Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Ubuntu 7.04 Feisty Fawn į kompiuterio kietąjį diską
Virginijus Data 2007-03-08 17:45 Redaguota: 2007-03-10 21:01
Atsiuntė Algimantas
nuo manes, tai video kaip tai darosi: http://ubuntuclips.org/

Aptarsime, kaip instaliuoti Ubuntu 7.04 Feisty Fawn į kompiuterio kietąjį diską. Atsisiunčiame CD arba DVD .iso atvaizdą iš čia:

http://cdimage.ubuntu.com/

Įrašome į CD (arba DVD, priklausomai, kokį atvaizdą atsisiuntėte) su nero burning rom ar kita diskų įrašymo programa kaip atvaizdą ("burn iso image", ar panašiai, priklausomai nuo programos), tada jį galima užkrauti kaip operacinę sistemą. Nemokamas diskų įrašymo įrankis windows sistemai yra čia: http://www.imgburn.com

Palikę diską optiniame įrenginyje perkrauname kompiuterį ir, jei BIOS teisingai sureguliuotas, pamatome tokį vaizdą:Pasirenkame Start or Install Ubuntu.

Toliau susirandate darbastalyje ikonėle "Install". Jos ten tik dvi iš viso, rasti lengva. Paspaudžiate ją:Siūloma pasirinkti instaliavimo kalbą:Pasirenkame anglų kalbą. Spaudžiame "Forward".Pasirenkame šalį ir miestą. Mūsų atveju tinka Europe/Vilnius ;) "Forward"Pasirenkame U.S. English klaviatūros išdėstymą. Tai siūlau daryti tam, kad vėliau, kai reikės prijungti internetą, neieškotumėt, kur parašyti simbolį "@" (o jis reikalingas, norint prijungti "teo" internetą). Vėliau galesite susilietuvinti sistemą, jei pageidausit. Vėl spaudžiame "Forward"Įrašome savo vardą ir prisijungimo vardą, taip pat slaptažodį. Dėmesio, jo reikia nepamiršti, nes ateityje labai dažnai prireiks. "Forward"Atsidaro skirsnių nustatymo langas:Pasirinkimai:

1. Atkirpti dalį laisvos vietos nuo esamo skirsnio.

2. Naudoti visą diską (šiuo atveju duomenys bus ištrinti ir skirsnių dalytuvas suskirstys juos pagal save). Instaliuojant į kompiuterį be operacinės sistemos pradedančiajam neblogas variantas.

3. Rankiniu (Manual) būdu suskirstyti skirsnius. Pats geriausias būdas mano požiūriu, tik prieš tai reikia numatyti, kiek vietos kuriam skirsniui bus skirta. Be to, bent šiek tiek pasidomėti literatūra.

Jei kompiuteryje suinstaliuota kita operacinė sistema (pvz., Windows), teks pakeisti jos dydį (Resize). Pasirinkę kažkurį Windows skirsnis, turėsite rinktis „Resize" ir gparted (skirsnių tvarkymo įrankis, esantis Ubuntu instaliaciniame diske, atliks tai. Pagalvokite, kiek skirsite Ubuntu instaliavimui. Tai priklauso nuo disko dydžio ir jūsų ketinimų.

(Papildas http://itforumas.org/forumas/mwf/topic_show.pl?pid=2133;hl=skirsnis#pid2133 )

Sakykim, atvėrėme skirsnį /dev/sda:Tokį vaizdą gauname, dusyk pele paspaudę /dev/sda. Rasta 5368 MB laisvos vietos. Pasirenkame „Primary" tipa, „ext3" bylų formatą.

Šiame nedideliame diske sukuriame „root" skirsnį:Jame bus instaliuojamos programos, sistemos esminiai nustatymai. Lieka 2862 MB laisvos vietos. Ją padalinsime „home" (čia bus saugomi vartotojo dokumentai) ir „swap" skirsniams.Gerai pagalvoję, spaudžiame "Forward".Prieš instaliuodamas instaleris pateikia būsimą sistemos konfigūraciją:Gerai viską peržiūrime, dar sykį pagalvojame ir spaudžiame "Forward".Prasideda sistemos instaliavimo procesas. Jo metu toliau galime domėtis live CD/DVD (kol kas) turiniu.

Suinstaliavus sistemą, galima perkrauti kompiuterį.
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Ubuntu 7.04 Feisty Fawn į kompiuterio kietąjį diską

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill