Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Senas HP Compaq Armada 3500 - ką ir kaip?(Pataisytas jau!)
- Valdas Data 2007-10-03 21:32 Redaguota: 2008-01-06 21:06
Pateko į rankas toks senutis Compaq Armada 3500, beveik veikiantis - nėra ekrano pašvietimo, ir akumuliatoriaus. Tačiau galima įjungti su išoriniu maitinimo bloku, su atskiru monitoriumi - Win98 veikia, lyg ir būtų viskas gerai, bet...

...ar galima kurį laiką (kol atsiras akumuliatorius) jį naudoti, maitinant tik išoriniu maitinimo bloku (tačiau čia yra viena blogybė: reikia atkabinti apatinę AK dalį, o su ja ir CD-ROM bei diskelių įrenginį (SuperDisk LS-120 drive) :( Gal kitas variantas - maitinti nuo pagrindinio maitinimo bloko, tačiau be akumuliatoriaus - yra įmanomas? Ar tai nepakenks kompiuteriui?

...ką ir kaip (o gal - kur) reikėtų daryti, kad pataisyčiau ekrano pašvietimą? Kol kas dar nebuvau jo išardęs, pradžiai norėjau pasitarti su žinančiais, jau ardžiusiais.

Papildymas: pakeičiau tą keitiklį, ir viskas puikiai veikia. :)
Pagrindinė akeliukas Data 2007-10-03 22:22
1. Kazkodel manau, kad ne. Jo BIOS turetu imt cirpt, nes visas sitas brudas labai giliai BIOS'e.
2. Ten paprasciausiai keli LED'ai, bent jau kaip as supratau. Pakeisk naujais, patikrink laidukus.... Affromen tikrai turetu zinot.
Pagrindinė anamnesis Data 2007-10-03 23:21
Jeigu jau veikia, vadinasi nieko blogo nenutiko.

> Gal kitas variantas - maitinti nuo pagrindinio maitinimo bloko, tačiau be akumuliatoriaus - yra įmanomas? Ar tai nepakenks kompiuteriui?


Neturėtų. Arba aš kažką netaip suprantau.

> ...ką ir kaip (o gal - kur) reikėtų daryti, kad pataisyčiau ekrano pašvietimą?


Ekranas visiškai tamsus? Pataisyt gali būt sunku, kadangi apšvietimas ten vykdomas ne su Led'ais, o su tokio tipo "lempom". Galbūt kaltas inverteris, vienaip ar kitaip, reikės ieškot "donorų" arba bandyt kažką pritaikyt.
Pagrindinė Valdas Data 2007-10-03 23:49
Du atsakymai, vienas kitam priešingi :)

Jau išbandžiau su maitinimu nuo integruoto maitinimo bloko (apatinėje dalyje), be akumuliatoriaus - veikia. Bet kažkodėl nesimato CD-ROM, tačiau yra du floppy :/ (nors realiai tėra tik vienas)...
Visa kita žiūrėsiu vėliau. Gal rytoj, arba savaitgalį.
Pagrindinė - TeleDu Data 2007-10-04 01:57
Dėl ekrano - jei šviečiant į jį su lempa įmanoma įžiūrėti viazdą, kaltas tikriausiai inverteris. Tik jei su juo žaisi, būk atsargus, įtampos ten nemenkos.
Pagrindinė Valdas Data 2007-10-04 21:42
Taip, su lempa žiūrint, vaizdas matomas. Įdomu, kur tas inverteris yra? Ar jo nuotraukose (žemiau) nesimato?
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-10-04 05:41

> Gal kitas variantas - maitinti nuo pagrindinio maitinimo bloko, tačiau be akumuliatoriaus - yra įmanomas?


Taip, gali maitinti, nieko jam neatsitiks, tiesiog nebus vadinamos "UPS'o funkcijos", ta prasme dingus elektrai, kompas išsijungs.

Dėl ekrano pašvietimo, maniškiui armadai irgi buvo tokia pati problema, aš išsprendžiau prijugdamas atsilaisvinusį laidelį (toks mažiukas keturių gyslių, mano modelyje buvo tiesiai po klaviatūra), procedūra visiškai nesudėtinga, tereikalauja tik nemažai ardymo, bet laidelis prisijungia ir užsifiksuoja labai paprastai. Gaila neturiu foto, parodyčiau...
Trumpai: nusiardai kompą iki tiek, kad pasiektum plokštę esančia po klaviatūra, susirandi plokščią, keturgyslį, rudą laidelį einantį iš monitoriaus centro, jį ištiesęs pagal plokštę, turėtum rasti nedidelę rudą (arba baltą) jungtelę, prijungi (arba atjungi ir prijungi per nauja), surenki kompą ir turėtų veikti, jei kita pašvietimo įranga nesugedusi.
Pagrindinė - Valdas Data 2007-10-04 21:27 Redaguota: 2007-10-05 21:37
Ačiū, kad atsiliepėt. Jau praardžiau šį bei tą, ir štai ką matom (jungtelę aš pats atjungiau):

Kur čia galėtų būti tas Tavo aprašytas laidžiukas? Jei nesunku, tai ant to pačio pabandyk paženklinti (jei tikrai jis čia matosi).
O gal aš dar nepriėjau tos vietos..? Nuotraukose matosi kažkos aukštavoltis įrenginys - ten po ta apsaugine plėvele yra kažkokia mikroschema ir droselis, ir dar keletas SMD elementų. Panašu, kad čia ir bus pašvietimo valdymo schema.
Labai „neaiškiai“ čia jis ardosi. :/  Tačiau jau išardžiau...
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-10-05 06:10 Redaguota: 2007-10-05 06:13
Na, matau, kad konstrukcija labai panaši į mano MT750, bet tos "92BR3" detalės pas mane, nėra. Ir mano minėtas laidelis čia nesimato. Šiaip jeigu pavyks kaip nors nuimti klaviatūrą, tai pasidalink nuotrauka, tada galėsiu kažką konkrečiau pasakyti.
P.S.
Svarbiausia ardydamas neskubėk, nieko nemėgink lupti per jėgą ir kaip nors prisimink kur kokie varžteliai turi būti ir viskas bus gerai ;)
Pagrindinė - Valdas Data 2007-10-05 21:35
   „jeigu pavyks kaip nors nuimti klaviatūrą“
Tai jau nuėmiau... Nors būtum anksčiau pasakęs, kaip tai galima padaryti... :) Nuėmiau „per užpakalį“, kai tuo tarpu (tik paskui pastebėjau), pasirodo, tam yra specialios auselės (žr. nuotr.).
Lyg ir visi sujungimai tvarkingi... Manau, pačiai lempai jau galas atėjęs :(
Gal žinot, kur Kaune juos taiso? LCD monitorius: Toshiba LCD Screen LTM13H409.
Pagrindinė Virginijus Data 2007-10-05 21:39
omgema turi servisą seniem grabam.
Pagrindinė - TeleDu Data 2007-10-06 10:45
Keitiklis turbūt ir bus tas 92BR3, taip sakant, invertorius. Jei turi kuo, siūlau pirmiausiai pamatuoti jo išėjimo įtampą. Turėk omeny, kad bus bent keli šimtai voltų ir paprastu multimetru nepamatuosi.
Pagrindinė Valdas Data 2007-10-06 11:44 Redaguota: 2007-10-06 23:40
Taip, tikriausiai tame ir bėda - nėra išėjime jokios įtampos! :(
---
[Papildymas]
Pasirodo, yra dar blogiau - perdegęs to keitiklio saugiklis.
Tačiau bėda ne vien čia. Pamatavau srovę per jį - 0,22A (per didelė!). Išvada - sudegęs išėjimo transformatorius :( (Buvo atsilitavęs vienas kontaktas, - prilitavau. Priverstinai jungiant per ampermetrą - vėl atsilitavo).
Beje, daug naudingos informacijos radau čia. Gal kam pravers...
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Senas HP Compaq Armada 3500 - ką ir kaip?(Pataisytas jau!)

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill