Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Nano tekstų redaktoriaus konfigūravimas, naudojant .nanorc
Meisteris Data 2011-12-12 23:11
Vakarą :)
Štai krapščiausi, prie savo Slackware varomų kompiuterių ir pamaniau, kad reiktų pasitobulinti savo mėgiamą teksto redaktorių nano. Taigi, kas man nepatiko pagal nutylėjimą:
* Nano nerodo, kurioje eilutėje yra kursorius
* Nėra sintaksės spalvinimo
* Ne visada atsimenu pasidaryti atsarginę failo kopiją prieš jį redaguojant, todėl norėtųsi, kad nano tuo pasirūpintų už mane :miau:
* Copy/paste metu, pagal nutylėjimą ilgos eilutės suskaldomos blokais, kad tilptų į ekraną.

Taigi, pasirodo nano galima susikonfigūruoti pagal savo poreikius, tam naudojamas .nanorc failas esantis naudotojo namų aplanke. Taigi, pirmiausiai išsiaiškiname, kokie parametrai gali būti naudojami nano konfigūravimui:
$ nano --help
Gausite parametrų sąrašą ir trumpus aprašymus, kam kuris parametras skirtas, o aš aptarsiu kelis, kurie man pasirodė naudingi.:

## aktyvavus nowrap parametrą, nano nebe suskaldo ilgų eilučių į blokus, ypač naudinga copy/paste metu.
set nowrap

## Smooth parametras nurodo nano slinkti tekstą eilutė-po-eilutės, o ne įprastu blokas-po-bloko metodu.
set smooth

## backup parametras aktyvuoja automatinį atsarginių kopijų darymą. Senoji redaguojamo failo versija išsaugoma šalimais su galūne ~
set backup

##Jeigu parametras backup yra aktyvuotas, tuomet papildomai galima nurodyti direktoriją, kurioje bus padedamos senosios redaguotų failų versijos,
## tiesa direktorija turi turėti rašymo leidimus kiekvienam naudotojui, naudojančiam šią funkciją.
set backupdir "/home/backup/nano-backups"

## Pastoviai rodyti esamą kursoriaus poziciją
set const

## Nuskaityti sintaksės spalvinimą iš šių failų. Visus esamus failus galima pasižiūrėti panaudojus komandą ls -l /usr/share/nano/

include "/usr/share/nano/css.nanorc"
include "/usr/share/nano/html.nanorc"
include "/usr/share/nano/java.nanorc"
include "/usr/share/nano/nanorc.nanorc"
include "/usr/share/nano/perl.nanorc"
include "/usr/share/nano/php.nanorc"
include "/usr/share/nano/python.nanorc"
include "/usr/share/nano/sh.nanorc"
include "/usr/share/nano/xml.nanorc"


Štai ir viskas, pasidėjus šias nuostatas į ~/.nanorc failą, galima mėgautis patogiu, saugiu ir spalvingu nano tekstų redaktoriumi.
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Nano tekstų redaktoriaus konfigūravimas, naudojant .nanorc

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill