Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Slackware: Samsung ML-1660 diegimas CUPS sistemai
Meisteris Data 2011-06-12 16:51 Redaguota: 2011-06-12 20:07
Sveiki,
Šiandiena krapščiausi prie savo kompiuterinio ūkio ir sumaniau žmoniškai susikonfigūruoti spausdintuvą, kad šis būtų pasiekiamas tiesiogiai per CUPS, bei galėčiau spausdinti tinklu tiesiai iš nešiojamo kompiuterio.

Pirmiausia žodis apie absurdišką situaciją su Windows bei Linux Samsung tvarkyklėmis. Mūsų krašte gana sparčiai paplito Samsung spausdintuvai, dėl patrauklios kainos, optimalios kokybės ir galimybės juos "nulaužti" (kas leidžia juos pildyti gan pigiai). Tačiau, kad aparatinė įranga funkcionuotų ir kad būtų malonu ja naudotis, reikalinga programinė įranga, ir Samsung tvarkyklės bei programos man nepatinka dėl kelių priežasčių:
* Kad naudotis spausdintuvu, juk užtenka viso labo keliasdešimt kilobaitų sisteminių failų, tai kurių galų siųstis šimtus megabaitų sveriančią PĮ, su kuria ateina ne tik tvarkyklės bet ir visokiausių nereikalingų valdymo panelių, firmware atnaujinimų, greitų paleidimų ir visokių kitokių bla bla bla, kurie kraudamiesi drauge su operacine sistema, ženkliai lėtina kompiuterio darbą.
* įkyrus lentelių mėtymas dėl firmware atnaujinimų (jei atnaujinsi firmware, lentelių nebemėtys, bet taip pat ir nebeveiks nulaužimas reikalingas pildymui).
* Linux atveju Samsung programišiai išvis smarkiai persistengė ne ten kur reikia. CUPS puikiausiai moka konfigūruoti, valdyti, dalinti ir t.t. visokiausius spausdintuvus, ir norint įdiegti spausdintuvą, užtenka .ppd failiuko, o dauguma atveju ir išvis nieko nereikia. Tai vėl gi, kurių galų siųstis šimtus megabaitų sveriančią PĮ, kuri net nėra dorai suderinama su Linux sistemomis, veikia prastai ir apskritai yra laikytina atmestino darbo rezultatu?

Laimė, pasikuitęs interneto platybėse ir panaršęs Samsung Linux tvarkyklių paketą, radau išeitį! Receptas toks:

Pirmiausia mums reikės veikiančio CUPS serviso, Slackware jis dažniausiai paleidžiamas pagal nutylėjimą, bet rankinių būdu galima paleisi panaudojus komandą /etc/rc.d/rc.cups start

1. Parsisiunčiam tvarkyklę spausdintuvui iš samsung svetainės (UnifiedLinuxDriver_*.tar.gz), bei išpakuojame.
2. Surandame .ppd failą, kuris yra /cdroot/Linux/noarch/at_opt/share/ppd/ML-1660spl.ppd geriausia nusikopijuoti ir pasidėti į saugią vietą.
3. Mums taip pat reikės keleto failų prasidedančių rastertosamsung*, juos taip pat siūlau kopijuotis į lengviau prieinamą vietą. 32-jų, bei 64-ių bitų sistemoms, jie yra skirtingi:
a) 32-jų bitų architektūrai, kopijuojame failus /cdroot/Linux/i386/at_root/usr/lib/cups/filter/rastertosamsung*
b) 64-ių bitų architektūrai, kopijuojame failus /cdroot/Linux/x86_64/at_root/usr/lib64/cups/filter/rastertosamsung*
4. sudo cp tmpdir/rastertosamsung* /usr/lib/cups/filter #kur /tmpdir yra kelias iki nukopijuotų rasterosamsung* failų.
a) sudo chmod 755 /usr/lib/cups/filter/rastertosamsung*
b) sudo chown root:root /usr/lib/cups/filter/rastertosamsung*
5. Prijungiame spausdintuvą prie kompiuterio.
6. Pridedame spausdintuvą per XFCE menu --> Setting --> Printers --> +, gali prireikti root slaptažodžio, o toliau viskas pagal vedlį (next, next, finish). Paprašius nurodyti spausdintuvo modelį, reikia rinktis "provide .ppd file" ir nurodyti anksčiau kopijuotą .ppd failą.

Tai tiek. Galima mėgautis visais CUPS privalumais, be jokių kreivų PĮ.

P.S.
Išbandyta Slackware 13.1 bei 13.37 sistemose, tačiau metodą galima pritaikyti ir kitoms Linux sistemoms, tiesa susirasti kur yra CUPS filtrų direktorija, bei kaip valdomi sistemos servisai, teks patiems ;)

P.P.S.
Išbandyta su Samsung ML-1660, tačiau metodas gali tikti ir kitiems Samsung lazeriniams spausdintuvams

Gero vakaro
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Slackware: Samsung ML-1660 diegimas CUPS sistemai

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill