubuntu 6.10 Edgy Eft.
Tai nėra taip jau sunku, kaip galima pagalvoti.
Iš pradžių reikia susirasti terminalą.

Angliškoje versijoje jis bus "accesories" skiltyje. Jame įrašome: "sudo pppoeconf".

Suvedame superuser'io slaptažodį. Nebijokit, kad nerašo žvaigždučių, geras slaptažodis tiks Smile
Pamatome tokį dialogo langą:

Svarbiausia, kad atpažintų jūsų tinklo plokštę. Tikiuosi, jau patikrinote tai prieš instaliuodami? Razz Spaudžiame "enter". Sistema pradeda ieškoti PPPoE ryšio. Jį nustačius, siūlo tęsti. Belieka spaudžioti "enter", laiku pamatyti, kada prašo įvesti "username" (teo.tel.nr@dsltakas.lt), po to slaptažodį, dar kelis sykius "enter" ir internetas pas jus jau veikia. Atsidarę "firefox 2.0" naršyklę, kuri yra standartinėje distribucijoje, galit tą išbandyti. Sėkmes Cool

Įvairių programų diegimas ir tvarkymas Ubuntu 6.10 Edgy Eft   Atsakyti su citata Redaguoti šį pranešimą
Pats paprasčiausias įvairių programų diegimo į sistemą būdas yra toks:
Atidarome "Įdiegti ar pašalinti" (angliškoje versijoje "Add or remove":

Atsidariusiame lange matome daugybę įvairių siūlomų programų:

Šis diegimo būdas yra labiausiai rekomenduotinas, nes jis geriausiai sprendžia įvairių programų priklausomybės problemas, t. y., įdiegia įvairioms programoms reikalingas jų vykdymui priemones. Kaip matote, atsiverusiame lange, sprendžiant pagal abecėline programų tvarką, programų yra gana daug. Šiuo metu jų pilnai pakanka vidutinėms reikmėms.
Jei šiame sąraše pasigedote kažkurios programos, tenka naudotis kitu būdu. Atveriame paketų tvarkyklę synaptic:

Atsivėrusiame lange matome daugybę mums galimų idiegti programų:

Šioje nuotraukoje apačioje kairėje matome, kad galimų paketų skaičius yra (šiuo atveju) 20200. Kaip susigaudyti tokioje paketų gausybėje? Tam yra paieška, lietuviškoje versijoje "Ieškoti", angliškoje, savaime suprantama, "Search" Cool . Beje, paieška galima pagal įvairius parametrus, pavadinimą, aprašymą ir pavadinimą, autorių, versiją, priklausomybes ir suteiktus paketus. Pabandykim paieškoti paketo "linux":

Paieška surado pakankamai daug rezultatų, pažymėję konkretų, apačioje matome jo aprašymą (angliškai). Norėdami manipuliuoti byla, spragtelname ant jos dešinį klavišą, atverdami galimų pasirinkimų langą:

Jei pasirinkome pažymėti paketą įdiegimui, jis vienas, arba ir kartu jam vykdyti reikalingos prigramos, bus įdiegti. Jei šiam paketui reikalingos kitos programos, įdiegdami/šalindami išvysime tokį (na, panašų) dialogo langą:

Pabandžiau paruošti pašalinimui paketą: linux-image-2.6.17-10-generic. I perspėja, kad tuo pačiu bus pašalinti kai kurie kiti paketai. Bet tik paruošiau, nešalinsiu.
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Ubuntu Edgy diegimas..

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill