Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Spalvų maišymas
- dinux (Beviltiškas) Data 2009-02-11 11:30
Gavau savo mašinos ciferblatus su km/h todėl juos keisiuos (pas mane dabar mylios/valanda).
Ta progą noriu (labai noriu :)) padaryti, kad visi skaičiai degtu baltai. Galvojau ten tie ciferblatai padengti žalia danga ir aš su peiliuku gražia nukrapštysiu.. pasirodo ne, ten jau tokia plastmasės spalva.

Taigi klausimas, ar įmanoma uždėti tam tikros spalvos filtrą, kad šviečiant baltai (pvz LED'ui) šviesai pro ta filtrą ir žalsvą spalvą, susisumavus ji gautusi balta. Jei taip, tai kokios spalvos man filtro reikėtu?
Pagrindinė Aivurn Data 2009-02-11 12:32
Šviesos dioduode (LED) balta spalva gaunama maišant RGB arba mėlynos spalvos diodą padengiant fosforais (ne fosforu) kaip taip vadinamose dienos šviesos lempose. Eksperimentuoti reikia, nesu dar tiek į fiziką įsigilinęs, kad tiksliai atsakyčiau.
Pagrindinė - koldunas Data 2009-02-11 19:39
Čia turbūt taspats kaip su dažais. Įpilk į baltus dažus žalio pigmento, neisivaizduoju ko dar ten reikėtų pripilt, kad tie dažai vėl taptų balti :) Pabandyk kreiptis pas specus, pvz Moderna Kaune, kad tau tą skydelį "patiuninguotų"
Pagrindinė dinux (Beviltiškas) Data 2009-02-11 20:49

> Pabandyk kreiptis pas specus, pvz Moderna Kaune, kad tau tą skydelį "patiuninguotų"


Tai ten tų tiuninguotų ir šviečiančių visokiom spalvom yra ir ebajuj, čia netame reikalas ;) esmė, kad aš noriu saviškio ciferblato šviečiančio baltais užrašais ;)

Teoriškai RGB, žalia kai R ir B nėra, yra tik G. Dadedam filtrą iš R ir B tai sumoje turi gautis #ffffff :lol:
O praktiškai tai vat kažką radau visai netyčia, gal ten ne visai balta gaunasi, bet bent jau plika akim žiūrint praktiškai balta, tiesa ta medžiaga pakankamai stora, tai sunikiai pro ją praeina švieos srautas.

Prieš:


Po:
Pagrindinė Danker Data 2009-02-11 23:58
Sviesai einan per kazkokius spalvotus kunus ji ne nudazoma kazkokia kitokia spalva, o tik praleidzia is sviesos srauto butent ta spalva. Tad jeigu tu uzdesi melyna, raudona ir zalia filtrus, tai matysi grazuti juoda plema ;).
Pagrindinė TeleDu Data 2009-02-12 00:42
Jo, nieko tau taip neišeis... Nebent kažkokią kitą spalvą, jei tas filtras turės daugiau pralaidumo sričių, bet gali būt sudėtinga.
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Spalvų maišymas

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill