Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Keletas žalių klausimų apie Linux Mint
1 2 3 Ankstesnis Kitas  
- Mariux8800 Data 2008-12-30 13:40
Sveiki. Visai nesenai po kasdieninių atnaujinimų užlūžo žmonos kompe tupėjęs Ubuntu. Per daug nesivarginau ir instaliavau nesenai atrastą Linux Mint OS. Sistema labai draugiška, veikia gal net kiek greičiau nei Ubuntu. Viską sukonfigūravau pagal savo poreikius ir dabar suku galvą kaip galėčiau viską išsisaugoti, kad reikalui ęsant būtu galima greitai atstatyti visą sistemą.
Ar yra kokios Linux programos, atsarginių kopijų darymui ar kažkas panašaus? Mint'e yra utilė mintBackup, bet su ja galima susikurti tik /home skirsnio kopiją. O gal įmanoma iš dabar veikiančios sistemos pasigaminti instaliacini DVD?
Ir paskutinis klausimas, ar normalu, kad sistema ieško atnaujinimų maždaug kas dvi - tris minutes? Tai šiek tiek erzina, nes tuo metu CPU apkrova šoktelėja iki 100%. Iš anksto ačiū už atsakymus.
Pagrindinė - Danker Data 2008-12-30 13:47

>Ar yra kokios Linux programos, atsarginių kopijų darymui ar kažkas panašaus?


Yra daugybė. Gali paprastai kopint su cron arba naudoti tokiu kaip Keep.

>Mint'e yra utilė mintBackup, bet su ja galima susikurti tik /home skirsnio kopiją.


Tai neblogas variantas, bet, tarkim, Keep, tikriausiai, veiktų geriau šiuo atveju.

>O gal įmanoma iš dabar veikiančios sistemos pasigaminti instaliacini DVD?


Galima x). http://atviras.lt/Greitukas/KaipPasidarytiIsoIšKatalogo tik nereikėtų įtraukti tokių katalogų kaip /proc /dev ir /sys x). Geriausia tai būtų visą / "sutarbizipinti" be tų katalogų ir tada į CD įrašyti.

>Ir paskutinis klausimas, ar normalu, kad sistema ieško atnaujinimų maždaug kas dvi - tris minutes?


Ne. Kažkur reikėtų išjungti automatinę paketų atnaujinimo paiešką.
Pagrindinė - Mariux8800 Data 2008-12-30 14:04
Dėkui už greita atsakymą ;) Su atnaujinimais atrodo jau susitvarkiau (Meniu/Administration/mintUpdate, tuomet Edit/Preferences/Auto-Refresh, ten galima nustatyti kas kiek laiko sistema ieškos atnaujinimų, numatytoji reikšmė -5min.) Dabar iškilo dar pora klausimų. "Keep Backup system for KDE" - pas mane Gnome aplinka. Ar čia nėra jokio skirtumo?

>Geriausia tai būtų visą / "sutarbizipinti" be tų katalogų ir tada į CD įrašyti.


Ta prasme, visą "/" (išskyrus /proc /dev ir /sys) suarchyvuoti .tar formatu, sukurti .ISO ir įrašyti į DVD? Ir po to bus galima instaliuoti OS su visomis jau ęsančiomis programomis ir nuostatomis?
Pagrindinė - Danker Data 2008-12-30 15:58

>"Keep Backup system for KDE" - pas mane Gnome aplinka. Ar čia nėra jokio skirtumo?


Na gali naudoti ir ant GNOME, bet tada bus sudiegta krūva tau "nenaudojamų" bibliotekų ir jos bus kraunamos į atmintį ir t.t. (bet iš esmės tai nieko ten tokio nepajausi, o anksčiau ar vėliau visvien susidiegsi ir KDE bibliotekas...). Šiaip kažkoks analogas turėtų būti ir GNOME sistemai. Taip pat, kaip jau sakiau, gali naudoti universalų variantą - rsync+cron tik tam jau reiks kiek spec. žinių x).

>Ta prasme, visą "/" (išskyrus /proc /dev ir /sys) suarchyvuoti .tar formatu, sukurti .ISO ir įrašyti į DVD? Ir po to bus galima instaliuoti OS su visomis jau ęsančiomis programomis ir nuostatomis?


Sumeti į .tar.bz2 įrašai į DVD, o paskui tiesiog išpakuosi ant pagrindinio skirsnio viską perrašydamas ir viskas.... Jokių diegimų. Čia kažkas panašaus, kaip disko atvaizdo sukūrimas.
Pagrindinė - Mariux8800 Data 2008-12-30 16:13 Redaguota: 2008-12-30 16:17

>Sumeti į .tar.bz2 įrašai į DVD, o paskui tiesiog išpakuosi ant pagrindinio skirsnio viską perrašydamas ir viskas


Kažkodėl nesigauna :/ Pasileidžiu kompa iš Live CD, atsidarau Nautilus su root teisėmis, sužymiu visus norimus aplankus, nurodau, kad viską išsaugotu /home kataloge ir bandau archyvuoti. Po kelių sekundžių išmeta: "Error. No such directory or file". Ką darau ne taip? Na neskaitant to, kad viską darau su Nautilus, o ne konsole :)

PS archyvuoti bandau visą "/" direktoriją, išskyrus  /home /proc /dev ir /sys katalogus.
Pagrindinė - dinux (Beviltiškas) Data 2008-12-30 16:20
dar nearchivuok /mnt ar tai /media, na tu katalogų kur mountinami diskai ;)
Edit:
ir dar /tmp turbūt nereiktu archyvuoti
Pagrindinė - Mariux8800 Data 2008-12-30 20:37 Redaguota: 2008-12-30 21:16
Hmm. Pasirodo, naudojant Nautilus(su root teisėmis), man neleidžia suarchyvuoti nei vieno aplanko, o su konsole viskas pavyko iš pirmo karto :/ Ech, tiek jau to. Bent išmokau archyvuoti naudojantis konsole :) Dėkui abiems už pagalbą.
Pagrindinė - Virginijus Data 2008-12-30 21:45
nautilus naudojasi savais bin-utils, todėl svarbius dalykus visada geriau daryti terminale.
Pagrindinė - Danker Data 2008-12-30 22:15
Dar viena priezastis nenaudoti GNOME :lol:.
Pagrindinė - Mariux8800 Data 2008-12-30 23:13
Visai nebūčiau prieš KDE, bet kiek teko bandyti - vis kažkas neveikė. Gal kai pasirodys 4,2 versija bus kiek geriau. Dabar tai nesuprantu, kaip žmonės juom naudojasi :/ Klatinčiau savo kreivas/žalias rankas, bet ir parsisiuntus pvz. Kubuntu KDE 4,1 nuolat lūžinėja.
Pagrindinė - Danker Data 2008-12-30 23:24
Na aš tai dar naudoju 3.5.... Keisiu tik kai bus 4.2 x).
Pagrindinė - Dummas Data 2008-12-31 00:56
Pagrindinė - Danker Data 2008-12-31 11:18
Stabili :).
Pagrindinė - Mariux8800 Data 2008-12-31 13:19
O 3.5 versija veikia stabiliai? Niekad nebandžiau šitos. Ir kaip ją būtu galima įdiegti pabandymui? Synaptics randa tik 4.1 versija, tas pats ir su konsole (sudo apt-get install kde)
Pagrindinė - Danker Data 2008-12-31 14:16
Tikrai stabiliai.

>Ir kaip ją būtu galima įdiegti pabandymui? Synaptics randa tik 4.1 versija, tas pats ir su konsole (sudo apt-get install kde)


Nežinau. Mint nenaudoju. Pabandyk paleisti "apt-cache search kde" - gal ką ras su 3.5 .
Pagrindinė Mariux8800 Data 2008-12-31 14:55
Ne, nieko. Tik KDE 4. Dabar kaip tik bandau instaliuoti Linux Mint 5 (gaila, kad 6 versijos dar nėra su KDE) KDE 3.5.9 į savo pagrindini kompiuteri. Pažiūrėsim kaip ten kas atrodo. Įtariu, kad laukia ilgos kančios su ATI tvarkyklių diegimu :)
Pagrindinė - Virginijus Data 2008-12-31 15:13
tik nemanyk, kad konkas naudojasi sistemos įrankiais :)
kaip tik kuo tobulesnė gui tuo daugiau savų įrankių
Pagrindinė Danker Data 2008-12-31 16:28
Nežinau. Bet dar tokio fokuso neturėjau, kaip kad negaliu suspausti bylų...
Pagrindinė - Mariux8800 Data 2008-12-30 23:20
Įdėja - gera, bet tam reikia žinoti daugybę komandų. Linux'e aš žalias, tai ir bandau apsieiti vis be tos paslaptingosios konsolės :)
Pagrindinė Danker Data 2008-12-30 23:25
Na su patirtim tai paskui savaime imi vis dažniau naudoti konsolę...
Pagrindinė - koldunas Data 2008-12-31 13:31

>žalias, tai ir bandau apsieiti vis be tos paslaptingosios konsolės :-)


Neapseisi :) Nėra ten jokių paslapčių, aš irgi žalias, bet man visai patinka kuistis konsolėj. Paskui nors žinai kaip kas veikia.
Pagrindinė - Mariux8800 Data 2008-12-31 13:45
Tenka ir man šiek tiek ja atsidaryti, bet "darbas" joje paprastai apsiriboja komandų kopijavimu ir pastinimu :)
Pagrindinė - Virginijus Data 2008-12-31 15:16
aš net iš www siunčiuosi su wget'u x]
čia perskaitei ?
Pagrindinė - Mariux8800 Data 2008-12-31 15:59
Kai įpranti, tikiu, kad patogu :) Komandas skaičiau jau ne kartą, tik įsiminti jas ne taip lengva. Dabar bandau rankiniu būdu ATI tvarkykles suintsaliuoti, nes Envy kažkaip kreivai jas sukiša - įjungus Compiz neįmanoma žiūrėti filmų. Su Nvidia ar Intel vaizdu tokių problemu nebūdavo :/
Pagrindinė - Virginijus Data 2008-12-31 16:37
compiz su ati nedraugauja
xorg.conf dugne įdėk

Section "Extensions"
Option "Composite" "Disable"
EndSection
Pagrindinė Danker Data 2008-12-31 17:37
Iš kur tokio info? Mano žiniomis tai draugauja.
Edit: Nors čia gal apie video leidimą... Neatkreipiau dėmesio, nes compiz buvo beveik nenaudojamas.
Pagrindinė - Mariux8800 Data 2008-12-31 19:23
Taip padarius Compiz nebeveikia apskritai. Patogiau su Fusion Icon išjungti Compiz prieš žiūrint filmą. Beje, su ATI 8.12 tvarkyklėmis Compiz gerokai stabiliau veikia, nei su v8.6, kuria man kišo Envy.
Pagrindinė - Danker Data 2008-12-31 19:45
Na ten tas ir buvo skirtas compiz išjungimui x).

>Beje, su ATI 8.12 tvarkyklėmis Compiz gerokai stabiliau veikia, nei su v8.6, kuria man kišo Envy.


Beveik visos versijos po 8.40 (kitoks numeravimas) tvarkyklių turėjo bėdų... 8.12 (8.561) versija jau tikrai gan padori.

Man atrodo yra kažkokių būdų priversti veikti Xvideo (čia ta sistema dėl kurios gerai rodo video x)) su fglrx. Išsisiaugok savo /etc/X11/xorg.conf bylą ir paleisk komandą: "sudo aticonfig --overlay-type=Xv"

Dar gali pabandyti įdėti tokias nuostatas (tie "Option") savo "Device" skiltyje:
Section "Device"
        Identifier "aticonfig-Device[0]"
        Driver "fglrx"
        BoardName "ati"
        Option "VideoOverlay" "on"
        Option "OpenGLOverlay" "off"
        Option "TexturedVideo" "on"
        Option "XaaNoOffscreenPixmaps"
        Option "UseFastTLS" "2"
        Option "RenderAccel" "true"
        BusID "PCI:1:0:0"
EndSection

Ir šiaip: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/jockey/+bug/197639
http://www.thinkwiki.org/wiki/Fglrx#3D_acceleration
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=507332

Manau bus čia info pasižiūrėjimui. Nes mano vienam kompe toks variantas (compiz+xvideo) lyg ir veikia...
Pagrindinė - Mariux8800 Data 2009-01-02 20:10
Išbandžiau daugybę skirtingų /etc/X11/xorg.conf konfigūracijų - arba Compiz, arba video + netgi išjungus Compiz, video kokybė toli gražu ne tokia, kokia turėtu būti (toks vaizdas lyg 3D žaidime būtu išjungtas VSYNC). Bandžiau pats instaliuoti keleta skirtingų ATI tvarkyklių, po to automatiškai instaliavau su Envy, po to su "Restricted drivers manager" - tas pats. Tiek jau to, teks pakenktėti be Linux iki kol įsigysiu kokia nVidia vaizdo plokštę :/
Pagrindinė - Danker Data 2009-01-03 02:26
Pažiūrėk ką rašo xvinfo komanda - gal tvarkyklės net nepalaiko ant tavo plokštės Xv....
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Keletas žalių klausimų apie Linux Mint
1 2 3 Ankstesnis Kitas  

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill