Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Garso skirtumas
- darkinaS Data 2007-10-02 00:02
Prieš užduodamas klausimą trumpai nupasakosiu situaciją.

Klausausi per radiją (ZipFM) dainos (Konkrečiai grojo tuo metu "Simian Mobile Disco - I Believe"). Padidinus garsą beveik iki maksimumo (40/50 padalos) kuną virpint ėmė malonus ausiai bei svarus ir gilus bosas ("kalimas" liaudiškai tariant). Paleidus tą patį gabalą per CD grotuvą (visi garso nustatymai [treble, bass, balance ir pan.] liko tie patys) malonaus boso garsus pakeitė "plerpimas" (beje iš CD grojo 256kbps kokybės mp3 failas). Panaši situacija beveik su visomis dainomis. Net ir originalus muzikinis CD neatkuria tokio gražaus boso, kurį galima išgirst klausantis radijo. Tiesa paleidus CD tenka išjungt ir Super Bass funkcija, o radijas puikiai garsą atkuria ir su pastarąja f-cija. Belieka pridurt, kad visas "veiksmas" vyksta garso reguliatorių atsukant, kaip jau minėjau, beveik iki maksimalios padėties.

Taigi, gal kas gali paaiškint kodėl taip yra? Kokios kokybės signalus transliuoja radijo stotys?

P.S. Iš anksto prisipažįstu, kad dar negooglinau šituo klausimu visai :)
Pagrindinė - Virginijus Data 2007-10-02 00:47
ar tu turi nors vieną originalų CD?
Pagrindinė - darkinaS Data 2007-10-02 10:23
Na galvoju, kad turiu. Nebent Lietuvos muzikos parduotuvėse mūsų atlikėjų albumus platina piratiniuose CD.  Bet tai vistiek neatsako į mano klausimą. Ar tiesiog nori pasakyt, kad tikrai originalių ir kokybiškų CD muzika turėtų skambėt taip gerai, kaip jau buvau aprašęs?
Pagrindinė - Virginijus Data 2007-10-02 17:29
esu klausęs guns'n'roses albumą parvežtą iš Airojos berods. jis kainavo virš 100eurų. 3CD komlektas.
na tai nebuvo aparatūros, kuri sugebėtų išgroti visą skambesį kuris buvo įdėtas i tuos diskus.
net geresni magai nuo pusės garso smigdavo. Radijo stotyse būtent tik originalūs diskai, plius pati radijo stotis nusistato pagal save skambesio sodrumą.
o ten kur būna kad ir Bomboj pirkti cd kad ir po 40lt. jie įrašinėjami diskas per dvi sekundes ;). Jau nekalbu apie maximos pasikuitimo dėžes.
Pagrindinė darkinaS Data 2007-10-02 23:00
Supratau. Reikės bandyt ieškot tikrai kokybiškos muzikos ir žiūrėt skirtumą. Dekui už informaciją.
Pagrindinė - Valdas Data 2007-10-02 23:11
   „net geresni magai nuo pusės garso smigdavo
Ar čia tikrai apie magnetofonus kalbi, ar čia kažkoks slengas? :/
Pagrindinė Virginijus Data 2007-10-03 18:25
na supratai mane ;)
Pagrindinė - Voyanger Data 2007-10-02 14:44

>"kalimas"


Įdomu.
Pagrindinė darkinaS Data 2007-10-02 23:01
Ką nors ne taip pasakiau? :)
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-10-03 06:17 Redaguota: 2007-10-03 12:55
Na, kaip pradedantysis melomanas, bandysiu šiek tiek paaiškinti. Pirmiausia dėl radijo internetu, signalas (muzika) transliuojama tikrai ne aukštos kokybės (auštos kokybės muzika reikalauja atitinkamai spartesnio interneto ryšio, kas gali sudaryti gana aukštas linijos apkrovas, jei transliuojama plačiam klausytojų ratui) ir tikrai ne iš cd (nebepraktiška). Paprasčiausiai imama maždaug "vidutinės kokybės" mp3 byla (128/168 ar rečiau 192 kbps), kad pagerinti kokybę, naudojama spec programinė įranga (kažkas tokio kaip "software mikšeris") ir DJ atitinkamai suderina atkuriamų dažnių juostą, kad įrašas nebūtų toks kraupus. Rezultate dažnai internetu girdima muzika, klausant per prastos ar prastesnės kokybės aparatūrą, skamba geriau, negu paties turima muzika (cd, mp3, wma, ogg ir t.t.), Visa tai todėl, kad radijo stoties mikšeris "apvalo" įvairius trikdžius, triukšmus bei "artefaktus" buvusius originaliame cd bei atsiradusius to cd į mp3 konvertavimo metu (kas jau ir taip pašalina nemažai aukštojo diapazono). Pabandyk paklausyti tos pačios radijo stoties internetu per kiek rimtesnė komponentinę aparatūrą - nustebsi, kaip muzika patapo monotoniška, nuobodi, neenerginga, tik vienas "bum bum" ir "čik čik" teliko.
  Mūsuose, kažkodėl nusistovėjęs stereotipas, kad geros kokybės įrašas būtinai turi "gražiai kalti" pilnu garsumu, tai yra nesąmonių nesąmonė. Kadangi tie patys mini centrai (kurie daugeliui lietuvaičių kažkodėl atrodo kaip kokybės etalonas dėl nesveikai galingų žemųjų dažnių ir ausį rėžiančių aukštųjų), nesugeba atkurti pakankamos dažniu juostos, per didelės galios žemieji užgožia viską ir dažnai mažesnėse patalpose priedo sukelia rezonansą, kas galutinai užmuša viduriniųjų išraišką bei dinamiškumą, dar prisideda "telefoninių" laidų naudojimas komponentams jungti (prarandama to paties žemo dažnio kontrolė, iškraipomas, užkeliamas aukštas) ir dar, lyg viso šito nebūtų gana, įjungiamas koks nors EQ nustatymas (EQ reikalingas tik klausant tyliai, kadangi esant mažam garsumui, natūraliai sumažėja žemo bei aukšto dažnio kreivės, tad EQ jas "išlygina", tačiau klausant garsiai, EQ tik dirbtinai "sujaukia" dažnių juostą).
  Dabar palyginkime su muzikos klausymu kiek normalesne komponentine aparatūra, pirmiausia pradėsiu nuo kolonėlių. Rimtesnių kolonėlių galia, retai kada būna užrašoma "watais", čia didesnę reikšmę turi jų atkuriama dažnio juosta, jautris (db) (kuo kolonėlės jautresnės, tuo silpnesnio stiprintuvo užtenka joms tinkamai "išjudinti") bei varža. Toliau renkamės stiprintuvą (čia svarbu žinoti kambario tūrį, nedideliame kambaryje panaudojus jautrias kolonėles (>89db) ir silpną stiprintuvėlį (<40W), dažniausiai išgausime puikią dinamiką, jėgą bei šiltą ir malonų ausiai skambesį, taip pat ir judrų bos'ą, bet pasirinkę galingą stiprintuvą greičiausiai tegirdėsime rezonuojantį "žemą"), toliau laidai irgi įneša savo dalį į muzikos skambesį bei kokybę, taip pat ir cd grotuvas ar kompiuterio garso plokštė turi didelę įtaką, čia galima kalbėti ir kalbėti iki nukritimo...
  Reziumė: tinkamai sukomplektuota net ir nebrangi komponentinė sistema mažų mažiausiai šimtą kartų perspjaus net ir brangiausią "kūrčiausią" mini centrą. Tokia aparatūra muzikos klausoma be jokių EQ, tokios kokia ji yra, kokią ją atlikėjas sukūrė, tokios kokia ji turi būti. Garso reguliatorius nesukamas daugiau negu iki 12 valandos padėties, kadangi toliau prasideda iškraipymai, klausant tyliai pasireguliuojam žemą bei aukštą dažnius (todėl normaliam stiprintuve tėra tik bass bei trebble reguliatoriai). Paklausyk savo mėpė tryyys radijos tokiu būdu ir pamatysi, kad šūdas ta jos kokybė.
Pagrindinė - Laurynas Data 2007-10-03 19:38
Ir per tokią aparatūrą klausant dencą jausis skirtumas?
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-10-04 05:27
O kodėl turėtų nesijaust? Žinoma jausis, tinkamai komponentus parinkus, ir dar kaip, vietoje niūraus "baubimo" gausi dinamiką, ataką, jėgą ir t.t. ir pan. Šiaip patariu žurnalą "Gramofonas" paskaitinėti, daug ten įdomybių šia tema.
Pagrindinė Voyanger Data 2007-10-05 18:28

>vietoje niūraus "baubimo" gausi dinamiką, ataką, jėgą


:lol:
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Garso skirtumas

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill