Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Kur gauti kolonėles?
- akeliukas Data 2008-08-29 17:04 Redaguota: 2008-08-29 17:10
Turiu stiprintuvą, viską sujungiau, bet neturiu kolonėlių. Kur gauti kokias geras? Jungtys įdomios, tokios apvalios ir vidury du skirtingų formų kontaktai. Ar begamina tokias? :). Apskritai nežinau kur ieškot tokio daikto kaip kolonėlės, nes visur pardavinėja tik muzikinius centrus ir kolonkes kompam su integruotais stiprintuvais.
Ai beje. Kiek yra geras "Tesla" stiprintuvas?
Pagrindinė Virginijus Data 2008-08-29 17:13
automobilių turguje? Tiesa automobilinės nelabai skambės namie.
Pagrindinė - Meisteris Data 2008-08-29 23:52 Redaguota: 2008-08-29 23:57

> tokios apvalios ir vidury du skirtingų formų kontaktai. Ar begamina tokias?


Ganėtinai senas reikalas, jei jau stiprintuvas tokias naudoja, tai įtariu, kad jis ganėtinai prastas, na bet taip, apsilankęs lemonoje tikrai rasi tokių pirkti (ne kolonėlių, bet tų jungčių, jas paskiau ant bet kokių kolonėliu prisilituosi). Pačių kolonėlių galima rasti įvairiuose vietose, priklausomai nuo to apie kokią sumą kalbame ir kurioje Lietuvos vietoje veiksmas ;) šiaip jei norima pigiai prasisukti ir tūrėti pakankamai padorią aparatūra, tai vienas iš variantų būtų modifikuoti s-90 (pasitaiko įvairiuose skelbimuose), tiesa joms reiktų truputėlį padoresnio stipralo, na nebūtinai galingo (stiprintuvo galią reikia rinktis pagal kambario tūrį, bei kolonėlių jautrį decibelais). Bet reikia žiūrėti į jų kainą, mat pasitaiko ir kokybiškų kolonėlių už panašią kainą (JAMO, JBL ir pan.). Pirmiausia praverstų žinoti savo kambario tūrį, piniginės perteklių ir ko tikimasi iš aparatūros (galios ar kokybės, nes ir viena ir kita kartu praktiškai niekada nevaikšto, ypač kalbant apie riboto biudžeto sistemas).
Pagrindinė - akeliukas Data 2008-08-30 10:32
Galvojau apie S-90, bet jos paskutiniu metu gana deficitas :). O šiaip kuo tau nepatinka tos jungtys? Tokiom kolonėles jungiasi visi mano matyti Radiotehnikos stiprintuvai, o ar juos vadintum blogais?
Esmi Marijampolėj. Kambario tūris bus kokie 35 - 40 kubų, o skirti galėčiau kokius 300 Lt. Galios daug nenoriu, anksčiau turėjau 2x40W ir visai užteko. Šitas 2x25W, manau, kad daugiau ir nereikia.
Kaip ten su tuo jautriu decibelais? Ką tai reiškia ir kaip susiję su stiprintuvo galia? (Aš nedaug žinau :)).
Pagrindinė Meisteris Data 2008-08-30 14:06

> Tokiom kolonėles jungiasi visi mano matyti Radiotehnikos stiprintuvai, o ar juos vadintum blogais?


Na palyginus su Nad, Harman/Kardon, Cambridge Audio ar panašių gamintojų, net ir pigiausiais modeliais, tai tom radiotehnikom slėptis tik po lapais :) Matai, tos tokios jungtys turi minusą, kad prie jų neprilituosi pakankamai storų audio laidų, kurie reikalingi praktiškai visoms kiek padoresnėms kolonėlėms, tad ir padoresni stiprintuvai turi gnybtus arba tokius užsukamus arba užspaudžiamus, kaip sakant jungi pliką laidą prie stiprintuvo, kadangi storas laidas gelbėja stirintuvui geriau kontroliuoti žemadažnį garsiakalbį (na kai per daug storas irgi negerai), imho optimalu būtų kolonėles jungti 1,5-2,5mm storio laidu, o tokį prie tų kreivų jungčių nelabai jau prikergsi.

> Kaip ten su tuo jautriu decibelais? Ką tai reiškia ir kaip susiję su stiprintuvo galia?


Esmė ganėtinai paprasta, kolonėlių jautris (na kiek normalesnių) užrašomas decibelais, kuo tas skaičius didesnis, tuo silpnesnio stiprintuvo užtenka jom "išjudinti", tavo kambarys panašus į mano, tad drįstu teigti, kad 25W stiprintuvo ir 89db ar kiek jautresnių, pilnai užtektų. S-90 kiek pamenu ir yra 89db, realiai tam paskaičiuoti netgi yra formulė, tačiau nepamenu, bet jei užtiksiu, tai pasidalinsiu. Jeigu stiprintuvas būtų galingesnis, tai reiktų rinktis ne tokias jautrias kolonėles, tam kad išvengti rezonanso (na pasireiškia nemaloniu žemų dažniu "baubimu"). Tuo tarpu, jei stiprintuvas yra silpnas, o kolonėlės nepakankamai jautrios, tai atsitinka taip, kad jos groja "per tyliai", ko pasekoje tu suki stiprintuvo garso rankenėlę "iki dugno", o čia jau atsiranda dažnių diapazono iškraipymas ir tavo kolonėlių aukštadažniai garsekalbiai eina šaibom liaudiškai tariant. Idealiu atveju tūri pakakti rankenėlę pasukti iki 12'tos valandos, ne daugiau. Jei viskas atiderinta teisingai, ties šia padėtimi išgaunamas maksimalus garsumas be iškraipymų.

Dar galiu patarti paskaitinėti gramofonas.lt forumuose ten audiofilų gan nemažai, o jei dar gautum Gramofonas senesnių žurnalų, taip pat rastum daug visko įdomaus šia tema.
Aukštyn Tema Aparatinė įranga / Aparatinė įranga / Kur gauti kolonėles?

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill