Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Pirmoji pažintis... su linux
- Meisteris Data 2007-07-16 15:56 Redaguota: 2007-07-16 16:00
vat naršiau senas savo žinutes įvairiuose forumuose, rašytas maždaug tuo metu kai tik pradėjau pažintį su linux.. :) kelios iš jų čia net nustebau kiek entuziazmo buvo nors apie linux tada dar žaliasnis nei žalias buvau :) Pamenu tada dar linux kažkas nepaprasto/stebuklingo/mistiško buvo... smagios dienos :) tuo metu dar žaidžiau su mandrake/red hat  ir kiekvienas pažaidimas beveik visada užsibaigdavo duomenų praradimu ar kitokiu os sugadinimu :) net keista, kad tik pabanęs slackware pradėjau kažkiek gaudytis kas ten ir kaip ir netgi kodėl, tuo tarpu tuometinės "user friendly" distribucijos beveik nedavė žinių... kaip jums?
Pagrindinė Virginijus Data 2007-07-16 16:07
debina, ubuntu, debina. (buvo ten visko begt neilgiau savaites)
Pagrindinė - Aivurn Data 2007-07-17 17:52
Pirma išbandyta buvo Suse 9.1, bet truko tik kelias minutes, po to vėl Windows :lol:. Po kurio laiko sekė Slackware 10.1, kuria "naudojaus" maždaug pusvalandį, bet neradęs, kaip sutvarkyt garsą vėl instaliavau Windows. Vėl po kurio laiko sekė Ubuntu 5.04 šitie prikabino ir kurį laiką naudotas dual boot, bet greit panaikinta į vien Ubuntu, tada sekė Slackware 10.2 -> Slackware 11.0 (iki šiol Desktope veikia) -> Slackware 12.0 (laptope). Ubuntu nedavė praktiškai jokių Linux žinių, viską pasiėmiau iš Slackware.
Pagrindinė - Virginijus Data 2007-07-17 19:51
ubuntu duoda pagrindį dalyką:
pradedantis tu jį naudoji, o ne grįžti atgal. ;)
ir nemanau, kad ubuntu neturi /etc/ /usr/src/... ar /usr/local/bin/..
Taigi nereikia lia-lia.
Pagrindinė Aivurn Data 2007-07-19 00:12
Ne, tiesiog nebuvo poreikio lįst vidun, nes viskas ir taip veikdavo. Susipažinimui Ubuntu pats tas.
Pagrindinė - Romas Data 2007-07-20 21:24
Pirmoji buvo Mandrake 8.2 atrodo, bet ilgai netruko džiaugsmas: tais gerais laikais, kai prie interneto jungiausi dial-up'u ir modemas ant Linuxų nesikurdavo, nesugebėjęs prisijungti prie interneto greitai mečiau tą užsiėmimą. Tiesa dar ir garsas neveikė :) Paskui sekė Slackware 9.0, 9.1 - bet irgi maždaug "pažiūrėjau, draugam parodžiau". Rimčiau su Linux'u pavyko susipažinti su Slackware 10.0 laida - tuo metu pirkau hardwarinį routeriuką-adsl modemą ir dial-up'o džiaugsmus iškeičiau į dslą :D Pavyko pasijungti prie interneto. Na o tada prasidėjo žaidimai - visas žinomesnes Linux'o distribucijas išbandžiau, išbandžiau pagrindinius BSD atstovus.
Bet geriausiai sekėsi su Ubuntu ir Slackware, kuriuos naudoju iki šiol. Tiesa ant Macbooko Ubuntas dažnai miršta, bet ką padarysi - kompą pirkti normalų reikėjo :D
Išmokti daugiausia pavyko su Slackware, nes esi verčiamas mokytis pačios distribucijos.
Labiausiai nepatikusi distribucija bus OpenSuse - keisti garsai iš hardo* ir šiaip flegma.

* vis dar nesuprantamas dalykas :D
Pagrindinė Virginijus Data 2007-07-20 22:18

>keisti garsai iš hardo


žiūrėkis hdparm
Pagrindinė Meisteris Data 2007-07-21 12:16 Redaguota: 2007-07-21 16:50

> Rimčiau su Linux'u pavyko susipažinti su Slackware 10.0 laida


žiūriu daugkas su linux elgtis išmoko pradėję nuo slackware, o ši nėra labai "user friendly" distra ir netgi naujam vartotojui daugkas jos nerekomenduoja, manau be reikalo :) Patrikas gerą darbą padarė išleisdamas slackware kaip sako žmonės "you know slackware - you know linux" tiesa debian/ubuntu taip pat puikios distros naujokams :) kadangi turi labai daug dokumentacijos ir paprastos naudoti :)
O kas dėl opensuse, tai bandžiau 9.1 bei 10.0 versijas :) 9.1 patiko labiau negu naujesnė netaip daug visko ten priigrūsta buvo tiesa ilgainiui susipykau su yast, kai pradėjau nesinaudoti jo paslaugomis ir bandžiau reguliuoti sistemą tradiciniu būdu, yast tada stojo man skersai kelio...
Pagrindinė - Ju5T Data 2007-07-21 16:04
Aš apie savo pažintį su Linuksais nieko negaliu pasakyt, kadangi dar jų apskritai nepažystu ;) Tik man užkliuvo, kad abs. dauguma šio forumo dalyvių prieš 3-4 metus nerašydavo lietuviškom raidėm, naudodavo tokius žodžius kaip aisq, dw, kk, kuriuos dabar netgi smerkiame ;) Ne išimtis ir aš.. Ne išimtis ir aš. :P
http://kompiuterija.lrytas.lt/forumas/topic_show.pl?pid=233986;hl=counter#pid233986
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-07-21 16:47

> dauguma šio forumo dalyvių prieš 3-4 metus nerašydavo lietuviškom raidėm, naudodavo tokius žodžius kaip aisq, dw, kk, kuriuos dabar netgi smerkiame


Ne išimtis ir aš, matyt atvedė kompiuterija į protą, be to prieš 3-4 metus buvau dar labai jaunas, tada tokių žodžių vartojimas atrodė labai "crootas" kuo daugiau tokių žodžių privartosi tuo "crootesnis" būsi :lol: 
Pagrindinė - Virginijus Data 2007-07-21 23:21
aš niekad nekalbėjau crootaj, Kažkodėl, gal, kad ir neesu crootaz. :/
Pagrindinė s2 Data 2007-08-05 15:58 Redaguota: 2007-08-05 16:08
ne, ne, Virginijau, tai todėl, kad tu toks senas, kaip ir aš :D

beje, kadaise naudodavausi nelietuviškomis žodžių formomis lietuviškosioms išreikšti. 
pvz. kadangi visi „č“ koduodavo „ch“ ir pan., aš pradėjau „ia“ koduoti „E“ (didžiaja), „ks“ -- „x“, dvigarsį „ch“ -- „X“ ir pan.
tai buvo mano protestas prieš technines negalimybes rašyti lietuviškai.
o galimybių nebuvo dar tais 1997-aisiais, pamenu, kai su SunOS ir pine skaičiau savo pirmąjį elektroninį laišką :]
šiai dienai iš viso protesto teliko sakinio pradžia iš mažosios raidės.  informacijos kodavimo atžvilgiu didžioji raidė nėra informatyvu ;)

tiesa, mano senos žinutės pašto konferencijose mane iki šiol gąsdina savo radikalumu ir kontraversiškumu.  buvau neprastas fleimeris/flūderis ir priedo su didesniu nežinojimo baimės kompleksu, todėl dabar man gėda už savo praeities tekstus :].  na, fleimeriu likau ir iki šiol.

o linuksą... jį pirmą sykį pamačiau kai insidiegiau RedHat 5.1, kaip siūlė eks-grupiokas, gal 1997-aisiais.  Mažai supratau, ir po pusmečio jau galvojau, kaip čia nuresetinti root slaptažodį  =).  deja, rimto nieko nebuvo, nes nebuvo poreikio.  poreikis atsirado 1999-aisiais, kai pasakiau „Ne“ WinRoute+NT4 diegimui į barako routerį =).  diegėm irgi RH.  įdiegus atėjo tas pats eks-grupiokas ir pakėlė mūsų tris nepakilusias ISA tinklo kortas per pusę nakties.  atsilyginom jam krepšiu alaus ir bulvių traškučiais.  nuo to momento supratau, kad man irgi reikėtų tapti tokiu wizard-u :D

na, todėl labai pamažėle ir tobulinausi konsolinio valdymo srity.  apie 2002-ųjų metus pradėjau skaityti WineHQ puslapį ir susižavėjau projektu tiek, kad nutariau prisidėti prie jo tobulėjimo.  nuo to akimirksnio teko domėtis grafine linukso pasisteme.  prisipažinsiu, aš X administravime ir iki šiol prastai nusimanau :DD
Aukštyn Tema Kita / Naujienos, nuomonės / Pirmoji pažintis... su linux

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill