Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Atsiliepimai apie gaminius / Nenaujas IBM T30 nešiojamas kompiuteris
- Meisteris Data 2007-08-05 16:50 Redaguota: 2011-07-22 23:36
Na, jau kuris laikas kaip turiu šį naudotą ibm'ą, pamaniau brūkštelsiu kelis žodžius apie jį.
Kompiuterio techniniai parametrai:
procesorius: Intel Pentium 4 mobile 1.8Ghz
Operatyvioji atmintis: SO-DDR2700 512mb (išplečiama iki 1gb)
Ekranas: 14.1" TFT XGA 1024x768@32 (pilna apsauga nuo rašiklių išpuolio (uždarius ekraną) yra specialūs kanteliai kad neįlystų rašikliai adatos ir kitokie negeri daigtai, bei dviejų kablių mechanizmas)
Kietasis diskas: WD Scorpio 80gb 5400rpm (kai pirkau buvo leisgyvis fujitsu, kuris po kelių dienų LFS kompiliavimo užvertė kojas, tad įsidėjau naują)
Optinis įrenginys: IBM ultrabay dvd-rom 8xDVD, 24xCD (vietoje jo galima įsidėti antrą bateriją, bateriją su dvd-rom keitalioti galima tiesiog veikiant kompiuteriui)
Korpusas: Titano lydinio su šiokia tokia apsauga nuo vandens/kavos užpylimo ant klaviatūros (yra nedidelis plastikinis indeelis po klaviatūra, kūrį použpylimo būtina nuemus klaviatūrą ištuštinti
Jungtys: 2xPCMCIA 2xUSB 1.1 1xS-video 1xCOM 1xLPT 1xVGA 1xLAN RC-45 1xModem
Tinklo kortos: Intel PRO 10/100, Atheros 108mbps a/b/g mini-pci wifi card (kai pirkau buvo sugedus cisco aironet b, kuria pakeičiau į naują atheros) bei kažkoks modemas ;) yra galimybė įsidėti CDC Bluetooth kortą (mažytė plokštelė (bet sakyčiau labai brangi) šalia mini-pci).
Video plokštė: ATI mobility Radeon 7500 16MB tv-out (atmintis sava, ne iš ram)
Klaviatūra: 101 klavišo standartinė be win klavišų (turi multimedia garsui reguliuoti). Keičiasi kartu su ibm trackpoint'u bei touchpad'u.
Svoris: 2.6Kg
Baterijos darbo laikas: iki 2h naudojant winXp iki 3.5h naudojant minimalų linux 2.5 - 3h naudojant linux su kde šiek tiek optimizuotą
Privalumai:
+ Tvirtas, nebraškantis korpusas.
+ Praktiškas, visur galima rasti jam vietos
+ Net smarkiai išnaudojamas dirba labai tyliai
+ "Nekreiva" aparatinė įranga, puikiai suderinamas su linux/BSD sistemomis (tiesa mano atheros wifi plokštė nelabai norėjo slackware veikti, teko emuliuoti windows tvarkykles, bet BSD problemų nebuvo iškarto atpažino)
+ Gera monitoriaus apsauga nuo išorinių kensmingų veiksnių (kanteliai, du kabliukai)
+ Apsauga nuo vandens/kavos klaviaturoje (na jeigu negeriate kavos iš litrinių puodelių, tai netyčia išpylus kavą galkima būti ramiu, tereik tik išimti klaviatūrą ir išvalyti indelį) :)
+ Galimybė naudoti dvi baterijas iškart
Trūkumai:
- Mažkoka rezoliucija (tik 1024x768@32)
- Touchpad'as neturi "scroll funkcijos" (linux'e galima apgauti su trackpoint'o mėlynu klavišu, tiesa langinėse jau neišeis)
- Video galėtų būti ir šiek tiek galingesnė (nors nežaidžiant 3d šaudyklių tai šios video per akis)
- USB 2.0 nebuvimas (integroutas USB kontroleris palaiko tik USB 1.0 bei 1.1 įrenginius, norint pilnai išnaudoti USB 2.0 5renginius, reikalingas pcmcia kontroleris)
Taip pat šiek tiek gerų atsiliepimų apie WD scorpio kietą diską. Šis diskas turi keletą labai n audingų savybių:
1. Trijų lygių apsauga nuo smūgių (Programinis - kompiuteriui veikiant priparkuoja galvute į saugią zoną vos tik sensorius pajunta didesnius siūbavimus, aparatinis - išjungus kompiuterį galvutė tvirtai užfiksuojama saugioje zonoje, mišrusis - miego būsenoje sensorius pajutes didesnius siūbavimus nuveda galvutę į saugią zoną ir ten ją užfiksuoja).
2. Nedidelės energijos sąnaudos, pastebėjau, kad pradėjus naudoti šį hdd šiek tiek ilgiau laiko baterija, pasirodo jis išvysto didesnį nei 5400 apsisukimų per minutė skaičių suvartodamas energijos maždaug tiek pat kiek suvartoja kiti kietieji diskai prie 4500 apsisukimų per minutę.
3. Tylus kaip naktis :) netgi intensyviai įrašinėjant/skaitant informaciją iš jo nešgirdaug nei garselio.
Foto kolkas pasidalinti neturiu galimybių, kai tik tūrėsiu - pasidalinsiu ;)
-
Pagrindinė - dinux (Beviltiškas) Data 2009-12-31 01:05
Pastaruosius du metus šis kompiuteris pas mane. Viskas lyg ir tvarkoje, naudojamas jis gana dažnai, bet turi viena savybę (čia greičiausiai iš senatvės) jei veikentį noriu pernešti, kartais (labai retai) jis tiesiog pakimba. Kartais gali nešioti veikianti kur nori ir kiek nori, o kartais vos pakeli bac ir kybo.
Po tokio pakibimo "apsišiukšlino" root particija su ext3. Fsck taip pataisė, kad finale liko tuščia particija :) Tai dabar vietoj jos sukurta reiserfs. Toks vaizdas, kad kompiuteris žymiai greičiau užsikrauna.

>Optinis įrenginys: IBM ultrabay dvd-rom 8xDVD, 24xCD


Dabar kažkoks Matshita. DVD±RW Double Layer/DVD±RW/CD-RW

>- Touchpad'as neturi "scroll funkcijos"


Deja, bet turi jis tokią funkciją :)
sudo cp /usr/share/hal/fdi/policy/10osvendor/11-x11-synaptics.fdi /etc/hal/fdi/policy/
sudo mcedit /etc/hal/fdi/policy/11-x11-synaptics.fdi

Ir nukomentuojam eilutę:
<!--Enable vertical scrolling when dragging along the right edge-->
<merge key="input.x11_options.VertEdgeScroll" type="string">true</merge>
Pagrindinė Virginijus Data 2010-07-24 20:41
Sveiks,
man tos extended fs jau senai vėžį įvarė.. konkrečiai: du kart servo particija, vieną kart desktopo. Laiko intervalas apie 3 metai. Sakyčiau stabiliai.. Reiserfs irgi vieną kart subyrėjus buvo. Niekada dar nepavedė xfs.
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Atsiliepimai apie gaminius / Nenaujas IBM T30 nešiojamas kompiuteris

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill