Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Nedidelis prasymas
- alpha Data 2009-03-19 10:41
Sveiki gerbiami linuxu guru

Gal gali kuris nors man siek tiek pagelbeti. Kadangi as linuxuose dar tik naujokas, tai man reikia tokio dalyko: vat sakykim yra folderis ir jame gilyn dar kruva folderiu su savais failais, o man reikia sakykim pakeisti permissionus su chmod tik failams atskirai ir tik folderiam atskirai. Ta prasme man reikia, kad visi folderiai i gili turetu 750 permisionus, o visi failai tuose folderiuose turetu permisionus 640. Is esme galima butu su chmod -R 640 *.* failam ir chmod -R 750 * folderiam, bet beda, kad ne visi failai turi pletinius ir *.* jiem nesuveiks. Panasu kad reikia kazkokio skriptuko. Tai ar negaletumet kuri pagelbet ?

alpha
Pagrindinė - Virginijus Data 2009-03-19 16:29
guru čia dar nesilankė ;), nebent per klaidą.

find path/ -type d -exec chmod a-x {} \;   removes execute permission for all directories (cannot list files) in tree starting from path/ (use '-type f' to match files only).
find path/ -type d -exec chmod a+x {} \;   allows directory browsing (ls for example) for all users if you've reset permissions for Samba write access.
chmod -R u+rwX,g-rwx,o-rwx directory   set a directory tree to rwx for owner directories, rw for owner files, --- for group and others.
chmod -R a-x+X directory   remove the execute permission on all files in a directory tree, while allowing for directory browsing.

chmod -R 755 ../diras/*
Pagrindinė - alpha Data 2009-03-19 17:01
Aciu uz atsakyma, bet turiu labai durna klausima. Ar cia visos komandos reikalingos tam padaryti ko as noriu, ar cia tik variantai surasyti galimi kaip ta padaryt ? Bent jau as supratau kad cia keli variantai....

alpha
Pagrindinė - Virginijus Data 2009-03-19 17:32
uj...

čia variantai, kad suprastum kaip galima ir kitokiose situacijose.

>yra folderis ir jame gilyn dar kruva folderiu su savais failais,


>o man reikia sakykim pakeisti permissionus su chmod tik failams atskirai


find path/ -type f -exec chmod 640 {} \;

>ir tik folderiam atskirai.


find path/ -type d -exec chmod 750 {} \;

>Ta prasme man reikia, kad visi folderiai i gili turetu 750 permisionus, o visi failai tuose folderiuose turetu permisionus 640.

Pagrindinė - alpha Data 2009-03-19 18:40
Aciu labai ir prasau nepykti uz durnus klausimus, bet labai man pagelbejai ;)
Pagrindinė Virginijus Data 2009-03-19 20:24
Prašom labai, man ir pačiam įdomu buvo ;)
Nes man niekada nereikėjo rekursyvaus keitimo dideliom apimtim.
Kažkaip permų ir ownerio komandos yra pirmos kurias suvedinėju po darbo su duomenimis.
Pagrindinė s2 Data 2009-04-15 22:52
pakaitinis citavimas jėga.  va taip ir reikia.
Pagrindinė - Kašiukas Data 2009-03-20 17:14
Gaila, kad jau atsakė, norėjau pasirodyti kietas su savo find'o sintaksės žiniom! :-(((
Pagrindinė s2 Data 2009-04-15 22:51
aš irgi :D
Pagrindinė Adminas Data 2009-04-16 21:32
tai padaryk skriptą :D
bus kiečiau.
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Nedidelis prasymas

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill