Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Live CD problemos
- Civic Data 2008-03-01 12:28
Sveiki,
Vis kazkokios nesamones man su tais linuxais gaunasi. Is pradziu dejau ubuntu. Kaip ir pavyko. Bet tada nemokejau su linux elgtis, tai greit sugadinau. Tada dejau reinstal - niekaip neirasydavo grub. Dejau kita OS - Freespire - kaip ir viskas gavosi. Bet vel netycia sugadinau. Dabar bandau det bet kuria kita OS ir kyla problemos. Idrasau live CD 4x greiciu, is jo uzkraunu, jungiu boot live CD, pradeda krautis, bet uztringa. Sitaip nutinka su:  PCLinusOS, Mandriva, LinuxMint. Patys Ubuntu viska lyg ir normaliai uzkrauna, bet neiraso, del "faulty CD/DVD". Man jie ir nelabai patinka, tai noreciau kita OS su Gnome isirasyt. Wahatta fuck cia gali but, kad neina uzkraut live cd?
Pagrindinė - Virginijus Data 2008-03-01 12:40

>Freespire - kaip ir viskas gavosi. Bet vel netycia sugadinau.


nu tai vėl įdieg, ir naudokis į sveikatą.
nesikeik jeigu gali.
Pagrindinė - Civic Data 2008-03-01 13:52
Bandom kisti lygiai ta pacia OS is lygiai to pacio instaliacinio failo... Bet kodel kitu live cd neina net uzsikrauti?
Pagrindinė - Virginijus Data 2008-03-01 14:02
branduolys, initrc, bios. vga?
Pagrindinė - Civic Data 2008-03-01 16:58
Freespire isirase be jokiu problemu - puikiai uzsikrove is liveCD, puikiai isirase, puikiai uzsikrove is hardo. Taip ir nesupratau, kodel kiti diskai negali normaliai uzsikraut ir isirasyt.
Pagrindinė - anamnesis Data 2008-03-02 20:27
Gal tiesiog pasitaikė brokuotų cd serija.
Pagrindinė - Civic Data 2008-03-03 12:53
Tai kad pats is to pacio CD isirasiau Freespire. Negi bus parsiunte keturis iso ir visus brokuotus?
Pagrindinė - Virginijus Data 2008-03-03 19:27
tam yra md5 progamėlė, k3b automatiškai skaičiuoja. o serve kur buvo iso yra ir md5sums byla.
Pagrindinė - Civic Data 2008-03-04 23:51
Negi taip ims ir is keturiu kartu neparsius teisingai? Beje, gal gali placiau paaiskint, kas tas md5 ir ka jis daro?
Pagrindinė - Meisteris Data 2008-03-05 13:13
Man buvo, kad ir iš dešimt kartų neparsiuntė teisingai ;) o jeigu dar interneto ryšis gaunamas kokiu wifi būdu tai tikimybė dar labiau padidėja "paketus pamesti".

O MD5 yra šifravimo algoritmas, šiai dienai plačiai taikomas internete. Plačiau wikipedijoje taip pat dar yra labai sausas lietuviškas wiki puslapis jei domina, kas tai yra ir kokiu principu veikia, siulau paskaityt.

O panaudojimo būdas techniškai paprastas:
1. parsisiunti failą (na tavo atveju linux.iso)
2. parsisiunti/nusikopijuoji tam failui pateikiamą MD5sum raktą (ilga įvairių simbolių eilutė)
3. patikrini, tam yra netgi ne vienas metodas, pvz MD5sum patikra naudojant FireFox
Pagrindinė Civic Data 2008-03-06 12:14
Interneto rysys skyneto :) O del to MD5 tai ziurau geras cia dalykas. Tik kad ir kiek tikrinu viskas buna teisingai parsiusta. Bandysiu dar karta parsipumpint koki linux ir patikrinsiu.
Pagrindinė - Meisteris Data 2008-03-01 12:50
Panašu, kad tamistoss cd įrašymo įrenginys gadina laikmenas ;) pamėgink pas draugą įrašyt.

Rekomenduočiau imtis vienos distribucijos ir taip nebėgioti nuo vienos prie kitos, kitaip ne kaži ką ir teišmoksi. Jei nori pramokti Linux, nerekomenduoju "user friendly" distribucijų, jau geriau tada imti kokį Archlinux - turi paketų tvarkytuvę, laikosi K.I.S.S. principo (ala "keep it simple") tiesa tas simple nereiškia "user friendly", o pačią sistemą reikia pasistatyti pačiam (diegi ko nori ir ko reikia pačiam, ne daugiau, ne mažiau). Be jie turi puikų wiki kuriame surašyta bene viskas, ko gali reikėti, kai kas net lietuviškai, be to ir šiame forume yra žmonių kurie naudoja Arch (įskaitant ir mane).
Pagrindinė - Civic Data 2008-03-01 13:53
As ka i geniju panasus? Matai, kad net paprasto live cd nepasileidziu o tu dar siulai kazkokius paketus paciam dieginet.. :) Bandziau is kito kompo su kitu irenginiu i kita diska is kito instalo irasyt i cd - tas pats. Dabar bandysiu kist ta pati freespire, kur anksciau buvau isirases. Nepavyks, tai kisiu ta kur tu pasiulei :)
Pagrindinė - Meisteris Data 2008-03-01 13:55
O tai gal tavo įrenginys blogai skaito? :/
Pagrindinė koldunas Data 2008-03-01 15:32
Kaip tu įrašinėji tuos livecd? Paprastai rašyt "burn data CD" netinka. Kepk atvaizdą " burn image"
Pagrindinė s2 Data 2008-03-21 14:33
Man irgi kilo toks spėjimas.
CDRai šūdas.  100x geriau yra aliuminiai liveCD. 
O geriausia yra krautis iš USB-Flash ar CompactFlash -- juose niekas nesisuka ir nebando centruotis :]
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Live CD problemos

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill