Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Inovacijos, KTU, M$...
- Bumbulas Data 2007-09-16 20:46
Sveiki, noriu pasidalinti įspūdžiais sugrįžus į KTU po vasaros atostogų.

Pati pirmoji paskaita buvo kompiuterių klasėje. Tik prisijungęs pastebėjau galybę pasikeitimų, kurie mane nustebino (gerąja prasme). Pagaliau atsirado OpenOffice programų paketas, kuris man labai svarbus, nes, kaip žinia, mažaminkščių produktai su POSIX nesuderinami... Dar aptikau 7-zip archyvatorių, naršykles(!): opera bei firefox. Seniau buvo tik IE7, kuris man nepatiko nei technine nei moraline prasme. Taip pat pastebėjau jog tinklinis kiekvieno vartotojo aplankas saugomas centriniame serveryje, turi paslaptingą žodelį savo pavadinime: home on... Nuojau šnibžda, kad centrinėse stotyse pradėta naudoti „teisinga“ operacinė, nors konkrečiai nieko negaliu patvirtinti.

Man, kaip atviro kodo mylėtojui, šie atradimai buvo labai džiaugsmingi. Pamąsčius giliau, galima įtarti, jog winxp paskutinė m$ operacinė kurią naudos KTU...

P.S.
Nors ir sutvarkė kompus, bei padidino stipendijas, moralinė atmosfera vistiek ne kokia :/ Išvijo iš pirmo fizikos laboratorinio nes ant juodraščio nebuvau užsirašęs pavardės :lol: Bet džiaugiuosi daugeliu naujų dėstytojų, nes jų amžiaus vidurkis nesiekia 50 nepalyginsi su tuo kas buvo pirmam kurse...
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-16 20:58

> Pagaliau atsirado OpenOffice programų paketas


Labai logiškas žingsnis, imho OO yra žymiai geriau suręstas ofiso paketas nei MŠ produktas, gerokai paprastesnis naudoti ir suprantantis ne vien savo failų formatą :) pamenu vienoje firmelėje kur teko dirbi, įdiegiau OO, iš pradžių kolegos nebuvo labai patenkinti, tad po keleto savaičių išmečiau ir dideliai mano nuostabai susilaukiau daug klausimų "kur dingo OO?", "ką čia veikia MŠ?" ir pan. kitaip sakant, džiugu ir man, kad pagaliau ateinama į protą.

> Pamąsčius giliau, galima įtarti, jog winxp paskutinė m$ operacinė kurią naudos KTU...


Nenuostabu... pamačius vista, tai košmarai sapnuojasi, net keista, kaip ji iš galingiausiu PC padaro vėžliukus ninzes :) o dar winXP yra dirbtinai "gesinamas" visokiais DX10 ar DX10a, be to vis daugiau šalių atsisako naudoti MŠ produkciją valstybinėse įstaigose ir pereina prie įvairių alternatyvų, tokios kompanijos kaip Dell taip pat prisideda parduodamos kompiuterius su jau paruošta linux sistema. Džiugu, kažkur skaičiau, kad 2008'ieji metai pranašauja didelę sėkmę laisvoms operacinėms sistemoms, panašu jog tai tampa tiesa :)
Pagrindinė - Danker Data 2007-09-16 21:10
O dar ir MS OOXML pravalas... :)
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-16 21:13
O apie šį kažkaip ir negirdėjau... kas ten buvo?
Pagrindinė - Danker Data 2007-09-16 21:28
Bandė prastumti savo OOXML ofiso bylų saugojimo standartą ISO organizacijai, bet nesigavo :).

http://digg.com/linux_unix/OOXML_the_past_ODF_the_future
http://digg.com/linux_unix/ISO_Rejects_OOXML_as_a_Standard
Pagrindinė Meisteris Data 2007-09-16 21:50
Panašu, kad dar ne visiškas pravalas, regis jie dar bandys prastumt vėliau, dabar tik atsisakyta priimti standartą greituoju būdų (gavus 2/3 balsų) ar kažkas tokio, na bet tai jau gera pradžia, malonu kad pagaliau realiai norima pasakyti ne sušiktiems MŠ standartams :)
Pagrindinė - Laurynas Data 2007-09-16 23:43

>Pamąsčius giliau, galima įtarti, jog winxp paskutinė m$ operacinė kurią naudos KTU...


Ir gerai, ir blogai. Gerai - po poros metų įstojus nereikės mestis windozės. :) Blogai - imho Windows dar gana ilgai išliks populiariausia sistema, todėl darbe reikės su tokiu daiktu susidurti, o jei KTU neliks windozės...
Pagrindinė Bumbulas Data 2007-09-17 11:42
Na, kuo daugiau mokymo įstaigų pereis prie laisvų programų, tuo greičiau fortkės išnyks. Čia gi darbdavio svajonė, kai darbuotojas ateina su savo įrankiais.
Pagrindinė - var Data 2007-09-17 12:42

>Pamąsčius giliau, galima įtarti, jog winxp paskutinė m$ operacinė kurią naudos KTU...


:) taigi, taip ir įsivaizduoju kaip KTU visi pradeda naudoti linux. Kad ten pusė adminų nemoka normaliai jų konfiguruoti.
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-17 13:02
Na visko gi galima išmokti... tai gal dabar jau mokosi, o po kurio laiko ims ir pereis? :)
Pagrindinė MMX Data 2007-09-17 16:04
Išmokti galima, bet daug kam tai į kaulus įaugę ir nėra taip paprasta, man visai neseniai buvo staigmena, reikėjo vienoje Vilniaus gimnazijoje kelis reikalus sutvarkyti ir maloniai buvau nustebintas Windows nebuvimu  - visur Linux (Ubuntu ir openSUSE). Smagumėlis.
Pagrindinė Bumbulas Data 2007-09-17 14:48
Administratoriai tai išmoks, bet su dėstytuvais gali būt problemiškiau.
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Inovacijos, KTU, M$...

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill