Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Pasidaryk Pats / Taigi... Gaminam kompą!
- akeliukas Data 2007-09-23 16:07
Kaime jau seniai reikia normalesnio kompo, dabar IBM Thinkpad'as kažkoks sukasi, bet jo ir diskas mažas, ir korpusas aplūžęs... Vienu žodžiu blogai. O kaip sykis perskaičiau tą temą apie pigų AK, tai ir pats pagalvojau - detalių turiu, reiks konstruotis. Vadinasi, ką mes turim:
1. Procesorius, Intel Pentium II 200MHz. Gal veikia, gal ne. Nieks nežino. Tikriausiai kad ne, nes daug čiupinėjau, o esu girdėjęs, kad kažkokie nutekėjimai vyksta ir sugest gali...
2. Du RAM gabalai po 32MB. Kažkokie, nežinau nei gamintojo nei modelio nei parametrų. Bet labai gali būt, kad veikia.
3. Motininė, kurion lenda abu šie komponentai. Anksčiau buvo geras veikiantis kompas, paskui jį išardžiau o sudėt nebeišėjo, apžiūrėjau maitblokį - visi kondensatoriai aptekėję tokia lyg sperma, balta. Reiškias, maitblokio naujo reiks.
4. FDD
5. CDROM, tikrai veikia.
6. Smulkmė - pelė, klaviatūra.
7. Korpusas - toks aplūžęs, bet yra. Tiks.
8. Monitorius - yra, ne itin didelės raiškos - 640x480, užtat 24 bit spalvos.
Taigi, mums reikia:
1. Maitblokio tikrai.
2. HDD - be abejonės.
3. Labai įmanoma, kad naujo CPU.
4. Abejotina, bet gal RAM. Manau, kad šie dar geri.
5. Jei kas turės nemokamai - monitorius tikrai pravers naujas.
Kadangi affromen gyrėsi, o taip pat ir dar kažkas, kad turi kalnais tų detalių, tai būčiau tikrai dėkingas už nemokamas. Galėčiau sumokėt simbolinę kainą, bet kad už viską išeitų ne daugiau 30 Lt. Daugiau neapsimoka. Bet gyvenu Marijampolėj, galėčiau kur netoli išvažiuot, bet šiaip bilietai autobuso baisiai brangūs.
Taigi kas padės?
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-23 18:03
Vai patinka man sena kompiuterinė technika, manau, turiu viską kas reikalinga, dėl tikslumo:
Kokie pas tave ram? Gali parodyt pagal foto:

Maitinblokis spėju bus AT standarto (į motininę jungiasi du laidai) - darosi retenybė, turiu tik vieną tokį.
Dėl procesoriaus, tai tas Pentium II jau slotinis variantas (atrodo panašiai kai disketė tų senų žaidimų kompiuterių kaip sega) ar socet 7(kvadratukas su vienoj pusej daug mažų kojelių)?
Hardų tai pilna lentyna, kai kurie veikiantys kai kurie ne.
Monitorius yra, 15" sampo berods 1024x768@32 tempia.
Dar turiu įvairių video plokščių PCI jungties.
viską išskyrus maistblokį, galėčiau suorganizuot už lietuvišką alų, bet tik tada kai būsiu grįžęs Lietuvon :twisted:
Pagrindinė - akeliukas Data 2007-09-23 18:38
RAM 4 nuo viršaus. Esu tuom visiškai įsitikinęs. O, jei jau taip gerai žinai, kaip jie vadinas? Man įdomu :)
Maitblokis - gal ir AT. Šiaip svarbesni dalykai, kuriuos radau ant jo parašyta:
Delta electronics, inc.
Made in DCGP :) kas tai per šalis?
Output 146 95W tarp skaičių dar kažkoks simbolis, bet neaiškus. Gal ten nieko nėra, o gal brūkšnys.
Be to, tikrai 2 laidai. Tokie nemaži, storom jungtim, jungiasi į motiną visai viens šalia kito. Ir dar vienas, visai plonas, 3-jų kontaktų. Kaip spėju, juo srovė neperduodama.
Tikrai socket 7 - radau ant jo sloto motinoj taip parašyta. Be to, jis taip ir atrodo, kaip aprašei: kvadratukas su apie 140 varinių "kojų", bet tik pakraščiuose, vidury plynas laukas.
Hardą jei gali paieškok didesnį, bent 4GB. Ten turėsim daaaaug muzikos ;). Aišku, jei negaila.
Video - ok, kokią su linux pilnai suderinamą. Ir sound, jei turi.
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-23 18:56

> RAM 4 nuo viršaus. Esu tuom visiškai įsitikinęs. O, jei jau taip gerai žinai, kaip jie vadinas? Man įdomu


Vadinasi SD-RAM būna PC-100 bei PC-133 variantų, atitinkamai veikiantys prie maksimalios 100Mhz arba 133Mhz magistralės. Jei kas tokių turiu keletą kaulų po 128MB
Maitblokis tikrai AT, su tokiu gali būti sunkoka, aš tik vieną tokį teturiu ir jis man reikalingas būna karts nuo karto.

> Tikrai socket 7 - radau ant jo sloto motinoj taip parašyta.


Turiu kelis socet 7 procesoriukus, ne Pentium II tiesa, Pentium I 166MMX bei 133 berods.

> Video - ok, kokią su linux pilnai suderinamą. Ir sound, jei turi.


Video tikrai suderinama atsiras manau, o dėl sound nežinau, regis mėtėsi kažkur pora, bet ar rasiu - negarantuoju.
Pagrindinė X-menas Data 2007-09-23 23:39
hmm reiktu Omgemoje shrota perversti - dar ne tokiu trutu rastume. Manau kazkur AT maitblokjis ten irgi metesi. Bet piktasis edis hui ji atiduos :/
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Pasidaryk Pats / Taigi... Gaminam kompą!

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill