Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Linux ir Intel DQ963FX
1 2 Ankstesnis Kitas  
Pagrindinė - Virginijus Data 2007-08-05 10:42
dar prie kernelio opcijų, menu.lst byloj:
acpi=off
Pagrindinė - Valdas Data 2007-08-05 11:06
Ubuntu'uose to dar nebandžiau, tačiau kai dar turėjau Sabayon (o gal openSUSE), tai buvau aš tai prirašęs.... Rezultatas: acpi not found, nors kitose vietose (Powersave menu, ar pan.), kiek atsimenu, jis tikrai buvo...
Be to, tą opciją juk galima ir Grub'e įrašyti, pataisant (laikinai, iki kito Grub įkėlimo). Taigi, taip irgi bandžiau – jokių pokyčių...

Nors... juk niekas netrukdo išbandyti dar ir dar kartą :) Tačiau tai bus jau vakarop – nenoriu dabar nutraukti siuntimo.
Dėkoju už patarimus!
Pagrindinė Virginijus Data 2007-08-05 11:20
na jei kernelio opcijos nepadeda, belieka google. Dar siūlau http://gentoo-wiki.com/Index:Hardware
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-08-05 13:16
Tau gali tekti naudotis ne ACPI paslaugomis o APM kuris daugumoje (visose?) sistemose būna išjungtas pagal nutylėjimą, o APM aktyvavimas prasideda nuo kernelio ;)
Pagrindinė - Valdas Data 2007-08-05 13:45
Teisingai, dmesg'e mačiau: [   23.937782] apm: disabled - APM is not SMP safe.
O apm parašė, kad jo nėra: No APM support in kernel
Nors praėjusio amžiaus forumuose (kuriuos pateikė guglė) rašoma, kad tai nėra geras dalykas – sistema gali pakibti įkėlimo metu...
Tai be branduolio kompiliavimo, tikriausiai, niekur? :chriu:
Pagrindinė Meisteris Data 2007-08-05 13:58 Redaguota: 2007-08-05 14:02
Na taip ACPI žinoma yra geriau, saugiau ir taip toliau, tačiau kartais šis atsisako veikti dėl vienų ar kitų priežąsčių (APCI mot. plokštės tvarkykliu nebuvimas, kreivas motininės bios (broken bios) pagrinde). Jeigu apci mot. plokštės tvarkyklių įjungimas ir/arba apci broken bios įjungimas nepadeda, toumet jau nebėra kur dingti, tik naudotis apm, taip  nėra jis visiškai patikimas, gali (tam tikrais atvejais) pakabinti sistemą, tačiau dažnai tai būna paskutinė priemonė pasiekti tikslui (šiuo atveju kompiuterio išjungimas). Ir be kernelio kompiliavimo šiuo atveju niekur :twisted:
Pagrindinė Meisteris Data 2007-08-07 17:40 Redaguota: 2007-08-07 18:03

> title    Ubuntu, kernel 2.6.20-16-generic


Tiesa, gali būti, jog neveikia ir dėl to, kad motininė pernelyg nauja ir linux kernelis tiesiog neturi tinkamų tvarkyklių jai, bet kai ruošiau šiuo metu naujausio 2.6.22.1 kernelio .config pagal tamstos aparatinę įrangą, tvarkykles radau ;)
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-08-12 12:44
Jeigu ne paslaptis, ar susitvarkėte? :)
Pagrindinė - Valdas Data 2007-08-12 13:43
Dar ne... :) Nors ir žadėjau šį savaitgalį pratęsti bandymus, tačiau...
Buvau pradėjęs tas kompiliavimo procedūras, tai, pasirodo, neturiu gcc. Įsidiegiau, tačiau kol kas neišdrįsau toliau ką nors daryti. Vis  dar skaitinėju aprašymus.
Kol kas ta Mandriva man visai pakenčiamai veikia, tad...

Beje, o gal įmanoma kompiliuoti tą branduolį visai nepriklausomai nuo OS, kur nors „neutralioje“ vietoje? Tik vėliau, panorėjus, įkelti jį į jau veikiančią OS?
Pagrindinė - Meisteris Data 2007-08-12 14:42

> Beje, o gal įmanoma kompiliuoti tą branduolį visai nepriklausomai nuo OS, kur nors „neutralioje“ vietoje? Tik vėliau, panorėjus, įkelti jį į jau veikiančią OS?


Hmz, labai įdomią mintį čia pakišai :) tiesą pasakius net ir nežinau ką atsakyt, teoriškai tūrėtų būti įmanoma jeigu visos tvarkyklės būtų įkompiliuotos į branduolį (niekas neparinkta kaip "M" moduliai). Dar gali reikėti pasidaryti tam atskirą skirsnį ir prijungti atitinkamose os atitinkamoj vietoj, na aš manau paeksperimentuosiu kitą savaitgalį, kadangi šis jau kaip ir baigėsi... toks kernelis man sutaupytų nemažai laiko kadangi naudoju ne vieną linux os savo ibm laptope :/
Pagrindinė - Bumbulas Data 2007-08-12 22:56
Čia galiu pasidalinti asmenine patirtimi. Branduilys puikiai veikia net jei ir yra modulių, tiesiog reikia prisimontuoti branduolio išeities tekstų (na jau sukompiliuotų) ir atitinkamoje direktorijoje įvykdyti komandą make modules_install Na, bent jau man tai puikiai veikia.
Pagrindinė Virginijus Data 2007-08-13 19:07
taip, nes juos sukelia i /proc
Pagrindinė Meisteris Data 2007-08-21 16:17

> Beje, o gal įmanoma kompiliuoti tą branduolį visai nepriklausomai nuo OS, kur nors „neutralioje“ vietoje? Tik vėliau, panorėjus, įkelti jį į jau veikiančią OS?


na šiek tiek pabandžiau, laisvai galima, tiesiog kompiliuoji kurioje nori OS, tik paskiau pasidedi branduolio atvaizdą kur patinka ir grubo menu.lst faile įrašai maždaug tokias eilutes:

title pavadinimas
#skirsnis kuriame yra branduolys
root hd(0,2)
#vieta failų sistemoje kur yra branduolys (kernel), bei skirsnis (root) kuriame yra pati sistema
kernel /boot/linux-2.6.22.1 root=/dev/hda4
boot

Taip branduolys esantis /dev/hda3 skirsnyje užkraus linux sistemą esančią /dev/hda4 skirsnyje. Žinoma susikonfigūruoti reikia pagal save ;)
Dėl "source" bei modulių, galima tiesiog sukurti "symlink'us" iš kitos OS kurioje buvo kompiliuotas branduolys, jeigu tos OS skirsnis yra primontuotas toje OS kurią norima užkrauti. Tai atliekama maždaug taip:

ln -s /kelias/iki/modules/2.6.22.1 /kelias/iki/kitos/os/modules/2.6.22.1
bei
ln -s /kelias/iki/usr/src/linux-2.6.22.1 /usr/src/linux-2.6.22.1

maždaug taip, vėliau papildysiu :)
Aukštyn Tema Programinė įranga / GNU/Linux, bei Unix Operacinės Sistemos / Linux ir Intel DQ963FX
1 2 Ankstesnis Kitas  

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill