Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / Programinė įranga / Degradavusios komercinės programos ir jų alternatyvos
1 2 Ankstesnis Kitas  
- Meisteris Data 2007-09-17 15:16
Pakalbėkim apie programinę įrangą, kažkada buvusias puikias programas kurios palaipsniui patapo "bloatware" ar kaip kitaip buvo sugadintos.
Pirmiausia man užkliūva naujosios nero versijos, palyginus 6, 7 bei 8 versijas, peršasi išvada, kad nero mažai be rūpi pagrindinė programos paskirtis - informacijos rašymas į cd/dvd laikmenas, imho 6 versija jau buvo pakankamai gera ir tebėra geriausia lyginant su 7 bei 8 kurios priinstaliuoja visokių neaiškių programų kurių gyvenime nepanaudosi ir dar visokių įkyrių "nero smart" įrankių kurie žino geriau už tave...
Apie MŠ produkciją išvis nėra reikalo šnekėti, visi ir taip viską žinom :)
O jeigu pasižiūrėjus į paprastą testą su mac 86 ir amd 64x2 matyti, jog apskritai software pasaulis evoliucionuoja ne į tą pusę kur reikėtų.
Pagrindinė - Andrius.D. Data 2007-09-17 15:44
Dėl šitos priežasties aš jaučiu stiprią nostalgiją gerai senai programinei įrangai, vis greičiau ir greičiau grimztančiai į "abandonware" pasaulį. Šlykšti pūtimosi tendencija aiški beveik visose populiariausiose programose ir OS. Jei galėčiau, iki šiol ir namie, ir darbe naudočiau Win2000 vietoj WinXP, Slackware vietoj "user friendly shit" ala Ubuntu, Skype 1.4x vietoj Skype 3.x, Winamp 2.7 vietoj Winamp 5.x ir t.t. Tos programos ir OS man tikrai daug mielesnės ir patogesnės už naujas versijas, bet įžūlius vartotojų prievartavimas su "You need to upgrade application/OS to use this feature" yra nepakenčiamas ir nepalieka kitos išeities, kaip tik įsitraukti į užburtą ratą, kadangi po keleto tokių "upgrade" tenka keist ir techninę įrangą.
Beje, mano mėgstama svetainė: http://www.oldversion.com/
Buvau atradęs ir "abandonware" portalą su nemažai resursų, pradedant tokiais dalykais, kaip "Windows 1.0" ir "DOS 2.x" (aišku, šitie tik smalsumui patenkint), bet nebepamenu. Gal kas pasidalysit panašiais adresais?
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-17 16:02
Dėkui už nuorodą, kažkada turėjau savo bookmarkyne, ale kažkaip sugebėjau pamest laikui bėgant :) dar pas mane yra užsilikus kažkokio CLASP - regis irgi abandonware tematika. Kas dėl skype - pilnai pritariu, bet dar kolkas mac ir linux versijos netiek prištabeliuotos nereikalingo brudo, tad dar naudojuosi, bet jau mąstau perėjimą prie jaber, kadangi nesi pririštas prie vieno kliento ar prie vieno protokolo... šiaip kas dėl winamp, vis dar naudoju 2.9 versija jei (jei kartais pasikraunu langines), linux'e vis dar neradau geresnio grotuvo už xmmsmėgstu aš programas kurios paprastos ir skirtos būtent vienai užduočiai, reikėtų surinkti tokių programikių sąrašą imho.
Pagrindinė - Andrius.D. Data 2007-09-17 16:08

> linux'e vis dar neradau geresnio grotuvo už xmms


Išvaizda identiškas Winamp'ui — ta programa kažką "raganiško" savy turi, kad šitaip vartotojus traukia: net per dvi skirtingas OS jos vizualus dizainas kaip reikiant įsigalėjo :-)

> mėgstu aš programas kurios paprastos ir skirtos būtent vienai užduočiai, reikėtų surinkti tokių programikių sąrašą imho.


Skirtos vienai užduočiai, ir dar stand-alone. Būtų idealu. (ne, idealu būtų prie viso to dar ir cross-platform, bet tai jau rožines svajonės :-))
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-17 16:29

> Skirtos vienai užduočiai, ir dar stand-alone. Būtų idealu. (ne, idealu būtų prie viso to dar ir cross-platform, bet tai jau rožines svajonės :-))


nors ir nedaug, bet tokių tikrai yra :) šiaip gal net ne sąrašo reiktų, o visą archyvą susikurti tokių senų arba šiaip gerų programų :/
Pagrindinė X-menas Data 2007-09-19 19:46
Pas mane metosi nemazai tokiu programu, kuriu instaliuoti net nereikia. Va todel as jas ir megstu. nes nepalika siuksliu :)
Pagrindinė - MMX Data 2007-09-17 16:09
XMMS ir man patinka labiausiai, net ant Mac'o pasileidžiu, nors kompiuterijoje tokie už GTK 1.x naudojimą durneliu gali išvadinti, bet matyt kompetencijos dar trūksta.

P.S Puikus tinklalapis ;) ir forumas.
Pagrindinė - Danker Data 2007-09-17 16:25
Na žiūrint kam ko reikia ;).
Pagrindinė - Laurynas Data 2007-09-17 19:20
Pritariu - už Amarok nėra nieko geresnio. :)
Pagrindinė MMX Data 2007-09-17 19:32
Žiūrin ko kam reikia ;)
Pagrindinė - Danker Data 2007-09-17 20:12
Aha :lol:
Pagrindinė - Bumbulas Data 2007-09-17 23:32
Aš irgi nuo amarok pradėjau. Bet man jame pasirodė per daug funkcijų (nu, su ferrariu į paskaitas nevažinėsi :lol:). Todėl po to sekė mpd, bet dabar į nešiojamą nekyla ranka rašyt, tai tenkinuosi mplayer'iu (nes kompe tik ~20 dainų :lol:) arba jamendo web player.
Pagrindinė Danker Data 2007-09-18 08:15
Na aš stengiuosi išnaudoti viską ką man anas duoda :). Kai pradėjau naudotis, tai man jame irgi atrodo per daug funkcijų :lol:.
Pagrindinė Andrius.D. Data 2007-09-17 23:42
O man jau vien iš tolo pažvelgus nelabai jo norisi, nes tikrai nenaudočiau nė 20% jo pagrindinių funkcijų ir galimybių. Winamp 2.4.x tipo sąsajos ir funkcionalumo man visiškai užtenka, tai amaroK man jau būtų bloat — per daug nereikalingų funkcijų.
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-18 13:30
Na, taip pilnaverčių grotuvų, skirtų didelėms muzikos kolekcijoms prižiūrėti klasėje, amarok imho stovi kažkur šalia itunes, tačiau man nepatinka tai, jog jam reikia labai daug kde bibliotekų, kaip sakant jis nėra stand-alone grotuvas, o naudojant kokį icewm, tai nelabai ir norisi prisirašyti dar ir didžiąją dalį kde :)
Pagrindinė - Laurynas Data 2007-09-18 13:53
Nemanau, kad kdelibs yra didžioji KDE dalis.
Pagrindinė Meisteris Data 2007-09-18 14:06
na vaizdžiai pasakiau, bet vistiek tam amarok reikia tikrai nemažai dalykų iš kde, netgi ir turėdamas visą kde, bet leisdamas amarok iš icewm gaudavau klaidų dėl visokiausių "kde services" neveikimo :/
Pagrindinė Meisteris Data 2007-09-17 16:26
XMMS puikus paprastos bet genialios programos pavyzdys imho, šiaip yra ir daugiau, pvz Sylpheed pašto klientas, veikia daugelyje os, užima vos 5MB ir pagal paskirtį tarnauja puikiai ir yra paprastas.
P.S.
Dėkui už komplimenta, manau tai visų čia esančių nuopelnas :)
Pagrindinė - MMX Data 2007-09-17 16:00
Nero 8 versija jau yra? Visai atitrūkęs nuo WinPC pasaulio :), šiaip Linux versija labai puikiai veikia.
Pagrindinė - Laurynas Data 2007-09-17 19:21
O kuo tamstai neįtiko k3b, kad teko naudot mokamą produktą?
Pagrindinė MMX Data 2007-09-17 19:34

>O kuo tamstai neįtiko k3b, kad teko naudot mokamą produktą?


Įtiko, tiesiog norėjau pabandyti, o šiaip naudoju Gnome Baker, nes nenaudoju KDE.
Pagrindinė - var Data 2007-09-17 19:50
Dar vienas puikus pavyzdys Adobe reader programa. Laikui begant ne tik didėjo bet ir lėtėjo.
Pagrindinė - MMX Data 2007-09-17 19:58
Aha, jau seniai nenaudoju, 7 versija dar nieko buvo, bet 8 siaubinga. Jei kas Mac OS X naudoja pabandykit "Skim" va kur gėris, ir galimybių labai daug, o užima vos 3 MB.
Pagrindinė Meisteris Data 2007-09-18 13:31
vat, būtinai išbandysiu :) ant mano powerbook'o tas adobe jau pastebimai vilktis pradėjo :)
Pagrindinė - anamnesis Data 2007-09-17 22:24
Bent jau kas susiję su win os, tai adobe reader'į puikiai pakeičia Foxit PDF Reader. Maža, sparti, gana funkcionali bei resursų neryjanti programėlė.
Pagrindinė - Andrius.D. Data 2007-09-17 23:31
Ir dar puikiai veikia stand-alone ;-) Girdėjau, kad turi problemų atvaizduojant sudėtingesnes matematines formules, ir kai kuriuos šriftus, tačiau eiliniam namų vartotojui tai daugiau, nei pakankama.
Pagrindinė - var Data 2007-09-18 00:05
Aha gera. Šiaip jau ir linux versija yra. Čia gal truputi ne į temą, bet su kuo pdf žiūrit linuxe? Aš tai dar nuo senų laikų naudoju evince, bet jaučiu  pereisiu prie foxit'o, nes tiek evince, tiek kpdf nekaip atrodo palyginus.
Pagrindinė Laurynas Data 2007-09-18 13:54
Aš tai xpdf. :)
Pagrindinė Bumbulas Data 2007-09-18 16:04
Ką tik pabandžiau su Debian stable. Atsidarė akimirksniu, bet bandant atverti paprastą dokumentą segmentation fault. Kol kas lieku su evince.
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-09-18 13:33
Tiem, kas mac'us naudoja, yra puiki cd/dvd kepyklėlė pavadinimu burn, labai paprasta ir nedidelė, norėčiau tokios linux ar win terpėse :)
Aukštyn Tema Programinė įranga / Programinė įranga / Degradavusios komercinės programos ir jų alternatyvos
1 2 Ankstesnis Kitas  

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill