Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Pasidaryk Pats / Wifi tarp 2 baržų
- Vacys Data 2007-08-22 13:47
Sveiki!

Reikia padaryti wifi tinklą, jungsiantį dvi šalia stovinčias baržas. Gal kas yra darę bevielius tinklus metalo gabaluose - ar tai yra įmanoma, ar signalas visiškai ekranuojamas ir išorinės antenos būtinos?

Jei antenos būtinos, kyla logiškas klausimas kaip pigiausia jas prijungti, nes integruotos tinklo plokštės nešiojamuose kompiuteriuose neturi išorinių antenų įvadų.

Bet kokie komentarai/nuorodos/pasiūlymai labai laukiami.
Pagrindinė Meisteris Data 2007-08-22 15:25
Sveiki,
Pirmiausia reiktų šiek tiek daugiau informacijos, koks realus atstumas tarp baržų (metrais), ar baržose esantys kompiuteriai yra vienoje patalpoje ar išmėtyti? ir kiek kompiuterių išvis norima jungti?
Imant paprasčiausią pavyzdį (baržos stovi apie 500-1000m viena nuo kitos (ir tarp jų yra geras matomumas, jokių vizualių kliūčių ar kito triukšmų šaltinio) ir jose esantys kompiuteriai kuriems reikia wifi yra vienoje patalpoje, tiek vienoje baržoje tiek ir kitoje), galimas toks variantas:
Dvi išronės kryptinės antenos ir du dvianteniai linksys rūteriukai (būtinai keičiamomis antenikėmis), išroinės antenos keliamos į išorę abiejose baržose ir nustatomos horizontalioje padėtyje (vienodame aukštyje tai duoda platesnį kampą, kas gali būti naudinga jei baržos ne visada stovi vienoje vietoje), o rūteriukai pastatomi tose patalpose kur yra kompiuteriai (reikia tūrėti galvoje, kad laidas nuo rūteriuko iki išorinės antenos negali būti ilgas, kitaip susidariusi varža smarkiai slopina signalą, kaip sakant kuo trumpesnis - tuo geriau). Tam tikrais atvejais yra protinga naudoti mišrų tinklą (wifi ir laidai nuo rūteriuko iki pavienių kompiuterių kurie nėra tampomi iš vienos vietos į kitą). Tačiau toks pricipas nėra labai praktiškas jeigu kompiuteirai pastoviai tampomi iš vienos vietos į kitą arba jie yra "išmėtyti".
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Pasidaryk Pats / Wifi tarp 2 baržų

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill