Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Šiandieninių notebukų kokybė, kur visa tai veda?
- Meisteris Data 2011-12-12 22:44 Redaguota: 2011-12-13 09:50
Sveiki,
Vakaroju čia sau ramiai, tad pamaniau pasidalinsiu viena kita mintimi apie šiandieninių kompiuterių (ypač nešiojamų) gamybos tendencijas.

Štai jau treti metai oficialiai užsiimu nešiojamų kompiuterių remontais, per šiuos metus spėjau apčiupinėti nemažai mūsų parduotuvių lentynose sutinkamų nešiojamųjų kompiuterių (Asus, Acer, HP, Samsung, Dell, Lenovo). Visi minėti gamintojai turi vieną ryškiai juntamą bruožą - Taupumą. Taupoma visur, klaviatūros, korpusai, pagrindinės plokštės, ekranai, netgi BIOS. Taigi ką visa tai duoda mums kaip vartotojams? Ribotai žiūrint, tai pirmiausia lemia kainą, dabar įmanoma įsigyti naujutėlį nešiojamą kompiuterį už mažiau nei tūkstantį lietuviškų pinigų, šaunu tiesa? O aš manyčiau, kad nevisai.

Atidžiau pasižiūrėjus į tokį kompiuterį darosi akivaizdu, kad šio kompiuterio vertė kaip daikto (kompiuterio) yra nulinė. Juo neįmanoma patogiai/produktyviai dirbti dėl plačiai paplitusio 16:9 ekrano formato, kritiškai trūksta vertikalių pikselių. Klaviatūra neva gera, turi numpad'ą ir t.t. Bet darbui yra nepatogi, nes dėka numpad'o yra sumažinami/suspaudžiami pagrindiniai klavišai, plius pagaminimo kokybė šių klaviatūrų apgailėtina. Pirmiausiai jos sumontuotos ant "popierinės" skylėtos sardelės, kuri natūralu, jog rašant lankstosi, kas yra ganėtinai nemalonu daugiau rašantiems žmonėms, toliau klavišų plastmasės dažniausiai taip pat yra paskutinės rūšies, todėl dažnai tokie klavišai tiesiog nubyra neatlaikę šilumos/intensyvesnio naudojimo. Kadangi kompiuterių korpusai taip pat eina taupymo keliu, tai ir šie dažniausiai yra apgailėtini, apgailėtini ne vien ta prasme, kad nusitrina dažai, bet jie dar ir labai minkšti, todėl ir visas kompiuteris atrodo netvirtas. Šis netvirtumas, drauge su apverktinomis aušinimo sistemomis prisideda prie kur kas rimtesnės problemos - čipsetų "atsilitavimo".

Kaip žinia, pagrindiniai kompiuterio čipsetai (southbridge, northbridge, vga ir kartais cpu) yra sodinami ant plokštės lydmetalio šratų pagalba, daugiau jų niekas nelaiko. Todėl, jeigu kompiuteris pastoviai dirba ties perkaitimo riba (prie šito prisideda ne tik prasti aušintuvai, bet ir prastai sureguliuotos ms vista, bei 7 operacijų sistemos) ir dar yra veikiamas vibracijų, keliamų nekokybiško lankstaus korpuso, tai šie čipsetai ir atsilituoja. Tuomet kompiuteris arba ima veikti nekorektiškai, arba nustoja veikti visai. Reiškia keliauja į garantinį, arba į šrotą. Kadangi tokius gedimus taisyti yra pinigų mėtymas į balą. Taip, kad jei jau turite tokį kompiuterį ir dar galvojate apie remontą, tai jau geriau iškart atiduokite tą pusę tūkstančio kokiam elgetai, bent jau prigirdysite jį visam likusiam gyvenimui ;) Šiaip ar taip, kompiuteriai su neva galingomis vaizdo plokštėmis ir procesoriais, turi žymiai didesnį šansą servise praleisti trečdalį garantinio termino.

Jei jau pigūs kompiuteriai tokie nepatvarūs, tai gal geriau skirti dvigubai daugiau ir turėti daiktą? Irgi nevisai. Taip būtų teisingame pasaulyje, bet realybėje taip nėra. Ir už du ir už tris tūkstančius, kartais netgi ir už keturis, lygiai taip pat sėkmingai įsigysite tokį pat šlamštą, kaip ir už tūkstantį. Kadangi, dabar kompiuteriai "spausdinami" pagal tą patį šabloną ir paprastai skiriasi tik techniniais parametrais. Visos kitos bėdos išlieka tos pačios, tik gamintojas žymiai daugiau uždirba.

Taigi, manyčiau einama link to, kad tuojau reikės elgtis taip, kaip populiaru Norvegijoje ar UK, tai yra perkant kompiuterį - jį drausti. Tuomet baigiantis draudimo terminui, jį sudaužyti plaktuku ar tiesiog išmesti per langą ir keliauti draudimo pinigėlių, jog šiek tiek prisidėję galėtumėt įsigyti naują. Bet ir šis metodas nereiškia, kad pavyks įsigyti kompiuterį, kaip patikimą ir naudingą pagalbininką kasdieniams darbams, bei pramogoms. Taip viso labo galėtumėm įsigyti naujus ir naujesnius žaislus, keldami šiukšlių lygį, bei švaistydami žemės resursus, kurių panašu, kad mažėja, kadangi dabartiniai kompiuteriai vis labiau virsta į tablet'us, kurie išvis negali atlikti jokio darbo, yra skirti grynai pramogoms, o klaviatūrų neturi, tik todėl, kad nėra iš ko jų pagaminti... Taip, kol kas galima įsigyti padorų naudotą IBM/Lenovo thinkpad arba Dell Latitude kompiuterį, kuris garantuotai pergyvens bet kokį lentyninį šlamštą, tačiau anksčiau ar vėliau ir tokie kompiuteriai baigsis. Kaip reikės dirbti tada?

Kita šneka prasideda verslo rinkoje. Įmonėms skirti kompiuteriai išties yra aukštesnės kokybės, tačiau taip pat turi madą sekti pigumo keliu, bet apie šiuos kompiuterius pakalbėsiu vėliau. O kol kas įdomu sužinoti nuomones iš kitų kampų :)

P.S.
Atsiprašau, už pesimistines gaidas, kurių tokios gausos nesitikėjau :miau:
Pagrindinė - Virginijus Data 2011-12-12 23:08 Redaguota: 2011-12-12 23:11
As remdamasis asmenine vartotojo patirtimi pritariu :/
dar galiu dadeti, kad naujas navarotas tarp cpu/gpu kristalo ir ausintuvo plokstes ideti tarpine irgi gerai dadeda. apie  10 laipsniu celsijaus - idle time apkrova.
Graudu..
Prie palyginimo galima dadeti kad ir isorines klavas tarkim Logitech vs betkokia slim.

HP daro lepcius su aliumo korpusu, bent jau nelinksta. Procas quadro. kaitimo nejauciau, W7 "sukasi" ore. Tiesa ramo 6GB :/
Pagrindinė Meisteris Data 2011-12-12 23:34
Į rinką ateina naujas notebook'o formatas: ultrabook. Šį formatą aprašo Intel ir, kad jį atitikti, notebook'as turi turėti aliuminio korpusą, 13,3" ekraną, core i* procesorių, neturi sverti daugiau tam tikros ribos, baterija turi laikyti tam tikrą normą. Ir yra taikomas į 2000-3000 lietuviškų pinigų ribą. Pačiam jau teko pačiupinėti, kol kas dar į lentynas neatkeliavusį Acer šeimos atstovą, kuris kaži kokio įspūdžio irgi nepaliko. Išvaizda - Macbook Air klonas. Yra plonytis, neturi cd įrenginio. Būna variacijos su SSD, HDD arba SSD+HDD diskais. Reikia pripažinti, jog privalumų yra:
* Patogus formfaktorius (13,3" yra geras dydis, tinka tiek nešiojimui, tiek darbui, tiek filmams).
* Svoris padarė įspūdį
* Baterija išlaiko 6h realaus darbo
* Kaitimo problemų nepastebėta

Tačiau radau ir trūkumų, kurie manyčiau netgi nusveria privalumus:
* Baterija panaši, kaip pas daugumą navigacijų - nekeičiama (Tiksliau keičiama, bet reik išardyti visą kompą)
* Prie jokių komponentų priėjimo nėra
* Ekranai tik blizgūs, nėra nei vienos variacijos su matiniu ekranu
* Klaviatūra - šlamštas
* Visos jungtys išdėstytos kompiuterio užpakalyje, kas yra žiauriai nepatogu, kaip jau įrodė senosios nešiojamų kompiuterių kartos.

Visumoje, perspektyva lyg ir yra, kiti gamintojai gali pasirodyti gudresni. Tačiau ta pati tendencija, jog lyg tai pagaminamas daiktas, o iš tiesų, įvairių kvailų/pigių sprendimų dėka, daikto nėra - jaučiasi.
Pagrindinė jonce Data 2011-12-13 18:32
"Vartojau" Dell Latitude D620 ir senesnį d410. Abu dirba iki šiol. Nenusitrynę, sutrūkinėję korpusai, klavos vietoj. Lankstai tvarkoj. Stebuklas. Va tiek galiu pasakyt apie senesnius lepus. Tiesa abu verslo klasės ir kainavo net ne 3000 lt. :) Apie dabar gaminamą marmalą pilnai pritariu tamstos nuomonei. Kiek teka čiupinėti vienokį ar kitokį gaminį visi palieką panašų pirmą, tvirtumo (tiksliau netvirtumo) įspūdį. Beje stacionarų AK dalys irgi gaminamos taupant belekaip, tik kad jie ne tokias gyvenime apkrovas gauna.
Pagrindinė - jonce Data 2011-12-13 18:36
Beje ar tenka susidurti su "obuolio" gaminiais. Macbook'ai ir pan? Kaip jie? Ar tikrai jie tokie kokybiški fiziniu požiūriu?
Pagrindinė Meisteris Data 2011-12-14 09:09
Su obuoliais šiek tiek teko susidurti, tiesa jų niekas nenori remontuoti, dėl neįtikėtinai nesukalbamų savininkų, kurie atnešę kompą įmerktą į kibirą alaus, kuriam prieš tai buvo sudaužytas ekranas, nes žalgiris eilinį kart pra**ko rungtynes ir reikalauja, kad už valandos kompas būtų pataisytas... Taip tokius tik pro duris ir siųsti. Visą tai šalin, kalbant apie mac'ą kaip kompiuterį, tai manyčiau jie surinkti ganėtinai kokybiškai. Aišku nieko panašaus į senesnius, tikruosius mac, bet jie turi aliuminio korpusą, turi vidinį tvirtą rėmą (iš kokio metalo - nepasakysiu, bet metalinis). Klaviatūros kol kas dar netiek atpigintos. Čia kalbant apie Macbook Pro, kadangi Macbook yra plastmasės gabalas. Atrodytų beveik daiktas, tačiau kokia viso to kaina? Štai perki Macbook Pro kompiuterį, iškart susimoki ženkliai brangiau už bet kurį konkurentą pc. Gauni labai nestandartinį daiktą, kurio naudojimo kaštai žvėriškai dideli (kalbu apie negarantinį remontą). Sudaužei ekraną - kainuos nuo 600 (kai pc nuo 250), prireiks pasikeisti bateriją - kainuos apie 300, nugaiš pakrovėjas - dar du šimtai. Čia, manyčiau, daiktas skirtas tiems, kurie neturi kur dėti pinigų.

Bet kuris protingesnis žmogus įsigytų Lenovo Thinkpad X220 ar T5**, kainuos panašiai, gal netgi pigiau, naudotis bus gerokai smagiau, plius standartinė PC platformą ir geras negarantinis palaikymas. Šiai dienai vienintelis Macbook arkliukas yra nebent operacinė sistema. Ir tai, kiek man teko susidurti, dabar ir ji nebe tokia gera, kaip PowerPC laikais.
Pagrindinė Meisteris Data 2011-12-16 13:41 Redaguota: 2011-12-16 13:47
Kaip tik gavau apynaujį Macbook pro iš kaži kur parvežtą, reikia suinstaliuoti. Įspūdžiai su šiuo konkrečiu kompu kol kas būtų tokie:
* Kol suinstaliavau, įšilo visas jo aliuminis korpusas. Žiemą gal ir privalumas - galima rankas šildytis :) Tačiau vasarą turėtų būt nemalonu.
* Yra recovery diskas, iš kurio neva galima perinstaliuoti operacinę, tačiau tam būtinai reikia interneto ir apple ID.
* Kompas dar spindi, o cd-rom'as jau nusikvaknojęs, nenuskaitė nei vieno mano disko, teko jungtis išorinį cd-rom.
* Ekranas blizgus ir papildomai uždėtas neva stiklas ant viršaus, viskas labai gražiai tviska, tačiau dirbdamas gali spaudyt sau spuogus, taip šauniai viską atspindi
* Klaviatūra jau plastikinė (pas senuosius powerbook buvo aliuminė), mygtukų pašvietimas atrodo gražiai, tačiau su Thinkpad T61 negalima net palygint, pas T61 - tikras komfortas, o čia nežinau, gražu nebent pažiūrėti.
* Bent jau nesunkiai galima pasiekti kietą diską ir bateriją (tam nebereikia atsuktuvų) - pažanga :) Kai baigsiu instaliuoti, gal dar parašysiu apie Operacinę ką nors :)
* Baterija jau reikalauja serviso apžiūros (yra toksai pranešimas)
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Šiandieninių notebukų kokybė, kur visa tai veda?

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill