Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Linux pakeitimas = sunki pradžia
- alpha Data 2009-07-08 22:48
Sveiki, gerbiamieji ekspertai,

Anksciau as cia jau rasiau su savo problemom nes turejau (tebeturiu) ARM sistema su busybox linuxais. Na zodziu supporto mazai, galimybes ribotos ir nusipirkau as Intel Atom platforma. Pamaniau x86, tai dabar bus viskas ok, susimesiu Debiana ir gyvensiu kaip zmogus. Bet pasirodo ne viskas taip gerai. Pasirodo Atom platforma palaiko ne tiek daug linuxu distru.
Na is visos sitos dideles izangos yra vienas klausimas. Atom sistema yra x86, tai ko ten dar galima nepalaikyti ? Kame cia tas nepalaikymo bajeris ? Ko ten truksta ir kam del palaikymo yra kuriami spec projektai (Ubuntu Net Remix, Debian kazkokia spec distra ir t.t.) ? Ok, Linuxuose as kaip ir nelabai. Bandziau googlint ir supratau kad distra nuo distros skiriasi tik grubiai tariant softo rinkiniu, o kernelis tas pats. Tai kazko as nesuprantu. Taip iseina kad ir x86 platformai irgi reikia rinktis spec linuxus. Aisku galima cia butu eiti lengvesniu keliu ir susimesti Windows Home Server, bet as labai noriu isikirst i linuxus. Na bent padekit i ta klausima atsakyt, o jei dar bus noro pagelbet, tai kokius linuxus rinktis atom sistemai ? Mano reikalavimas - jokio GUI. Ta sistema net netures monitoriaus. Naudotis noriu tik per SSH ir tureti ten FTP, WEB, BitTorrent ir taip toliau, bet pastarieji tai jau kazkas aiskaus. Bet va pradzia is vis neaiski.
Na busiu dekingas jei nors kuom pagelbesit.

Pagarbiai,
alpha
Pagrindinė dinux (Beviltiškas) Data 2009-07-08 23:02
O koks pas tave kompiuteris/pagrindinė plokštė ? Nes Atom tai yra tik procesorius.
Pas mane Intel D201GLY jokių problemų su Linux'u. Tik truptui dėl vaizdo tvarkyklių bėda buvo, bet radau normalias tvarkykles ir viskas važiuoja ;)
Pagrindinė - anamnesis Data 2009-07-08 23:05

> Intel Atom platforma


Atom'as yra procesorius, platforma - cpu+čipsetas. Ir deriniai čia gali būt keli. Dažniausiai pasitaikantis variantas yra su  i945G šeimynos lustų rinkiniu. Pamažu atkeliauja ir nvidia lustai (Ion), intelis irgi ruošia naujus (Moorestown).
Taigi, pradėt reikėtų nuo geležies, t.y. kokią sistemą turi, kaip kas sujungta ir t.t. Manau, supratai.

> tai ko ten dar galima nepalaikyti ?


Priklauso nuo konkretaus gaminio, t.y. motininės plokštės ir joje implementuotų komponentų, palaikomų technologijų ir to, kaip "teisingai" buvo parašytas bios'as.

> Ko ten truksta ir kam del palaikymo yra kuriami spec projektai


Kad nereikėtų diegtis "šakninių" distrų ir bandyt jas prisitaikyt būtent tam tikriems poreikiams (pvz.: netbook'ams). Į tų distribucijų struktūrą gali būt specialiai iš  anksto įtraukti įrankiai/tvarkyklės palengvinantys gyvenimą. Gali būt ir sukompiliuota būtent specialiai vienam ar kitam modeliui.

> tai kokius linuxus rinktis atom sistemai ?


Mano patarimas vargu ar susilauks didelio pritarimo, bet siūlau pradėt nuo Ubuntu server versijos (arba Ubuntu Minimal). Nėra pati lengviausia distribucija "svorio" atžvilgiu, už tai netrūksta nei bendruomenės palaikymo, nei dokumentacijos.
Pagrindinė - alpha Data 2009-07-09 08:56
Sveiki,

Aciu uz atsakymus !!! Atsiprasau, pamirsau paminet, pas mane Intel D945CGLF2
Na del distro, tai man svarbiausia geros dokumentacijos ir didelis palaikymas, nes iki siol as tik su Win dirbau ir biski su ARM linux ;)
Ka manote apie Ubuntu Net Remix ? As aisku noreciau Ubuntu server, bet jis kazko ryskiai gali nepalaikyt matyt ?

alpha
Pagrindinė Virginijus Data 2009-07-09 13:20
jei naujokas, imk ubuntu. Po metų apšilsi, pasirinksi savo nuožiūra.
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Linux pakeitimas = sunki pradžia

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill