Įsigijau naują muzikos grotuvą, šį kartą nusprendžiau per daug nebetaupyti ir susirasti gerą grotuvą. Po įvairių atsiliepimų skaitymo, kainų lyginimo apsistojau ties Sony NW-A808, Ipod nano 8Gb, Ipod Video 30gb.
Sony NW-A808 - tai labai puikus grotuvas, metaliniam korpuse, daug naudingų ir nenaudingų privalumų ir taip toliau už tą pačią kaip ir ipod nano kainą, tačiau Sony turi vieną labai didelį minusą, dėl kurio ir atsisakiau net minties apie jo įsigijimą, tai suderinamumas su Mac, Linux, Win (Taip jis vargiai suderinamas ir su win

) Sony labai pasistengė sukonstruoti labai puikų grotuvą, bet apie programinę įrangą visai pamiršo - jokio palaikymo Mac'ui, Linux (yra vos keli nelabai vykę projektai dėl sony dokumentacijos stokos), nors win situacija ir šiek tiek geresnė negu mac ir linux, tačiau ir čia vartotojai su jais turi nemažai problemų dėl klaidų pilnos, visiškai nepatogios, lėtos ir kvailos sony programinės įrangos (Sonic Stage, kuri skirta tik winXP ir winVista), dar yra kažkoks abejotinas pluginas skirtas winamp ir dar kelios programos skirtos dainoms įkelti arba iškelti.
Susumavus - tragedija, patariu nepirkti sony jeigu norite grotuvu naudotis o ne stalčiuje laikyti.
Apple Ipod Video 30gb - Kadangi šio ipod kaina labai menkai tesiskiria nuo Ipod nano 8Gb, o atmitnies turi kurkas daugiau, tai užmečiau akį ir į šį grotuvą. Ipod Video yra gerokai didesnis ir sunkesnis už nano (skirtingai nuo nano, video naudoja nešiojamojo kompiuterio kietąjį diską). Nepaisant gabaritų, video tikrai yra malonus naudoti, patogiau rankoje guli net už nano, bei jį galima prijungti prie tv foto bei video peržiūrai. Tačiau šis Ipod turi ir minusų - Dėl kietojo disko, baterijos darbo laikas žymiai trumpesnis (apie 2h žiūrint video, apie 14h klausant muzikos), Kadangi šis ipod nepalaiko "wide screen", labai galimas dalykas, kad apple artimu metu pagamins atnaujintą ipod video (kaip ipod nano 1st gen gana greitai buvo pakeistas Ipod nano 2nd gen kuris gali pasigirti ryškesniu ekranu, ilgesniu baterijos darbu, aliuminiu korpusu (gerokai atsparesniu įbrėžimams) gerokai patobulinta dainų paieška ir pan.), Ipod video taip pat labai lengvai braižosi (net ir atsargiai naudojant įbrėžimų praktiškai neišvengiama), palyginus su Ipod video 80gb modeliu, 30gb modelis turi perpus mažiau kešo (anti-shock atminties, 32mb pas 30gb, 64 pas 80gb). Kadangi filmų per 2" ekranėlį žiūrėjimas manęs nedomina, subraižytas paviršius taip pat nevilioja - atsisakiau ir šio varianto.
Susumavus - Apple Ipod Video būtų puikus grotuvas turintiems milžinišką muzikos kolekciją ar mažai keliaujantiems žmonėms, turintiems kažką panašaus į Apple HiFi, Bose, JBL dock sistemas ar šiaip gerą aparatūrą.
Apple Ipod nano 8Gb (juodas) - Pasirinkau šį grotuvą dėl puikaus Mac, Linux, Win (Galima naudotis net win2kSP4 sistemoje, kas tarp šiuolaikinių grotuvų darosi retenybė) palaikymo (Šioje srityje sony tikrai reikėtų padirbėti ir smarkiai). Be to kaip pagrindinį kompiuterį naudoju Apple powerbook'ą kuriame ir laikau visą muziką, bei iTunes man labai labai patinka

Be to šis mažylis naudoja "Flash" tipo atmintį (Kuri leidžia gerokai sumažinti energijos sąnaudas, grotuvo dydį bei atsisakyti kešo).
Atvyko šis Ipod'as
jaukioje plastikinėje dėžutėje,
Kurioje
radau:Patį Ipod nano
Standartines Apple ausines
USB --> DOCK duomenų kabelį
DOCK adapterį universaliems "dock'ams"
Vartotojo gidą
Saugaus naudojimo instrukciją
Du Apple logotipo lipdukus
Prieš naudojimą rekomenduojama pilnai įkrauti bateriją (tai trunka apie tris valandas), tačiau jau įkraudinėjant bateriją ipod'ą galima susiformatuoti atsinaujinti jo PĮ (jei reikia), susikelti į jį muziką, foto bei kontaktus ir užrašus.
Įkrovęs ėmiausi vertinti garso kokybę. Naudotos ausinės:
Ipod standartinės
Apple in-ears
iriver standartinės
sony (kažkokios pigios su lankeliu)
Ipod nano turi nemenką privalumą pavadinimu "Gapeless playback" (grojimas be tarpų), kurio dar nemačiau nei vienam kitam grotuve ir kuris man bei spėju betkuriam kitam žmogui mėgstančiam muziką tūrėtų būti svarbiausių privalumų sąraše, kadanngi jo dėka galima žmoniškai klausytis tokių albumų kaip Pink Floyd - Dark side of the moon, Meat Loaf, daugelio klasikinių albumų ir kitų kurie turi būti klausomi be sustojimo, pertraukimo nuo pirmos dainos iki paskutinės.
Dabar žodis apie garso kokybę labai nustebino detalumas - naudojant standartines ipod arba apple in-ears ausines instrumentai puikiai skiriasi vienas nuo kito, girdisi net kažkelintame plane esantys monologai (esantys tam tikruose Pink Floyd - Dark side of the moon albumo kūriniuose) tačiau žemieji dažniai gana skystoki (naudojant standartines ipod ausines, tuo tarpu su in-ears žemieji yra neįkyrūs, nebaubia, aiškūs.). Aukštieji dažniai tiek naudojan t standartines ipod tiek apple in-ears (Tačiau apple in-ears galima labai lengvai
"patiuninguoti", tereikia pašalinti metalinį tinklelį (vietoje jo galima panaudoti kokią medžiagėlę kad šiukšlės nesikauptų), po tokio "tiuningo" aukštieji dažniai smarkiai sušvelnėja, viduriniai pasidaro gerokai išraiškingesni) yra gan aštrūs kiek įkyroki (su sony išvis tragedija, tačiau gan švelnūs su iriver standartinėm). Kad rimčiau išmėginti dar laukiu kol atkeliaus
SennHeiser CX300 bei
Ultimate ears Super.fi 3 Studio ausinės.
Dabar šis tas apie standartines Ipod ausines - jei jau nusipirkote ipod'ą, tai prašom nepagailėti ir atitinkamoms ausinėms, nes standartinės gana prastos (tiesa visa galva geresnės nei standartinės iriver ar pigios sony), žemas dažnis skystas, ausinės nepatogios (po ilgesnio klausymo paskausta ausys), aukštieji aštrūs, įkyroki.
Žodelis kitas apie patį ipod nano - Grotuvas gražus, mažas, patogus, labai paprastas naudoti (dėka PĮ bei Click n Wheel technologijos), ideali garso kokybė (kokią tik gali tūrėti mp3 grotuvas), priedų gausa, taip pat per atitinkamą laidą galima išgauti linijinį išėjimą iš dock jungties (kas įgalina pajungimą prie rimtesnės aparatūros). Baterija laiko pakankamai ilgai (kaip vidinė pakraunama) - oficialiai 24h bet su atitinkamais nustatymais galima išspausti ir iki 27 valandų. Galima naudoti ir kaip usb raktą (tiesa per kabelį ir suformatavus windows fat formatu, suformatavus macintosh formatu, bus matomas tik mac ir linux (kuriuose yra macintosh fs palaikymas) sistemose), taip pat garso lygis nėra limituotas "firmare" lygyje (kaip daugelio grotuvų), galima pačiam nusistatyti garso lygio limitą (labai pravartu turintiems daug skirtingų ausinių, kadangi dėl skirtingo jautrumo bei varžos ausinės gali pagal prigimtį groti garsiau arba tyliau). Kaip šiokį tokį trūkumą galėčiau paminėti ogg vorbis formato nepalaikymą, kadangi ogg žymiai tinkamesnis labai aukštos kokybės įrašams negu mp3, tačiau AAC šį trūkumą galima sakyti atperka.
Susumavus - Puikus grotuvas. Palaikomas Mac win linux sistemose. Puiki kokybė tiek medžiagų tiek garso. Praktiškas, patogus, paprastas.