Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / OSS4 prieš ALSA
- Meisteris Data 2008-08-31 19:24
Ko gero kai kas dar pamenat senus gerus laikus, kai Linux, BSD ir panašios sistemos naudodavo OSS (Open Sound System) garso tvarkykles, kai norint naudotis mixing'o privalumais reikėjo tūrėti garso plokštę su hardware mixing pribumbasu arba tiesiog gyventi be mixing'o (kai paleidus vieną programą, kita programa garso jau nebeskleisdavo, nes pirmoji jau būdavo užėmus garso plokštę), taip klaikūs laikai buvo :) Visa laimė atsirado ALSA (Advanced Linux Sound Architechture), kuri nors ir taip pat nebuvo tobula, bet leisdavo kelioms programoms naudotis vienu software mixeriu. Šiokia tokia pažanga argi ne taip? tačiau nuo komercinių sistemų vistiek buvo atsiliekama, vis dar nebuvo padoraus software mixin'go galimybių. OSS gavo [depracated] vėliavą ir grimzdo užmarštin, kol ALSA "skynė laurus" ir vis labiau buvo priimama kaip standartinė, pagrindinė ir vienintelė garso tvarkyklė Linux sistemose, ALSA taip pat turi ir OSS palaikymą programoms kurios su ALSA sistema normaliai nesuderinamos.

Viskas buvo lyg ir normalu, garsas Linux sistemose veikė, programos nesipešė dėl garso plokštės ko gi daugiau ir bereikia ar ne? Šitaip ALSA palaipsniui užmigo ant laurų ir daugiau svarbesnių atnaujinimų nebuvo iš jos sulaukta, tuo tarpu OSS developeriai nesnaudė, gavo komercinį finansavimą, netgi kai kurių garso čipų specifikacijas iš gamintojų, taip atsirado OSS2, OSS3 (ši versija jau tūrėjo nemažai pranašumų prieš ALSA, bet nebuvo "TAI"), na ir dabar turime OSS4 apie kūrį ir noriu tarti šiek tiek pagyros žodžių.

Taigi, per tą laiką buvo smarkiai patobulintos garso tvarkyklės populiaresniems garso čipams, ko pasekoje ir garso kokybė smarkiai pasikeitė į gerą pusę, pvz.: Intel ICH dabar groja kur kas maloniau nei naudojant ALSA tvarkykles, žemi dažniai įgavo sodrumo, vidurinieji išraiškos, net malonu klausyti, kai kuriais atvejais net nereikia papildomo stiprintuvo kokybiškam garsui išgauti (kai naudojamos ausinės), bet tai ne vienintelis garso čipas kurio tvarkyklės buvo taip smarkiai patobulintos. Be garso tvarkyklių patobulinimų, buvo smarkiai pažengta į priekį ir "Software Mixing" srityje, kur Linux, BSD, Solaris atsiliko smarkiai, ką gi, laikai pasikeitė, dabar OSS4 pateikią aukštos klasės Software mixing'ą, kurio dėka kiekviena veikianti programa gauna po atskirą garso mixeri, kuris nėra priklausomas nuo pagrindinio, tokiu būdų garsą reuliuoti galima kiekvienai programai atskirai, taip neišderinant pagrindinio mixerio nustatymų!!

Nebuvo pamiršta sukurti ir įvairių naudingų įrankių garso valdymui, koregavimui, equalaizerių, mixerių, demonų, kūrių dėka OSS4 kiekvienas gali susireguliuoti kaip tik patinka, taip išplečiant OSS4 lankstumą bei galimybes pritaikyti jį daugelyje sistemų, ne vien BSD, Solaris ar Linux, ir tai dar nėra viskas, OSS4 sukurtas taip, kad programos vis dar turinčios galimybę išnaudoti senąją OSS1 tvarkyklė, būtų suderinamos ir su OSS4, tad praktiškai visa garso plokštes naudojanti programinė įranga gali išnaudoti OSS4 be jokių papildomų vargų. Na problemėliu yra tik su keletu programų, pvz.: senesnėmis Skype versijomis.

Dabartinis GTK2 ossxmix garso valdymo pultas:


Kaip įsidiegti Archlinux sistemoje

Išmėginti rekomenduoju, kadangi, jei iš ALSA pusės ir toliau nebus jokio atsako, tai OSS yra ateitis!
Pagrindinė - Virginijus Data 2008-08-31 19:41

>jei iš ALSA pusės ir toliau nebus jokio atsako, tai OSS yra ateitis!


neskubėčiau taip sakyti,.. šiaip žinia viliojanti, sekantį branduolį darysiu su oss4
Pagrindinė - Meisteris Data 2008-08-31 19:46
Na OSS4 dar neįeina į kernelį, reikia kompiliuotis pačiam, šiuo metu net ir naujausi kerneliai visdar pateikia OSS1, bet kalbama, kad OSS4 neilgai trūkus tūrėtų būti platinama kartu su kerneliu.
Pagrindinė - Virginijus Data 2008-08-31 22:14
neproblema kad neįeina po difultu, bile aplamai pasileidžia
Pagrindinė - Meisteris Data 2008-08-31 22:22
Na imho tikrai gerai, kad kelt į kernelį dar neskuba, kaip sakant kadangi tai ganėtinai naujas reikalas, net ir nelabai tikslinga kelti į mainline kernelį, ALSA palyginus nors ir atgyvenus, bet ji jau veikia ir veikia stabiliai, kai OSS apšils kojas, manau tada tūrėsim realų pasirinkimą. O tiem, kas nori pasikompiliuoti patys, tai kelias laisvas, "Vanilla kodą" galima parsisiųsti iš pirmų rankų
Pagrindinė Virginijus Data 2008-09-01 17:59
Dėkui už nuorodą.
Pagrindinė - Bumbulas Data 2008-08-31 19:45 Redaguota: 2008-08-31 20:56
Kol ALSA ir OSS išsiaiškins santykius (:lol:) aš naudosiu pulseaudio.
Pagrindinė - Meisteris Data 2008-08-31 19:47
Galima gal plačiau apie puseaudio?
Pagrindinė - Bumbulas Data 2008-08-31 21:03
BŁ#Ŧ Nedamygiau L raidės :lol: Įdomus terminas gavosi.
Iš esmės mane labiausiai „veža“ gaimybė transliuoti garsą į kitą kompą. (Nors praktiškai išbandyti neteko)
http://www.linux.com/feature/119926
http://www.pulseaudio.org/
Pagrindinė Kašiukas Data 2009-02-16 12:59
Tai gi pulseaudio eina arba ant alsos, arba ant oss, arba ant dar kažko, ne?
Pagrindinė Bumbulas Data 2008-10-27 11:14
Instrukcijos ubuntiniknams: https://help.ubuntu.com/community/OpenSound
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / OSS4 prieš ALSA

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill