Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Debian Sarge 31r3 - Neveikia garsas
- Meisteris Data 2006-09-09 22:51
Tai vat įrašiau debian į žvėrį :) tai dabar po truputį konfiginu (jau pavyko pakurti xdm+fluxbox+xfe) labai gražiai atrodo patogu ir greita :) bet susidūriau su problema, niekaip neveikia garsas. Kernelį naudoju 2.4.27-3-386, lspci -v rodo kad mano garso plokštė yra:
0000:00:0b.0 Multimedia audio controller: Ensoniq 5880 AudioPCI (rev 02)
              Subsystem: Ensociq Creative Sound Blaster AudioPCI128
              Flags: bus master, slow devsel, latency 80, IRQ10
              I/O ports at 6800 [size=64]
              Capabilities: <available only to root>
Na ką, pradedam!
$ sudo apt-get install alsaconf alsa-base alsa-oss alsa-tools
$ sudo alsaconf
modinfo: snd: no mudule by that name found
modinfo: snd: no mudule by that name found
modinfo: snd: no mudule by that name foundUnloading ALSA sound driver modules: (none loaded)
Buiding card database...
no pci sound cards found!
Regis nėra modulių, ką gi mėginam instaliuoti:
$ sudo apt-get install modconf
$ sudo modconf
pasirenku modulį: es1371 ir modconf praneša, kad instaliacija praėjo sėkmingai. Tada:
$ lsmod | grep snd
tačiau sistema nieko neparodo, tada mėginu:
$ lsmod
ir lentelėje nėra jokio modulio susijusio su garsu :/ taigi mėginu rankiniu būdu:
$ sudo insmod es1371
vėl gi parodoma jog viskas praėjo tvarkingai, bet lsmod vistiek neranda snd modulių kaip ir prieštai, dar kartą paleidus "sudo alsaconf" rezultatas toks pats kaip ir prieštai :/ Taigi, ką aš darau blogai? tikrai žinau kad man reikalingas es1371 moduliukas, nes ši garso korta yra vaikusi ir slackware ir ubuntu ir suse9.1 ir xandros 2.5 sistemose būtent šio moduliuko pagalba.  Taigi, gal yra patarimų? tiesa googlinu jau pusę dienos, tačiau šį kartą geriausias draugas nenori padėti... :(
Pagrindinė Meisteris Data 2006-09-09 23:05
Netgi perkroviau kompiuterį, kad pažiūrėčiau ar es1371 tvarkingai užkraunamas, na ir kraunantis viskas kuo puikiausiai praeina, išloadinamas es1371 modulis, aptinkama garso plokštė, tačiau sistemai užsikrovus:
$ lsmod | grep snd
neduoda visiškai jkokių rezultatų, o alsaconf visdar keikiasi, kaip ir ankščiau :(
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-10 00:25 Redaguota: 2006-09-10 00:32
Šiaip netaip išsiaiškinau kur šuo pakastas :) Tokią progą jūsų dėmesiui šioks toks how to, jei norite priversti groti ir dainuoti debian sistemą su 2.4.xx kerneliu:
$ lspci -v
Pasižiūrime informaciją apie garso plokštę
$ sudo apt-get install alsa-base alsa-oss alsa-modules-$(uname -r)
Pasirodo 2.4.xx serijos kerneliui alsa modulius reikia suinstaliuoti atskirai, būtent čia ir buvo mano problema :) jei naudojamas 2.6.xx serijos kernelis, tada paryškinta eilutė nereikalinga ;)
$ sudo alsaconf
programa automatiškai suieško sistemoje idiegtas garso plokštes
$ sudo alsamixer
susireguliuojam master bei PCM garsumo lygius
Na ir viskas, mėgaujamės ;) o aš tiek vargau dėl tokio šūdniekio... et :) na bet dabar dar maloniau muzikos klausyti kurią žvėris groja.. :lol:
Pagrindinė - Meisteris Data 2006-09-10 00:31
Beje, kartais gali prireikti priskirti vartotoją, kuriam ketinate leisti naudotis garso plokštės paslaugomis, audio grupei, tai galima padaryti taip:
# adduser <user name> group
pvz.:
# adduser petriukas audio
Pagrindinė Virginijus Data 2006-09-10 06:16
o cdrom grupe naudosies?
wheel audio cdrom usb users games
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Debian Sarge 31r3 - Neveikia garsas

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill