Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / Programinė įranga / Jusu megstamiausias teksto redaktorius!
- lukoko Data 2006-06-17 18:30
Pakalbam apie 'nautpadus' dabar, sakykit savo mėgiamiausia bei jo pliusus ir minusus!
(Būtų gražu jei ši tema bus ne fleimas, tiesiog parašykit programos pavadinimą, pliusai minusai ir tiek, o šiaip komentarai lai būna tik gerai apgalvoti!)
Pradedu:

Mano mėgstamiausias - scite
+ lengvasvoris
+ patogi paprasta išvaizda
+ tiek windows, tiek linux
+ daug failu atidarymo kortelėse (tabs) galimybė.
+ kodo susmaukimas tarp { ir }   (folding) (tiesą sakant laikau šią funkciją svarbia, nors iš tiesų niekad nenaudoju)
+ kodo spalvinimas
+ eilučių numeracija

- nėra galimybės išsaugoti projektus: (būtų gerai kad išeitų išsaugot failiuką kurį atidarius išsisaugotų visi tuo metu atidaryti failai)
- neturi function/class 'browser' redaguojant programa su daug funkciju viename faile butu galima vienu spragtelejimu nušokt į reikiamą funkciją
- nors ir yra built-in komandines eilutes terminaliukas bet labai levas kad juo nepatogu naudotis ir galima sakyt kad nėra..
- nemoku nusistatyt kad naudotu lietuvišką 8bit simbolių lentelę. (laimė galima normaliai rašyt utf-8) bet gali kartais juk ir skaityt ta sena 'lietuviška' koduote užrašytus failus.
Pagrindinė anamnesis Data 2006-06-17 19:13 Redaguota: 2006-06-17 19:16
Tinn - mažas, greitas, funkcionalus ir instaliacijos nereikalaujantis nemokamas editorius skirtas windows os. Kas man labiausiai patinka, tai tab'ų palaikymas.
Funkcijos (neturiu kada verst į Lietyvių kalbą, tai copy/paste iš autoriaus puslapio :) :
*Tinn supports customizable syntax highlighting for HTML, CSS, PHP, ASP, ASP.NET, Perl, C/C++, Java, JavaScript, VBScript, SQL and XML by default.
*Enhanced Multiple Document Interface by using a tab page
*Grep-like filter of an open file
*Split screen viewing of files
*RegEx search and replace
*Line numbers
*Column selection
*Multiple undo/redo
*Visible display of tabs and spaces
*Auto-indent
*Bookmarking capabilities
*Formatting commands for case changing
*Files of nearly any size, you got the RAM, Tinn will use it
*Simple Macro support
*Simple print preview with highlighting
*Tweak the editor's colors and settings
*Block indent with Tab, unindent block with Shift+Tab
*Bracket matching
*Drag and Drop multiple files for editing
*Drag and Drop edit
*Command line support for multiple files
*Search in open files or in a directory
*Highlights opening and closing brackets
*I use ini files for all settings, no registry keys to mess with!
*And more neat features as I add them

Screenshot'ai: 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Pagrindinė Virginijus Data 2006-06-17 19:53
gedit (Gnome 2.14) - tabai, spalvinimas.. daugiau kaip ir nestokoju funkcijų, nebent auto copmletition.
Pagrindinė - TeleDu Data 2006-06-18 22:16
Notepad
Privalumai: iškart yra instaliavus Windows, labai greitai pasileidžia, beveik viską galima juo atidaryti, galima ir rašyti. Nesugalvoju, kodėl reikėtų naudoti ką kita, nes jis mane pilnai tenkina. :)
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-06-18 23:15
na, notepad'ą aš iškeikiau bemaž visais žinomais keiksmažodžiais, kai reikėjo redaguoti forumo vertimą, forumui reikia utf-8 koduotės, o notepadas atidarius reikalingą failą rodė kringelius, pakeitus kringelius, raidėmis ir išsaugojus failą, forumas pradėdavo kringelius rodyt :) šiaip ar taip linux'e mano teksto redaktorius vienintelis ir nepakeičiamas mc, kadangi jis yra failų naršyklė ir redaktorius viename, jis yra begalo patogus bent jau man :)
Pagrindinė - TeleDu Data 2006-06-18 23:17
O čia nebus kas nors susiję su regional settings nustatymais?
Pagrindinė Meisteris Data 2006-06-18 23:20
Gali ir būti, bet kokį nustatymą reikia nusistatyti, kad jis utf-8 pradėtų naudoti, tai taip ir neišsiaiškinau :)
Pagrindinė - s2 Data 2006-06-19 12:25
man atrodo regional settingai apsprendžia *tik* non-unicode programų veikimą. (keičia joms taikytinas kodavimo lenteles)

kurių windows-ų notepadas ten buvo?
Pagrindinė Meisteris Data 2006-06-19 18:39
win2k bei winXP :)
Pagrindinė - s2 Data 2006-06-19 12:26
mc ir jo redaktorius yra atskiros programėlės.  pastaroji vadinasi mcedit :)
daug kas šiek tiek pažengusiųjų linukse nusistato EDITOR env-variable į „mcedit“ :))
Pagrindinė Meisteris Data 2006-06-19 18:41
Na, aš kaip nelabai pažengęs, maniau, kad mc yra ir failų naršyklė ir editorius viename, na bet dėkui, dabar žinosiu :)
Pagrindinė s2 Data 2006-06-19 12:33
vim ir pico.  abu naudoju tik konsolėje.  ne tiek aš pažengęs, kad privalumus ir trūkumus matyčiau :))
patinka, ir tiek. 

pico valdymą žinau pakankamai gerai, nes pine jį naudoja, o pine buvo pirmoji mano uniksinė naudota programa.  ir tebėr naudojama.

o vim tai žvėris.  turi command line.  gali daug visko, bet beveik nieko iš advanced usage dar nesiaiškinau.
Pagrindinė RMX Data 2006-06-19 12:58
Vim, gVim ir nesenai išmėginau tą scitte.
Pagrindinė - lauztuvas Data 2006-06-19 19:45

>- nėra galimybės išsaugoti projektus: (būtų gerai kad išeitų išsaugot failiuką kurį atidarius išsisaugotų visi tuo metu atidaryti failai)


pabandyk save session.. ten zemiau file menu :)
Pagrindinė - lukoko Data 2006-06-22 18:21
jėga, dėkui,- leidai pažvelgt į savo mėgstamą programą naujomis akimis!!!
net gėda prisipažinti kad labai daug ieškojau programos kuri būtų kaip scite tik su sesijom..
Pagrindinė lauztuvas Data 2006-06-28 22:24
na va :)
Pagrindinė knoppkius Data 2006-06-20 16:18
nano - tiesiog geriausias :twisted:, kartais - kate, dar rečiau - gedit.
Aukštyn Tema Programinė įranga / Programinė įranga / Jusu megstamiausias teksto redaktorius!

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill