Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Kita / Pasiūlymai, pageidavimai, prisistatymai / Dėl lietuvių kalbos taisyklingumo puslapyje.
- voverius Data 2007-07-13 20:25
citata iš komentarų:

>>>


1: vieno vartotojo rėžimas (dažniausiai naudojamas norint pataisyti “sugriuvusią” operacinę arba atkurti/pataisyti failų sistemą)
2: daugelio vartotojų rėžimas be tinklo palaikymo
3: daugelio vartotojų rėžimas su tinklo palaikymu

>>>


režimas, bet ne rėžimas. Rėžimas, tai kai kas nors ką nors rėžia (peiliu, nagu, ar dar kuo).
Siūlau:
trinti komentarus, kuriuose daromos absurdiškos rašybos klaidos (išimtis: tekstas, parašytas apskritai be diakritinių ženklų, nes galbūt tas žmogus sėdi su nesusitvarkyta lokale, {linux}, ir neturi galimybės rašyti normaliai.
perėjęs per visus puslapius, niekur nesutikau savanoriško pasiryžimo prisižiūrėti savo kalbą, rašymą, bei to reikalauti iš kitų.. /išskyrus www.vlkk.lt/
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-07-13 21:15 Redaguota: 2007-09-27 15:09
Dėkui, už patikslinimą :) jau pataisyta, kad jau prisėdau prie šio reikalo, manau, reikia ištaisyti ir straipsnius kai kuriuos, tai jeigu dar pastebėsi ko nors nesivaržyk brūkštelti čia ;)
Pagrindinė Voyanger Data 2007-09-27 15:05

>kaikuriuos


Kai kuriuos?
Pagrindinė Valdas Data 2007-09-29 00:31
„savanoriško pasiryžimo prisižiūrėti savo kalbą, rašymą, bei to reikalauti iš kitų.. /išskyrus www.vlkk.lt/
Va, kaip tik dėl šito abejoju (ir apgailestauju :() Ar matei, kaip ten Diskusijoje rašo? Kartais atrodo, lyg būtų iš „komsomolkos“ Forumo atėję...
Pagrindinė - X-menas Data 2007-09-29 16:15
O jei as nemoku rasyti grazia lietuviska kalba.  Mokykloje neismokino arba tingejau mokytis. Tai taip iseina as sitose diskusijose ir mano zinios bus nepageidaujamos. O temos su klaidomis - trinamos. Na tada teks trauktis kitur...

Mano nuomone jau per grieztas forumas darosi. Taip karpomas, taisomas, kad po kiek laiko nebeliks noro jame buti.
Ypac jei koks naujokas atejas is skubejimo padarys klaida - ir jam uz tai visa tema istrins. Tai tada sakyciau - jau nesveika...

O be to cia yra kompiuteriu ir programines yrangos forumas, o ne literatu ir lituanistu forumas. As asmeniskai net neplanuoju gaisti laika aiskindamasis koki man cia budvardi ar daiktavardi pavartoti. Kaip koki termina isversti. As ieksau informacijos ir man svarbu kad mane suprastu.

Dar nusiriskime iki to kai jau monitoriu vadinkime vaizduokliu, CPU - kompiuterio darbykles gimdykle, klaviatura - maigykle ir t.t. Galesit buti literatai. Jums uz tai
galbut vlkk duos priza. Bet forume prades rinktis poetai ir rasytojai vietoj liaudiskai tarent - kompiuteristu.

Cia tik mano asmenine nuomone - Nevarykit Dievo i medi  :evil:
Pagrindinė - Bumbulas Data 2007-09-29 17:45

>O jei as nemoku rasyti grazia lietuviska kalba.


Niekada nevėlu išmokti. Aš visada pasiryžęs padėti. O forume nepageidaujami tiktai tie kurie tikslingai išdarko kalbą. Tokie dažniausiai būna shwplaj ir krootaj rashantjys. Žinoma, forume kartais lankosi ir kitataučiai, jiems taip pat galima taikyti išimtis. Net nesiruošiu nieko barti už praleistą ar ne vietoje parašytą raidelę, tiesiog draugiškai paprašysiu pataisyti.

P.S.
Tikiuosi už mano pastabas nieks nepyks? Taisyklinga kalba dar niekam nepakenkė :miau:
Pagrindinė - X-menas Data 2007-09-29 18:38
Uz pataisyma niekas nepyksta. Ir gerai kai pataiso. Bet atsiprasau uz citata :

>Siūlau:
>trinti komentarus, kuriuose daromos absurdiškos rašybos klaidos.


As ir per ziopluma galiu apsurdiska kliada padarytri. Ir tada mano tema istrins. Na ne... Jei kas piktybiskai taip elgesi. Tada taip - reikia trinti.
Bet kadangi as pats esu pakankamai zioplas, tai zinau ka galiu sumaisyti ir parasyti. Jau pamenu "anam"f orume buvo tokiu kurie knisinedavosi prie kiekvieno temoje esancio kabellio ir diskusija is IT srities pereidavo i lietuviu liaudies kurybos ir taisykliu aiskinima. SITO labai nemegstu.
O antras dalykas - rasant su mobiliuoju telefonu ar dlninuko "touch screen" gali tikrai ne viena ar kita klaida padaryti.
Pagrindinė - Voyanger Data 2007-09-29 19:47
Tai tu ir dabar daugybę klaidų pridarei. Čia yra taip vadinamos, žioplumo klaidos. Tai nieko tokio, paprasčiausiai, be klaidų parašytą tekstą skaityti daug maloniau.
Pagrindinė - X-menas Data 2007-09-29 20:09
Puikiai suprantu kad maloniau. Estetiskiau ir isvis - padoriau atrodo. Bet bent jau as to nesugebesiu. Gimiau berastis ir mirsiu berastis. Bet man nepatinka ideja - kad siuloma temas trinti uz klaidas. Taip kategoriskai. Galima autoriu patraukti per dainti - kad issitaisytu. Arba kad kita karta nekartotu. Bet nemanau kad reikia imtis bausmiu, rakinimu, trinimu , o po to pereiti prie ban'u.
Pagrindinė Voyanger Data 2007-09-29 20:33

>Bet nemanau kad reikia imtis bausmiu, rakinimu, trinimu , o po to pereiti prie ban'u.


Manau, jie to nedarys.
Pagrindinė Valdas Data 2007-09-30 16:19 Redaguota: 2007-09-30 16:35
Niekada rašant nereikia skubėti. Parašius - lėtai viską perskaityti, pataisyti klaidas, skyrybą (be jos tekstas tampa kitiems nesuprantamas, o kartais iš vis beprasmis). Tikriausiai, esi matęs gerą sovietinį filmuką apie Viktorą Perestukiną, kaip jis lankėsi „Neišmoktų pamokų šalyje“, ypač tą vietą apie kablelio rašymą..? :-)

Visada (arba beveik visada) naudoti „Peržiūros“ mygtuką prieš „Skelbiant“.
"Поспешишь - людеи насмешишь"  – sako rusų posakis.
Visokios draudimo priemonės taikytinos, mano nuomone, tik tuo atveju, jei net ir po draugiško perspėjimo, kad dalyvis rašo nesuprantamai, ir neleistinai, jis vis tiek ignoruoja tuos perspėjimus.
Pagrindinė Meisteris Data 2007-09-30 16:21 Redaguota: 2007-09-30 16:25
Vejetau, neesam tokie griežti juk. Imho esam lietuviai, tad ir kalbėkim lietuviškai. Mes juk nesistengiam iš kiekvieno vartotojo literato padaryti, tiesiog maloniau pačiam skaityti lietuvišką tekstą su lt simboliais, nei lietuvišką tekstą parašytą angliškais simboliais.

> Tai taip iseina as sitose diskusijose ir mano zinios bus nepageidaujamos. O temos su klaidomis - trinamos.


Temos trinamos bus tik tada, jeigu bus rašoma darkant tekstą, su "shwepleebemis", jei galimybės neleidžia naudoti lt raidžių, tai už rašymą be jų, niekas nebaus, bet visgi reiktų stengtis jas naudoti jei tik galima.

> O be to cia yra kompiuteriu ir programines yrangos forumas, o ne literatu ir lituanistu forumas. As asmeniskai net neplanuoju gaisti laika aiskindamasis koki man cia budvardi ar daiktavardi pavartoti. Kaip koki termina isversti. As ieksau informacijos ir man svarbu kad mane suprastu.


Būtent, lietuvių kompiuteristų forumas. Ir aiškintis čia nieko nereikia, yra tam tikri standartai kompiuteriniams terminams aka sąsaja, skirsnis, diegti, programinė įranga, aparatinė įranga ir pan., bei yra kompiuteristų žargonas aka "monitorius", "CPU arba procesorius", klaviatūra. Tiesiog rašai kad kiti suprastų ir viskas, nieko čia prisigalvot nereikia.
P.S.
Taisyklėse pakankamai viskas aiškiai parašyta, tik reikia perskaityti jas, o ne pirmą žodį pamačius daryti išvadas.
P.P.S
Dėl rašybos klaidų egzistuoja įvairūs "spellcheck" įrankiai (firefox'inis puikiai veikia).
Pagrindinė voverius Data 2007-09-30 22:38
uff... bet ignoruoti lietuviškas raides irgi negerai :D gal ir per grieštai aš ten esu parašęs, bet bet, pateiksiu citatų keletą:
floppy, 2007 09 29 21:35
1.Ilgai tylejau , nes jau supratau ,-kad tobulu OS nera.Kiekviena geriau tinka tik tam tikram darbo field.
2.Bet kad luzeriais pradejo vadinti Linux userius , kurie
palyginti su jumis, fortkiu lochai yra tikri expert user ,tyleti nebeketinu.
3.Ish shiu coments aishkiai matyti --dauguma nemoka papraschiausio configuravimo , o drista lot ir zheminti
tuos kurie kompiliuoja ne tik softa , bet ir kernelius.Jei
jums reiktu sukompiliuot kerneli t.b ir i kelnes
pridetumet...
4.O shiap w32-64 puikiai tinka for media end games.Zhinoma tik su viena salyga : darbui nete w32 vienas dirbti negali nekaip.Tik tandemas:Linux ,-kaip w32
serveris ir fortkes kaip -klientas.Tokiam LAN geriausiai
tinka ivairus NAT variantai {pvz. masquerade}
5.O jusu Vista greit pakeis Viena , bet nemanau kad flame
liausis-nedadirba pastoviai Bilas.
6.Linux ,-nors ir dar ne visos distros dirba stabiliai ,tachiau del savo modulinio pobudzio ,bet jau leidzia ji
tobulint.Tuo pachiu labai tobuleja ir user.
7.O w32-64...Greit visi siusites tik vienos firmos produktus
ir tvarkingai ,kaip makaronus tik juos ir naudosite.Sekmes
shitame maloniame darbe lochai.

žiū, kaip tau skamba sakinys : /iš šių comments:/ ?.. tokių negaliu pakęsti.  arba sakinys: vakar ėjom body deginti soliariuman /čia trūle girdėta/. neskau kad žargoną naikinti reikia, na, bet jau nesveikus anglicizmus, kaip ir nesveikus sulietuvinimus reikia grūsti lauk...
Aukštyn Tema Kita / Pasiūlymai, pageidavimai, prisistatymai / Dėl lietuvių kalbos taisyklingumo puslapyje.

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill