Jūs neprisijungęs
Aukštyn Tema Kita / Pasiūlymai, pageidavimai, prisistatymai / Prašymas adminams praplėsti forumą
1 2 Ankstesnis Kitas  
- SKazas Data 2013-04-26 09:00
Tikintis, kad nebus taip, kaip su lietryčio forumu :)
Galvojau pats pakurti forumą kur nors, bet laiko ir žinių stoka trukdo, o dienos lekia. Ir sugalvojau, kad gi yra atviras :) Kodėl gi nepraplėtus atviro kodo ir neišėjus už skaitmeninio pasaulio ribų, kuriant atvirą bendruomenę ;)
Ko norėčiau- atskiro poskyrio Lietuva2 (jau rašiau apie šį projektą) ir viduje organizacijos temos. Galima ir tame projekte diskutuoti ir t.t., tačiau ne itin patogu vien dėl hierarchijos nebuvimo. Ir dar spameriai visokie su kliedesiais visokiais, kurie tik spamina, o kai reikia pajudinti subinę- jokio veiksmo (šiandien tėra 215/50000 balsų, neskaitant kelių žmonių, tame tarpe ir manęs, renkamų parašų popieriniame variante).
Kodėl reikia atskiro forumo, galite pasiskaityti mano sukurtos organizacijos projekte "Įrankiai darbui" apie forumą.
Moderatoriaus vaidmens aišku imčiaus aš pats tos dalies.
Bet kokiu atveju jei nebus čia lietuva2 skilties, gal žinot kokį nemokamą forumą su hierarchija? O gal už nedidelį mokestį pakurtumėte freebsd sistemoje per ssh- apache, mysql, php jau yra, reiktų paštą bsd sutvarkyti (bandžiau kitokį, bet mečiau pusiaukelėje, žinių trūksta ir laiko) ir perl handlerį sutvarkyti.
Netinka atskira organizacijos tema bet kokiam forume be moderatoriaus galimybių- kad atsisijoti visokių spamerių, neturinčių savo pasaulėžiūros, savo nuomonės, nepagrindžinčių kad ir tos pačios mass medijos nuomonės. Po kelių įspėjimų- banas.
Iš esmės užtektų organizacijos "Pasirinkimas" skilties, bet gal dar kiti aktyvūs pamatys gerą patogų forumą, ir norės diskusijas tęsti lengvesniu įrankiu :)
Dar taisyklės ne pačio forumo, bet skilties būtų reikalingos, ir norint dalyvauti Lietuva2 forumo dalyje (tiksliau būtent organizacijos "Pasirinkimas" subforume, gal dar kitos organizacijos užsimanys atskiro.
Na vizualiai parodau ko norėčiau:

Iš vis yra subforumų galimybė mwforume?
P.S. nuorodas tekste reiktų paryškinti, nes dabar nelabai išsiskiria, tik užvedus pelę aiškiai išsiskiria. Taip galima praleisti nuorodas.
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-04-26 15:16
O! Įdomus pasiūlymas. Įdomu, ką mano kiti balso teisę turintys piliečiai, bet aš linkęs suteikti prieglobstį šiems forumo skyriams, arba pagalbą paleidžiant mwforum variklį kur nors kitur (freebsd sistemoje šito atlikti dar neteko).

Techniškai, forumo forume šitas variklis nepalaiko (apart galimybės sukti keletą skirtingų forumų tuo pačiu varikliu, bet čia jau kita respublika). Ką galima padaryti po atviras vardu:
* Sukurti naujas skiltis (Lietuva2 ir Pasirinkimas (su atsakingais būtų gerai pabendrauti)).
* Šioms skiltims sukurti reikiamas diskusijų lentas ir padaryti jas pavaldžias atsakingiems asmenims. Kai kurios iš jų galėtų būti prieinamos, tik konkrečiai grupei žmonių, o kitos - viešos (Viskas pagal poreikius).
* Taisykles galėtumėt parašyti ir pasikabinti savo diskusijų lentose, be to būtų galima įrašyti jas greta pagrindinių atviras.lt taisyklių. Tiktai reiktų, kad šios taisyklės tarpusavyje derėtų (bet čia tik darbo reikalas).

Ar tai praktiška, daugiausia svarstyti tektų jums. Jeigu poreikiai patenkinami, tai visai nebloga išeitis, kadangi atpuola įvairūs serverio administravimo, diskusijų variklio palaikymo ir panašūs darbai.

Dėl politinių sumetimų, galimai reiktų visiems apsitarti, tiek tarp savęs, tiek bendrai. Iš atviras.lt pozicijos, toks susiejimas galimai išeitų į naudą. Gal būt būtumėm įdomesni šiek tiek platesniam interesantų ratui. Be to kultūra ir laisvų, bendruomeninių technologijų plėtojimas turėtų derėti.
Pagrindinė - SKazas Data 2013-04-26 16:51

>ką mano kiti balso teisę turintys piliečiai


O kodėl tik tokie?
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-04-26 16:52
Už tuos, kurie neturi, galim mes nuspręsti :-)
Pagrindinė - Virginijus Data 2013-04-26 22:50 Redaguota: 2013-04-26 23:15
Meisteri, paleist Skazui virtual hostą, ir  linką atvirame numest.
Įsivažiuos - valio, jeigu ne - galvos neskaudės.

Duot ssh tegu terliojasi x]

MKN

P.S. jei skamba mano pasiūlymas 'piktai',.. turiu tam tikrą patirtį.
Serverio išlaikymui gal kada prisidėsi.
Pirma reik alaus.
Pagrindinė - SKazas Data 2013-04-27 11:13 Redaguota: 2013-04-27 11:17

>Serverio išlaikymui gal kada prisidėsi.


Tai čia ne koks hostas už keliasdešimt litukų/mėn? :)
Kol kas iš esmės neapsisprendžiu, reiktų atsakymų šioje temoje.
Internetuose paviešinta info apie keletą įdomių bylų, iš patirties galiu pasakyti, kad teismai yra parodomieji, todėl dar reikia apsispręsti, ar hostas, domenas turėtų būti iš vis pasiekiamas Lietuvos/EU valdžiažmogiams. Kol kas šis klausimas sudėtingiausias, net ne techninis, o politinis- strateginis. Šiuolaikinė ale "demokratinė" sistema už laisvą žodį sodina.
Pagrindinė Bumbulas Data 2013-04-28 12:00
Projektu nesidomėjau. O, bet, tačiau, jeigu ateityje kiltų noras užsiimti kuo nors „aštriu“, geriau iš karto veiklą pradėti neutraliuose vandenyse (Jei projekto pobūdis būtų kitoks - drąsiai siūlyčiau kaimynus iš rytų).

Bet manau pabandymui pradžiai pakaktų ir Virginijaus varianto. Reiktų mažiausiai finansinių ir laiko investicijų.
Pagrindinė - Virginijus Data 2013-04-28 12:52

>Šiuolaikinė ale "demokratinė" sistema už laisvą žodį sodina.


Tai nori praplėsti esamą forumą su mintim, kad visus pasodins? :lol:
Pagrindinė SKazas Data 2013-04-28 12:55
:D
Visų nesodintų, lieptų pateikti duomenis, kas konkrečiai iš kokio IP pateikė/patalpino info. Nebent adminas nesuteiktų info, tai adminui grėstų :)
Pats atviras.lt aplvalkas koks nors paprastas html (kur diskusijos, wiki ir t.t.) su paprasčiausiom nuorodom į forumą, wiki, ar čia moinmoin bajeriai?
Pagrindinė - SKazas Data 2013-04-30 19:21
Taigi, hostas, domenas yra.
Patinka paprastumas, toks kaip atviras.lt
Gal galit pasidalinti pradinio puslapio template ar jei tai kažkur internetuose guli, nuorodėlę. Ir labai norėčiau įdėti tas protingas mintis, kurios pradiniame puslapyje random keičiasi :) Pažadu papildyti su laiku ir atsiųsti :) O gal būtų koks būtas sinchronizuoti tarp skirtingų servų? :)
Pagrindinė - Virginijus Data 2013-05-01 00:19
Aš vistiek nesuprantu koks tavo tikslas.
:/
Pagrindinė - SKazas Data 2013-05-01 10:07
Patogūs įrankiai. Patys Lietuva2 autoriai ir taip turi daug ką patobulinti, beto, pas juos viskas ant windows OS, kas man iš vis tamsus miškas.
Toliau atsisijojimas visokių priedurnių. Labai geras pavyzdys yra šis blogas:
http://rokiskis.popo.lt/
Žiurkėnas banina visokius kliedėtojus. Kartais ne iš karto, įspėja, bet ten priedurnių mažai. Straipsniai įdomūs, ir patys komentarai ne ką mažiau įdomūs. Tai vienas iš nedauglio portalų, kuriame perskaitau visus komentarus.
Pridurkam vieta delfio/alfa ar kituose komentavimo vietose, kur jie gali savo kompetenciją demonstruoti. Lietuva2 negalėčiau baninti pridurkų, o savo įrankiais - be problemų.
Dar ta baimė valdžiagyviam, todėl hostą pasirinkau, kur Lietuvos valdžiagyviai čiulps, kaip ir EU ;)
Į Lietuvą2 žiūriu kaip į brandinančią politiiškai bent jau dalį visuomenės (deja, situacija tokia, kad daugumai nerūpi niekas, stumia dienas ir tiek), ir dalyvauju šiame projekte. Tačiau kai kuriuose vietose mano pasaulėžiūra išsiskiria (trumpai- žmogus svarbiau už vėliavas, jei pagal politinius paternus- liberastas, anarchistas :) ), todėl noriu suburti subbendruomenę Lietuvoje2, su panašia pasaulėžiūra, su panašiu kalba kalbančiais. Aš L2 projekte negaliu liepti išaiškinti vartojamų terminų, o valdydamas savo turinį- arba išaiškini terminus, suvokimą, arba eini ant 3 raidžių.
Šiapus monitoriaus taip pat atrandu žmonių, bet atstumas, užimtumas daro savo- nesusiburiam. Todėl pakursiu savo kampelį bent jau elektroninėje erdvėje ;) Mano kampelis būtų kaip papildymas, Lietuva2 bendruomenės (jei tokia subręs), subbendruomenė.

Prašom apie techninius dalykus:
kiek žiūrėjau templates, tai ne fullwidth. Ar neradau, ar kažkodėl populiaresnės tos siauresnės. Patinka ta header juosta, kur pasirinkimai antroje juostelėje, o pagrindinės kategorijos pirmoje, aukštesnėje. Čia jau paruoštas produktas ar savo rašėt, kas kūrėt šitą puslapį?
Pagrindinė Meisteris Data 2013-05-01 12:06 Redaguota: 2013-05-01 12:21

> Patinka ta header juosta, kur pasirinkimai antroje juostelėje, o pagrindinės kategorijos pirmoje, aukštesnėje. Čia jau paruoštas produktas ar savo rašėt, kas kūrėt šitą puslapį?


Ši juosta yra pačių kurta, pagal įvairius pavyzdžius (facebook, twitter, archlinux.org išeities tekste galima įžiūrėti veikimo principą). Kas liečia forumą, tai kad su šia juosta susidraugautų, reikėjo nedidelės forumo modifikacijos (keletas eilučių vienam skripte berods).  Toliau - paprastutis html blokas. Visa kita - css, kurio teko pasimokyt. Kūrėm keliese, visi šiam procese dalyvavę inešė savo dalį (ypač estetiniam ir funcionaliam pramanyme), o tekstą surinklti kliuvo man.
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-05-01 09:31
Tokio ruošinio a.lt neturi. Svetainės veidas suformuotas naudojantis laisvo kodo varikliais (diskusijoms, wiki, paštui, debesiui), kuriems patys patys parašėme, ar modifikavome css stilius, bei pridėjome šiek tiek papildomo html kodo. Wiki variklis turi funkciją atsitiktinai rodyti protingas mintis iš http://atviras.lt/Mintys kurį, beje, galima pildyti visiems knygas skaitantiems piliečiams ;) Susumavus, tai standartinis wiki variklis su nedideliu spec html bloku + css. Tiek html, tiek css gali pamatyti pasinaudojęs FF saityno kūrėjų priemonėmis.

Toliau, nesuprantu, ko iš savo puslapio nori. Įsivaizduoju statinį html puslapį su nuoroda į diskusijas, arba tiesiog diskusijų lentą, kaip pirminį puslapį, su nedidele "galva" viršuje (kaip a.lt), šiuo atveju, mwforum nustatymuose, Include skyriuje, reikia įrašyti norimą html bloką, bei papildomai aprašyti išvaizdą, forumo css byloje. Nors, rekomenduočiau nešvaistyti tam energijos, juk kuri ne lietuva3 projektą, o įrankį uždaro rato diskusijoms, tad patarčiau pasileisti tik mwforum, paderinti spalvas ir nesukti galvos, dėl svetainės. atviras.lt mwforum stilių, galiu atsiųsti, jeigu reikia, tačiau standartiniam mwforum jis nelabai tiks (dėl papildomo html bloko).
Pagrindinė - SKazas Data 2013-05-01 10:12
Taip, vidiniai mwforum ir pan. nebus keičiami, nebent kada nors. Pats pradinis puslapis įdomus- paprastas, aiškus. Hoste yra įrankis flashnių svetainių kūrimui, kalnai templates ir t.t., tai tiek to sakau :D
Pagrindinė - Virginijus Data 2013-05-01 12:21 Redaguota: 2013-05-01 12:30
Va dabar man aiškiau.
TAvo vietoje aš:

* Imčiau kokį forumo motorą (prefer mawic) ir to per akis. Nes:
1. Kiekviena sistema nors ir maža reikalaus laiko priežiūrai.
2. Tu neturėsi ką ten dėti.

* Mokamo hosto tau išvis nereik.
Aš 'už' įleisti į takezo, jeigu:
1. Tai bus mwforum
2. Sistemą puoselės dėdė Egis. x]

Esminis/principo klausimas lieka domenas.
Toliau smulkmenos...

MKN: Rimti, iniciatyvos besiimantys žmonės nepyzdėlina forumuose apie - ką reiktų daryti ir ko ne.
Todėl idėja vystysis vangiai ir nelabai perspektyviai.

P.S. dinaminė 'minčių eilutė' gali makaluotis ir forumo galvoj.
pps bus partizanų lizdas :lol:
beje viešo domeno DB prieinama daugeliui.
Pagrindinė - SKazas Data 2013-05-01 12:29

>prefer mawic


gūglė šito neparodo, galima tikslesnį linką?
Na tas mokamas/nemokamas hostas tai kapeikas kainuoja, čia net ne klausimas. Netgi pigu, kai pačio servo nereikia prižiūrėti.
Pagrindinė Meisteris Data 2013-05-01 12:33

> gūglė šito neparodo, galima tikslesnį linką?


Powered by mwForum 2.27.3 © 1999-2012 Markus Wichitill  (slapyvardžiu Mavick) :-)
Pagrindinė Virginijus Data 2013-05-01 12:36
Pagrindinė - Meisteris Data 2013-05-01 12:39

> Na tas mokamas/nemokamas hostas tai kapeikas kainuoja, čia net ne klausimas. Netgi pigu, kai pačio servo nereikia prižiūrėti.


Esminis klausimas, ar hostas palaiko reikalingus perl modulius (ar bent suteikia galimybes juos įsidiegti) ir ar įsidiegsi mwforum pagal https://www.mwforum.org/doc/Install.html ? Nuo čia, galėčiau pagelbėti išvaizdos/konfigūravimo klausimais (Tik bendrauti reikėtų AŽ).
Pagrindinė - SKazas Data 2013-05-01 12:54
Yra ten perl modulių galimybė susidiegti, o bet tačiau su kita problema susidūriau- apache nehandlina *.pl, tiesiog download automatinis įvyksta :)
Pagrindinė - Virginijus Data 2013-05-01 17:41
10 piliečių palaiko sumanymo Kalinių darbo jėga pasiūlymą
2. Elektros gamyba
Prieš 27 min.

https://www.lietuva2.lt/pasiulymas/kaliniu-darbo-jega/504b2d9b0a1d0d0e8878f47e/505758ba0a1d0d02e8d654e1

:lol:
Pagrindinė SKazas Data 2013-05-01 19:04
Dabar supranti, nuo kokių atsisijoti reikia :D
Pagrindinė - SKazas Data 2013-05-02 09:30
Blyn, gal kas pakurtų tame hostinge mwforum. Kažko nedadarau- *.pl failus tiesiog parsiunčia.
Truputį litukų pervesčiau, ar grynais jei Vilniaus kaimelyje.
Pagrindinė - Virginijus Data 2013-05-02 12:55
servas turi libapache-mod-perl(2) ?

Integration of perl with the Apache2 web server

mod_perl allows the use of Perl for just about anything
Apache-related, including <Perl> sections in the config
files and the famous Apache::Registry module for caching
compiled scripts.

It can produce anywhere from a 400% to 2000% speed increase
on sites using perl scripts, and is used on many large script-
based web sites - for example, http://slashdot.org.
Pagrindinė SKazas Data 2013-05-02 14:01
O kaip su CGI instaliacijai? Kažkaip galima paleisti mwforum "ant plain CGI". Ar tokiu atveju vistiek perl turės handlinti?
Pagrindinė - Virginijus Data 2013-05-02 13:05 Redaguota: 2013-05-02 13:12
Neužsikabliuok tu ant to mawic'o, Dėkis wordpress ir valio bus.
Čia biški jumoras, bet biški ir prasmės yra - jeigu turinys bus teminis.
arba joomla  http://demo.joomla.org/  http://www.joomla.org/about-joomla.html

cms bus lengviau tuninguoti grafine prasme.
ir aplamai daug kas bus lengviau x]
Pagrindinė SKazas Data 2013-05-02 13:59 Redaguota: 2013-05-02 14:01
ta forumo hierarchija labai vilioja.
Visokie BB forumai ir jų modifikacijos kiek žiūrėjau be hierarchijos. O gal turi koks nors variklis?
Joomlos yra jau paruoštas scriptas, skirtingų versijų. Bet tai ar ne pats koks variklis, o puslapį reikia pačiam kurtis? Ta prasme reiks suinstalinus joomlą, dar sukurti ir forumą?
Pagrindinė - dinux (Beviltiškas) Data 2013-05-02 14:02
Joomla yra blogiausias blogis koks gali būti. Ką tau žmogus blogo padarė, kad ją siūlai ? :)
Pagrindinė SKazas Data 2013-05-21 20:43
Kuo tas blogis pasireiškia?
Aukštyn Tema Kita / Pasiūlymai, pageidavimai, prisistatymai / Prašymas adminams praplėsti forumą
1 2 Ankstesnis Kitas  

Powered by mwForum 2.29.6 © 1999-2015 Markus Wichitill